Home Po godzinach Smart Home — jak zacząć i ile kosztuje?

Smart Home — jak zacząć i ile kosztuje?

0
0
149

Smart home bowiem nie musi być ani drogi, ani wypełniać wszystkich zakamarków domu, wprawiając nas w zakłopotanie. Warto jednak wiedzieć, że małymi krokami i niewysokim kosztem, możemy zbudować sobie zestaw rozsądnych i pomocnych funkcjonalności, które sprawią, że nasze życie będzie dużo łatwiejsze niż dotychczas. Spróbujemy?

Zacznijmy od podstawowych elementów

Wielu użytkowników zaczyna swoją przygodę z inteligentnymi urządzeniami w momencie, kiedy na świat przychodzi ich maleństwo. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to właśnie ten moment, kiedy jesteśmy w stanie stanąć na głowie i wydać każde pieniądze na jak najlepsze wyposażenie dla malucha. Uprzedzamy jednak  —  nie trzeba stawać na głowie ani wydać wszystkich oszczędności, aby zatroszczyć się o nowego członka rodziny. Dlaczego? Dlatego, że producenci kamer oferują świetne rozwiązania w przystępnej cenie. Jednym z nich jest kamera C6CN od Ezviz, która pozwala na obserwację naszych pociech od początkowych etapów ich życia. Gwarantuje całodobowy podgląd widoku z kamery w aplikacji EZVIZ, więc jeżeli znajdujesz się w pokoju obok, możesz zobaczyć, czy Twoje maleństwo płacze przez sen lub, czy udało mu się zasnąć po Twoim wyjściu z pokoju. Dzieje się to dzięki możliwości obserwacji w ciągu dnia i nocy. Funkcja obrotu kamery pozwoli na kontrolę aktywności dziecka, gdy już zacznie raczkować. Jest to więc inwestycja na dłuższy czas – C6CN przyda się także w późniejszym okresie życia malucha.

Krok numer dwa — ochrona

Kolejny aspekt, na który zwraca uwagę wielu użytkowników, jest bezpieczeństwo rodziny i domu. Tutaj chętnie inwestujemy w kamery zewnętrzne, które chronią nas przed włamaniami. Rynek oferuje wiele rozwiązań — od tych podstawowych, z niższej półki cenowej, po zaawansowane opcje. Koszt zależy od tego, jakie funkcje i ich rozbudowanie jest dla nas najbardziej potrzebne. Jednym z podstawowych, ale funkcjonalnych rozwiązań jest kamera C3W, która pozwala na podgląd obrazu z darmowej aplikacji zarówno w trybie dziennym oraz nocnym. Sprzęt umożliwia komunikację, więc po uruchomieniu alarmu, będziesz mógł ostrzec nieproszonego gościa o konsekwencjach, jeżeli nie zdecyduje się na opuszczenie Twojej posesji. Urządzenie to jest również odporne na wszelkie warunki pogodowe, dlatego C3W śmiało może służyć przez cały rok.

Opcja dla bardziej wymagających to LC1 oraz C3X – pierwsza kamera to majstersztyk, ponieważ posiada dwie lampy LED o mocy 2500 lumenów, które pozwolą na doskonałe oświetlenie Twojej posesji. Urządzenie pozwala również na wybranie zasięgu obszaru, który ma być wyczulony na detekcję ruchu. A kąt 270°, pozwoli na szeroki widok — zbędny zatem okaże się zakup kilku kamer. Drugim rozwiązaniem, które jest przełomem w ofercie Ezviz, jest C3X z podwójnym obiektywem. Jakość obrazu, dzięki tym dwóm obiektywom, odbierana przez to urządzenie nocą jest bardzo dokładna nawet w kolorze. Jeden rejestruje natężenie światła, a drugi przechwytuje informacje o kolorze. Oba te obrazy łączą się, zapewniając najwyższą jakość widzenia. Obiektywy pozwalają również na uzyskanie bardzo dobrej jakości widoku nawet w słabym oświetleniu. Kamera pozwala na ustawienie personalizowanego alertu głosowego, który może służyć do odstraszenia włamywaczy lub przekazywania ważnych informacji.

Krok trzeci — ulepszenia

Kiedy nasza rodzina jest bezpieczna i wiemy, że nikt nie wtargnie bezkarnie do naszego domu, zaczynamy doceniać zalety inteligentnych rozwiązań. Na tym etapie wiele osób inwestuje w różnego rodzaju czujniki wrażliwe na otwieranie okien czy zalania, a także inteligentne gniazdka, które pozwalają sterować elektronicznymi urządzeniami w całym domu.

Wśród tego typu urządzeń znajdziemy m.in. czujkę zalania, sensor wyczulony na otwarcie drzwi lub szuflady, czujnik umieszczany na przedmiocie i uruchamiany w momencie poruszenia nim.

Inteligentne gniazdka, czyli T31 od Ezviz pozwalają na zdalne zarządzanie podłączonymi do niego urządzeniami, a także na ustawienie harmonogramu dla sprzętów, kiedy mają być włączane i wyłączane, co pozwoli na redukcję zużycia prądu, a także związanych z tym kosztów.

Jak widzimy, inteligentny dom można zacząć budować od bardzo przydatnych opcji, zapewniających nam i rodzinie doskonałe bezpieczeństwo. Jednak wszyscy wiemy, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i każdy, kto rozpocznie swoją przygodę z produktami Smart Home, zaczyna kompletować coraz to nowsze sprzęty i rozwiązania. Całe szczęście rynek oferuje tak wiele opcji i produktów, że każdy z nas może inwestować w urządzenia na swoją kieszeń i potrzeby. Warto pamiętać, że w przypadku Ezviz, mamy dostęp do wszystkich urządzeń z poziomu jednej, darmowej aplikacji.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…