Home Na czasie Rozwiązania smart home w NTT System

Rozwiązania smart home w NTT System

0
0
173

 – Zamiast popularnych kart zbliżeniowych, pilotów, a przede wszystkim kodów dostępu, wystarczy że mieszkaniec lub inna osoba uprawniona – np. zaproszony w danym dniu gość czy umówiony fachowiec –  mając smartfon w kieszeni zbliży się do drzwi wejściowych lub podjedzie do bramy garażu, a zostaną one otwarte  – tłumaczy Maciej Grabowski, Dział Technologii BTLP w NTT System. – Jedynym wymaganiem jest, aby były wyposażone w elektrozamek, do którego podłączymy nasze urządzenie bluetooth. Jesteśmy w stanie zintegrować się z każdym systemem domofonowym, jak również bardziej zaawansowanymi systemami kontroli dostępu. Bardzo istotne jest, że oprócz zasilania nie trzeba podłączać nic innego.

 Kontrola dostępu do budynku jest podstawową funkcjonalnością systemu i może zostać łatwo rozbudowana o moduły dzięki którym można uzyskać bieżący odczyt zużycia mediów na ekranie smartfona czy zainstalować rozbudowane funkcje smart home określone przez właścicieli mieszkań (np. zdalna kontrola  i regulacja temperatury, powiadomienia o pojawieniu się osób niepowołanych w mieszkaniu lub biurze i inne). Bluebolt jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i dzięki temu może być instalowany zarówno w nowopowstających budynkach, jak również we wszystkich starszych obiektach.

  – W nasz system możemy nawet wyposażyć drzwi, do których nie jest poprowadzone napięcie, dzięki możliwemu zasilaniu bateryjnemu! To interesujące rozwiązanie dla istniejących budynków, gdzie prowadzenie dodatkowych kabli może być problematyczne – dodaje Maciej Grabowski.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacyjna bankowość spółdzielcza. Czy banki nadążają za trendami technologicznymi?

Z badania pt. „European Retail Banking Radar” przeprowadzonego przez Kearney wynika, że 37…