Home Maszyneria Sony Ericsson odbierze 1 milion zużytych telefonów  

Sony Ericsson odbierze 1 milion zużytych telefonów  

5 min
0
0
116

 

Do  2015 roku Sony Ericsson zobowiązał się zredukować łączne emisje gazu wpływającego na efekt cieplarniany o 15% w całym "cyklu życia" swoich produktów, włączając w to okres użytkowania ich przez odbiorców, a także zarządzanie utylizacją zużytych telefonów oraz o 20% w całej działalności firmy.

Ekologiczne modele telefonów

Najważniejszym filarem tych zobowiązań jest wprowadzenie nowych, pionierskich produktów Sony Ericsson typu GreenHeart, co zostało zainaugurowane przez dwa sztandarowe telefony: C901 GreenHeart oraz Naite a także zestaw słuchawkowy MH300 – jeden z najbardziej "zielonych" zestawów na rynku. "Zielone" innowacje przedstawione w pionierskich telefonach typu GreenHeart przedostaną się do szerszego portfela produktowego, umożliwiając firmie stałe redukowanie niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne całego portfela, a także ustanawianie standardów w branży.""

Bez papierowej instrukcji

Zarówno telefon C901 GreenHeart oraz Naite  zostały wyprodukowane przy wykorzystaniu wiodącej w branży technologii Sony Ericsson, którą można nazwać "zielonym środkiem". Jest ona efektem długotrwałego zaangażowania firmy w eliminowanie niebezpiecznych substancji chemicznych z jej telefonów. Wśród innych „zielonych” cech można by wymienić: elektroniczny podręcznik użytkownika, który redukuje zużycie papieru o ponad 90%, mniejsze opakowania, które ograniczają emisję CO2 związaną z transportem o ponad 80%, plastik z odzysku i ładowarka o niewielkim poborze energii. Dzięki tym innowacjom całościowy ślad CO2, jaki pozostawiają po sobie produkty GreenHeart, jest zredukowany o15%.

„Od początku zawiązania spółki joint venture w 2001 roku, Sony Ericsson dążył do przewyższania standardów przemysłowych w usuwaniu szkodliwych substancji oraz w produkcji energooszczędnych ładowarek. Wdrożyliśmy podejście zorientowane na ochronę środowiska naturalnego w odniesieniu do całego cyklu życiowego produktu. Dzięki temu stworzyliśmy telefony o „zielonym środku” oraz zredukowaliśmy emisję CO2 z produktów w trakcie ich eksploatacji. Ponadto zobowiązaliśmy się do końcowej utylizacji produktu w sposób przyjazny dla środowiska" – powiedział Dick Komiyama, Prezes Sony Ericsson.

Odbiorą  milion zużytych telefonów

Firma zobowiązuje się także do zwiększenia liczby zużytych telefonów zebranych w ramach światowej inicjatywy TakeBack. Firma Sony Ericsson zamierza zebrać rocznie milion telefonów, pochodzących z jej własnej produkcji, od 2011 ułatwiając odbiorcom recycling poprzez dostarczanie nowych lokalizacji i informacji o tym procesie.

Anne-Sofie Andersson, Dyrektor organizacji International Chemical Secretariat (ChemSec) powiedziała – „Sony Ericsson angażuje się w działalność naszej organizacji w sprawie wielu zagadnień dotyczących ochrony środowiska naturalnego, związanych z substancjami chemicznymi. (…) Sony Ericsson aktywnie bierze udział w debacie nad inicjatywami, takimi jak rewizja RoHS, mającymi na celu zredukowanie używania toksycznych środków chemicznych i metali ciężkich w towarach przeznaczonych dla konsumentów.”

Nowe telefony Sony Ericsson


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak się bronić przed SIM swap?

Oszuści biorą na celu użytkowników smartfonów za pomocą metody SIM Swap, która może doprow…