Home Maszyneria Profesjonalny dysk 2TB

Profesjonalny dysk 2TB

0
0
272

Wszystkie napędy są umieszczone w wytrzymałych osłonach silikonowych i dostarczane w pudełkach ochronnych, co ułatwia ich użytkowanie w terenie i zmniejsza ryzyko uszkodzenia w transporcie. Konstrukcja urządzeń zapewnia ponadto odporność na upadek z wysokości do 2,3 metra (napędy SSD) i do 2 metrów (dyski twarde).

— Systematyczny wzrost ilości danych rejestrowanych w terenie zwiększa znaczenie niezawodnych, pojemnych rozwiązań do wykonywania kopii zapasowych — mówi Wayne Desmond z działu multimediów i aplikacji Sony. — Przykładowo, rosnąca popularność produkcji 4K utrudnia utrzymanie spójności, bezpieczeństwa i szybkości procesu produkcyjnego. Wzbogacenie oferty o dysk twardy 2 TB ułatwi użytkownikom przechowywanie większej ilości danych, a tym samym wyeliminuje obawy o wyczerpanie pojemności nośników, które służą do przechowywania kopii zapasowych. Dla profesjonalistów atutem tego nowego dysku przenośnego będzie szybkość, trwałość, a przede wszystkim świadomość, że nośnik z nagraniem znajduje się w twardej osłonie, przystosowanej do transportu i składowania.

Napędy są zgodne ze standardem MIL-STD-810G oraz odporne na kurz i pryskającą wodę, zgodnie z wymaganiami dla klasy ochrony IP5X 6 oraz IPX4. Pozwala to na ich użycie w różnych środowiskach i warunkach.

  • Preinstalowane oprogramowanie do formatowania pozwala w prosty sposób wybrać żądany format plików: exFAT, FAT32, HFS+ lub NTFS. Do sprawdzenia stanu transmisji danych można użyć umieszczonego na napędzie wskaźnika LED. Konstrukcja napędów usprawnia przepływ powietrza, dzięki czemu można je układać jeden na drugim i łączyć kaskadowo, bez ryzyka nadmiernego nagrzania sprzętu.

 

  • Wszystkie napędy są wyposażone w port USB 3.0 oraz dwa porty FireWire 800. Maksymalna prędkość transmisji danych wideo przez łącze USB 3.0 wynosi 400 MB/s 3 (dla modelu SSD) i 120 MB/s (dla dysków twardych). Oznacza to, że przesyłanie materiału filmowego o objętości około 30 GB na napęd SSD podłączony do portu USB 3.0 zajmuje niespełna 90 sekund.

Rozpoczęcie sprzedaży dysku twardego PSZ-HA2T planowane jest na czerwiec 2014 r. Napędy Sony objęte są trzyletnią ograniczoną gwarancją oraz programem pełnego wsparcia użytkownika, obejmującego pomoc techniczną. Więcej o tych nowych produktach można dowiedzieć się z filmu Sony Portable Storage.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…