Home Maszyneria Recenzja słuchawek Sony INZONE H9

Recenzja słuchawek Sony INZONE H9

12 min
0
0
65
Nasza ocena
wygoda użytkowania
ciężar
jakość dźwięku
system ANC
czas pracy na baterii
cena
Podsumowanie
Jeśli potrzebujesz zestawu słuchawkowego do gier ze wszystkimi typowymi funkcjami premium - warto rozważyć Sony INZONE H9. Jest jednak bardzo drogi, a jeśli nie potrzebujesz wszystkiego, co oferuje, możesz rozejrzeć się za tańszym sprzętem.
53 %

Sony INZONE H9 to wysokiej klasy zestaw słuchawkowy do gier, jednak my postanowiliśmy przyjrzeć się  jego zaletom w codziennym użytkowaniu. Czy nowy zestaw nada się równie dobrze do pracy i słuchania muzyki? Sprawdzamy!

Na pierwszy  rzut oka Sony INZONE H9 kojarzą się z słuchawkami używanymi przez obsługę naziemną lotniska. Nie wiem czy efekt był zamierzony, jednak skojarzenie jest dobre, gdyż jedną z istotnych  zalet jest system ANC służący wyciszeniu dźwięków otoczenia.

Zestaw słuchawkowy wykonany jest w całości z tworzywa sztucznego, ze sztuczną skórą zakrywającą nauszniki i poduszkę pałąka. I chociaż plastik i nauszniki nie powalają urodą – zestaw słuchawkowy jest wygodny. Jest również stosunkowo lekki, gdyż waży 330 gr. Nauszniki są na tyle szerokie i głębokie, że nawet większe uszy nie powinny ucierpieć, a słuchawki można obracać, dzięki czemu zestaw jest wygodny dla różnych rozmiarów głowy.

Jak korzystać z Sony INZONE H9?

Właściwie korzystanie z zestawu słuchawkowego jest dość proste. INZONE H9 posiada szereg przycisków wzdłuż dolnych krawędzi słuchawek. Na prawej słuchawce znajdują się przyciski obsługujące balans gry/czatu, zasilanie i parowanie Bluetooth. Na lewej słuchawce znajduje się przycisk do przełączania między aktywną redukcją szumów, trybem dźwięków otoczenia i trybem zwykłym, a także pokrętło głośności i gniazdo ładowania USB-C zestawu słuchawkowego. Mikrofon jest na stałe przymocowany do lewej słuchawki i można go wyciszyć poprzez podniesienie do góry.

Jak podłączyć Sony INZONE H9?

Istnieją dwa sposoby podłączenia Sony INZONE H9. Podstawową metodą połączenia jest dołączony do zestawu słuchawkowego klucz sprzętowy USB-A RF 2,4 GHz, który może łączyć się z komputerem PC, lub PlayStation 4 lub 5. Tego rodzaju połączenie ma zapewnić dźwięk bez opóźnień. Jest to dość typowa metoda połączenia dla bezprzewodowych zestawów słuchawkowych do gier, jak również w przypadku słuchawek biznesowych (Plantronics).

Jednak, podobnie jak wiele innych wysokiej klasy zestawów słuchawkowych do gier, INZONE H9 obsługuje również połączenia Bluetooth. Zestaw słuchawkowy korzysta z Bluetooth 5.0 i obsługuje domyślne kodeki SBC i AAC . Istnieje możliwość jednoczesnego połączenia się za pomocą Bluetooth i klucza USB, co umożliwia łatwe przełączanie się pomiędzy 2 różnymi źródłami dźwięku (np. gra i czat).

Na ile wystarcza bateria Sony INZONE H9?

Sony reklamuje 32 godziny pracy na baterii z wyłączonym ANC dla INZONE H9, ale w naszej ocenie jest w stanie pracować dłużej. Po wyłączeniu ANC zestaw słuchawkowy spokojnie „daje radę” przez ponad 2 doby. Oczywiście włączone ANC i jednoczesne sparowanie przez Bluetooth skraca czas działania, ale nadal jest to imponujący wynik.

INZONE H9 ładowane są przez port USB-C, a dzięki funkcji szybkiego ładowania, 10 minut podłączenia zapewnia 60 minut działania. Pełne ładowanie zajmie około 3 godzin.

Jak dobrze Sony INZONE H9 eliminują hałas?

Sony INZONE H9 dołącza do rozwijającej się grupy wysokiej klasy zestawów słuchawkowych do gier z aktywną redukcją szumów i oferuje całkiem dobrą wydajność. W zakresie sub-basów jest bardzo małe tłumienie, co oznacza, że ​​najniższe partie dudniących dźwięków będą nadal dość zauważalnie, ale dźwięki z zakresu 100-400 Hz powinny być znacznie wyciszone. Wydajność izolacji pasywnej jest również całkiem dobra, przynajmniej powyżej 1000 Hz.

Jak brzmi Sony INZONE H9?

Najkrótsza odpowiedź? Jest naprawdę nieźle! Jak na słuchawki gamingowe zarówno odtwarzanie muzyki jak i prowadzenie rozmów jest czystą przyjemnością. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, z czystymi wokalami i wyraźnymi dźwiękami.

Jeśli używasz H9 na komputerze z systemem Windows, możesz dostosować ustawienia i włączyć dźwięk przestrzenny za pomocą oprogramowania Inzone Hub.  Dziesięciopasmowy korektor dźwięku zapewnia kontrolę zakresu dynamiki, przełącznik gry/czatu i wspomnianą wcześniej funkcję dźwięku przestrzennego. EQ ma kilka ustawień wstępnych, zaś mikrofon ma jedynie przełącznik automatycznej kontroli wzmocnienia.

Inzone Hub oferuje również przestrzenną personalizację dźwięku. Pobierając na telefon aplikację 360 Spatial Sound i tworząc bezpłatne konto Sony, można ponoć zeskanować uszy i dostosować symulowany dźwięk przestrzenny, aby lepiej pasował do ich kształtu. Aplikacja przeprowadzi Cię przez skan uszu, a następnie wygeneruje profil, który synchronizuje się z Inzone Hub.

Dźwięk z mikrofonu na wysięgniku brzmi czysto, ale niezbyt szczegółowo. Nagrania testowe nie brzmiały w żaden sposób przytłumione ani rozmyte, ale ich dynamika wydawała się nieco „spłaszczona”, nadając głosowi jakość rozmowy telefonicznej. Chociaż jest to dobry mikrofon do rozmów głosowych, nie zapewnia jakości niezbędnej do tworzenia choćby podcastów.

Jak Sony INZONE H9  wypada w ocenie gracza?

Ponieważ sam nie zasługuje na miano wytrawnego gracza, o ocenę zestawu pod kątem wykorzystania w grach poprosiłem Bartka, który ma daleko lepsze doświadczenie w tej materii. Oto jego opinia:

Sony INZONE H9 zapewnia naprawdę dobre wrażenia w grach, nawet podczas długich sesji. Słuchawki są wygodne, a nauszniki ze sztucznej skóry nie „grzeją”. Można je łatwo podłączyć do komputera, czy konsoli za pomocą klucza USB. Pełne –  plug-and-play.

Grając na PC w gry takie jak   League of Legends i starsze produkcje, INZONE H9 bardzo dobrze radzi sobie z równowagą muzyki w tle i efektami dźwiękowymi. Możliwość przełączania się na komunikator uważam za wielki plus w trakcie gry z własną ekipą.

Dla kogo są słuchawki Sony INZONE H9?

Gracze PlayStation, którym nie przeszkadza pomysł wydawania sporej kwoty (ok. 1500 zł) na zestaw słuchawkowy do gier, otrzymają dokładnie to, czego szukają, z funkcjami premium, takimi jak obsługa ANC i Bluetooth. Osoby pracujące w domu również mogą znaleźć wiele do polubienia, biorąc pod uwagę jakość mikrofonu, wydajność baterii i ogólny komfort.

Czy powinieneś kupić Sony INZONE H9?

INZONE H9 to dobry zestaw słuchawkowy do gier. Ma dobry ANC, dobry dźwięk i przyzwoity mikrofon. Żywotność baterii jest świetna, zaś same słuchawki są wygodne nawet w trakcie dłuższych sesji. Jeśli potrzebujesz zestawu słuchawkowego do gier ze wszystkimi typowymi funkcjami premium – warto rozważyć Sony INZONE H9. Jest jednak bardzo drogi, a jeśli nie potrzebujesz wszystkiego, co oferuje, możesz rozejrzeć się za tańszym sprzętem.

Co nam się podoba

  • Wygoda użytkowania
  • Skuteczny system redukcji hałasu ANC
  • Dobry mikrofon
  • Długi czas pracy na baterii

 

 

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  Robert Kamiński
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak poprawić wyniki finansowe dzięki business intelligence?

Wyniki finansowe, często oceniane są w kontekście najbardziej oczywistych wskaźników, taki…