Home Praca zdalna Sieciowa dystrybucja wideo dla firm

Sieciowa dystrybucja wideo dla firm

0
0
122

ECDS składa się z urządzeń oraz oprogramowania wirtualnych systemów blade Cisco Wide Area Application Services (WAAS). Urządzenia te wraz z oprogramowaniem umożliwiają przedsiębiorstwom dystrybucję treści wideo na żywo, w formie transmisji strumieniowej lub multicastingu, oraz dostarczanie ich na życzenie z wykorzystaniem buforowania i składowania. ECDS oferuje także działom informatycznym prosty w obsłudze system zarządzania, który pozwala łatwo konfigurować, serwisować i monitorować infrastrukturę wideo. ECDS i oprogramowanie Cisco WAAS tworzą kompleksowe rozwiązanie do optymalizacji sieci WAN pod kątem udostępniania wideo, aplikacji i danych.

 • Administratorzy sieci mogą elastycznie wdrażać ECDS w dowolnym dotychczasowym sprzętowym lub zwirtualizowanym środowisku niemal w każdym miejscu w sieci, co pozwala klientom w maksymalnym stopniu wykorzystać wcześniejsze inwestycje. ECDS akceptuje szeroką gamę formatów wideo i daje się łatwo skalować — może obsługiwać od dziesiątków po tysiące użytkowników w tysiącach miejsc. Użytkownikom ECDS daje bogate możliwości oglądania treści wideo, zarówno w sposób planowany, jak i dynamiczny. System może wyeliminować opóźnienia i przerwy w odtwarzaniu wideo, piksilację oraz inne problemy często występujące przy przesyłaniu i odbiorze wideo.  

Charakterystyka

 • Cisco ECDS pozwala przedsiębiorstwom lepiej wykorzystywać wideo do komunikacji
  z każdym użytkownikiem i docierać do większej liczby użytkowników w różnych miejscach, za pośrednictwem różnych urządzeń.
 • ECDS optymalizuje jednokierunkowe przesyłanie wideo na żywo lub na życzenie w różnych zastosowaniach, takich jak komunikacja wewnątrz przedsiębiorstwa, szkolenia czy transmisja imprez lub spotkań kierownictwa.
 • Kierownicy działów IT mogą wykorzystywać ECDS do skalowania transmisji strumieniowej na żywo bez konieczności używania multicastingu. Na przykład zamiast wysyłać 10 strumieni wideo do 10 użytkowników w oddziale terenowym, ECDS wysyła tam jeden strumień i automatycznie rozdziela go na strumienie dla poszczególnych użytkowników, co poprawia jakość wideo i znacznie zmniejsza obciążenie sieci.
 • ECDS zapewnia bardziej inteligentne działanie sieci. Treści wideo mogą być efektywnie buforowane lub składowane. Materiały na życzenie, na przykład filmy szkoleniowe lub zarejestrowane telekonferencje, mogą być przesyłane siecią WAN poza godzinami szczytu
  i buforowane lokalnie, a następnie udostępniane wielu użytkownikom. Dzięki tym możliwościom ECDS minimalizuje obciążenie sieci często wykorzystywanymi materiałami wideo i eliminuje opóźnienia przy ich pobieraniu i odtwarzaniu.
 • ECDS oferuje trzy opcje wdrażania. Cisco Media Delivery Engine 1100 i Cisco MDE 3100 to urządzenia sieciowe obsługujące odpowiednio maksymalnie 500 i 5000 użytkowników jednocześnie. Trzecią opcją jest oprogramowanie Cisco MDE 50WVB, urządzenie wirtualne typu blade, które może jednocześnie obsługiwać do 200 użytkowników przez Cisco WAAS.
 • Wszystkie trzy produkty ECDS współdziałają ze sobą zapewniając dostarczanie wideo zgodnie z potrzebami bez spowalniania aplikacji o znaczeniu krytycznym przetwarzających dane lub innych transmisji na żywo, na przykład za pomocą rozwiązania Cisco TelePresence™, realizowanych jednocześnie z użyciem tej samej sieci. Jest to kolejny przykład potwierdzający możliwość wykorzystania architektury Cisco Borderless Networks do bezpiecznej i bezproblemowej obsługi wideo i innych aplikacji, przy zapewnieniu wysokiej niezawodności, jakiej wymaga wiele działów informatycznych.
 • Jako element tej integracji ECDS może współpracować z Cisco WAAS, zapewniając optymalizację WAN lub działać jako rozwiązanie autonomiczne optymalizujące dostarczanie wideo. Klienci mogą wdrażać samo oprogramowanie Cisco WAAS w celu przyspieszenia działania aplikacji lub sam system ECDS, jeżeli występuje intensywne wykorzystywanie treści wideo i są problemy z szybkim skalowaniem. ECDS zapewnia przesyłanie wideo na żywo lub na życzenie w formatach Flash, H.264 i Windows Media. Umożliwia kierownikom działów informatycznych zarówno planowanie wykorzystania materiałów wideo, jak i obsługę nieplanowanego zapotrzebowania na popularne treści.
 • ECDS poprawia wydajność aplikacji Cisco do obsługi współpracy i wideo, takich jak Cisco Show and Share® do udostępniania wideo na żywo i na życzenie oraz Cisco Digital Signage do przesyłania wysokiej jakości wideo z reklamami cyfrowymi.
 • ECDS obsługuje także aplikacje wideo i punkty końcowe innych producentów, na przykład urządzenia mobilne i tablety.
 • ECDS współpracuje z innymi składnikami infrastruktury wideo w architekturze sieci medialnych Cisco, takimi jak Cisco MXE Media Experience Engines i Cisco TelePresence Content Server, co zapewnia pełną obsługę całego przepływu pracy, od tworzenia treści po zarządzanie, dostarczanie i udostępnianie.
 • Rozwiązanie ECDS jest już dostępne n całym świecie; ceny zaczynają się od 4395 USD.

Inne rozwiązania na rynku

Pewnego rodzaju konkurencją – w sektorze rozwiniętych produkcji medialnych, jest produkt firmy z Cupertino: Final Cut Server. FCS umożliwia uporządkowanie plików multimedialnych, szybkie ich wyszukanie oraz przegląd. Oszczędności dzięki FCS to możliwość  użycia materiałów już wyprodukowanych, o których zdążyliśmy zapomnieć i brak konieczności wysyłania ekipy zdjęciowe. Oszczędności to również szybkość przygotowania materiału: większa wydajność zestawów montażowych i przeglądarek oraz zdjęcie problemów bieżących ze służ archiwizacyjnych.

Final Cut Server w pełnej wersji unlimited client, bez uwzglednienia ofert specjalnych, to koszt około 1000 Euro.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…