Home Bezpieczeństwo SMART Home? Bitdefender BOX zapewni ochronę wszystkim urządzeniom w Twoim domu!

SMART Home? Bitdefender BOX zapewni ochronę wszystkim urządzeniom w Twoim domu!

0
0
134

Bitdefender jest pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła na rynek w 2015 r. tak innowacyjne urządzenie zabezpieczające. Wyprzedza ono bowiem trendy na rynku, na którym coraz więcej urządzeń codziennego użytku łączy się z Internetem, bez możliwości ochrony użytkowników przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Zintegrowana ochrona sieci

Bitdefender BOX jest pierwszym produktem sprzętowym firmy Bitdefender. Ma na celu chronić przed zagrożeniami komputerowymi zarówno tradycyjne urządzenia (telefony, laptopy, tablety, komputery PC), jak i te typu SMART Home (telewizory, termostaty, kamery internetowe, systemy dostępu do domu, konsole do gier, lodówki, pralki, klimatyzatory podłączone do Internetu, przełączniki i oświetlenie, gniazda lub czujniki ruchu).

Bitdefender BOX blokuje wszystkie zagrożenia i blokuje niebezpieczne adresy URL w celu ochrony użytkowników przed phishingiem i oszustwami internetowymi. Moduł oceny podatności na ataki skanuje, identyfikuje i wychwytuje ewentualne słabości sieci pod względem bezpieczeństwa.

Urządzenie identyfikuje i blokuje próby wykorzystania luk w zabezpieczeniach urządzeń sieciowych. Gdy nowe urządzenie łączy się z siecią, Bitdefender BOX wykrywa je szybko i wysyła natychmiastowe powiadomienie do aplikacji Bitdefender Central, aby użytkownicy mogli kontrolować dozwolone działania dla tego urządzenia.

Zewnętrzny system zapobiegania atakom sprawdza ruch internetowy i wskazuje wszelkie próby wykorzystania luk w inteligentnych urządzeniach domowych, w tym również próby złamania haseł.

Bitdefender BOX może współpracować z inteligentnymi asystentami domowymi, takimi jak Google Home i Amazon Echo. Urządzenie umożliwia użytkownikom używanie poleceń głosowych do skanowania w poszukiwaniu określonych zagrożeń komputerowych lub odłączenia połączenia internetowego, gdy nie jest konieczne.

Bitdefender ciągle poszerza możliwości ochrony urządzeń swoich klientów, komentuje Michał Węglowski, Product Marketing Manager w firmie Marken Systemy Antywirusowe, która jest oficjalnym przedstawicielem marki Bitdefender na Polskę, „Bitdefender BOX drugiej generacji nie tylko świetnie wpisuje się w niszę produktów przeznaczonych dla Systemów Domów Inteligentnych ale przede wszystkim jest innowacyjnym produktem, którego nie znajdziemy w ofercie konkurencji”.

Produkcja Bitdefender BOX (obecnie w drugiej generacji) rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku w niemieckiej fabryce Zollner w Satu Mare. Aktualnie będzie on dostępny w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji oraz Japonii. Cena przy premierze ustalona została na poziomie 999,99 £, obecnie trwają rozmowy dotyczące terminu wprowadzenia produktu w Polsce oraz jego ceny.

Bitdefender BOX będzie również zawierał rozwiązania nadzoru rodzicielskiego, które umożliwi rodzicom zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacyjna bankowość spółdzielcza. Czy banki nadążają za trendami technologicznymi?

Z badania pt. „European Retail Banking Radar” przeprowadzonego przez Kearney wynika, że 37…