Home Maszyneria Router stacjonarny ZTE MC801A dla sieci 5G już w ofercie NTT

Router stacjonarny ZTE MC801A dla sieci 5G już w ofercie NTT

0
0
175

 – Routery dla sieci 5G już dziś mogą dostarczyć wielu użytkownikom bardzo szybki internet. Technologia 5G jest obecnie dostępna w niektórych regionach kraju i tylko kwestią czasu jest, gdy stanie się powszechna – powiedział Tadeusz Kurek, prezes NTT System. – Pandemia przyspieszyła ewolucję modelu zdalnej pracy i edukacji, przez co dzisiejsza infrastruktura sieciowa jest często przeciążona. Dlatego dostęp do 5G jest bardzo pożądany zarówno ze strony biznesu, jak i użytkowników końcowych, Co więcej, w niedalekiej przyszłości z pewnością przyczyni się do upowszechnienia rozwiązań IoT.

Dla krajowych użytkowników kluczową zaletą MC801A jest wsparcie standardu DSS (Dynamic Spectrum Sharing), umożliwiającego implementację technologii 5G na dostępnych w naszym kraju pasmach LTE. Maksymalna teoretyczna szybkość transferu danych wynosi aż 4.2 Gb/s przy pobieraniu (2.4 Gb LTE + 1.8 Gb/s 5G) i do 600 Mb/s przy wysyłaniu. Praktyczny transfer zależy od lokalnych warunków sieci danego operatora. Urządzenie współpracuje z kartami SIM wszystkich polskich operatorów komórkowych.

 – MC801A to pierwszy router stacjonarny marki ZTE drugiej generacji wspierający technologię 5G w standardzie Stand Alone (SA). Oznacza to pełną obsługę dostępnej infrastruktury sieci najnowszej, piątej generacji, bez konieczności równoległego wspomagania się technologią LTE – wyjaśnił Grzegorz Kania, pełnomocnik zarządu ds. rozwiązań mobilnych w NTT System. – Router jest wyposażony w antenę wielokierunkową o zysku 9 dBi, umożliwiającą osiąganie dużych szybkości transmisji danych nawet w dużej odległości od stacji bazowej. To bardzo ważna i przydatna cecha zwłaszcza dziś, przy niekompletnej jeszcze infrastrukturze nadawczej 5G.

Zastosowana w routerze antena wielokierunkowa odbiera sygnały z różnych stron i pod różnymi kątami. Wbudowane Wi-Fi obsługuje oba pasma – 2.4 oraz 5 GHz w najnowszym standardzie WIFI 6. Parametry routera (takie jak siła sygnału, praca w sieci 4G i 5G, stan sieci Wi-Fi oraz zasilania) obrazowane są przez wskaźniki LED

Warto dodać, że urządzenie zostało wyróżnione nagrodą iF Design Award 2019 za szczególnej urody wzornictwo. Górna obudowa została ozdobiona rozetą z owalną szczeliną, która umożliwia wentylację. Zastosowany tu unikatowy system chłodzenia, niewymagający wentylatora wydatnie przekłada się na cichszą pracę routera.

ZTE MC801A kosztuje dla końcowego odbiorcy 1999 zł i jest dostępny zarówno w sklepie detalicznym dystrybutora, jak u partnerów detalicznych NTT System. W ofercie NTT System będą niebawem dostępne kolejne modele routerów ZTE w tym MC7010 i Axon 11 5G.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…