Home Po godzinach Subaru i Dell Technologies rozwijają zaawansowany system wspierania kierowcy

Subaru i Dell Technologies rozwijają zaawansowany system wspierania kierowcy

0
0
103

Subaru Corporation podjęło przełomową współpracę z gigantem technologicznym Dell Technologies. Ich misja? Wykorzystanie mocy sztucznej inteligencji (AI) do stworzenia zaawansowanego systemu wspierającego kierowcę, który zrewolucjonizuje nasze podejście do bezpiecznej jazdy.

Połączenie sił dla bezpieczeństwa

Wykorzystując innowacyjne rozwiązania Dell PowerScale, Subaru ma ambicję nie tylko podnieść poprzeczkę w kwestii bezpieczeństwa kierowców i pasażerów, ale i zrobić wielki krok naprzód w ochronie pieszych. „Dzięki współpracy z Dell Technologies, Subaru przekształca ogromne ilości danych w realne, innowacyjne rozwiązania bezpieczeństwa, takie jak automatyczne hamowanie awaryjne czy monitorowanie martwego pola,” mówi Arthur Lewis, prezes Infrastructure Solutions Group w Dell Technologies.

Technologia EyeSight: strażnik bezpieczeństwa na drodze

Serce systemu stanowi technologia EyeSight, która już teraz monitoruje ruch drogowy w ponad 5,5 milionach pojazdów Subaru. Dzięki technologii kamery stereo, EyeSight jest jak dodatkowa para oczu dla kierowcy, ostrzegając go przed potencjalnymi zagrożeniami, takimi jak zbliżający się pieszy czy zmiana pasa ruchu. Co więcej, w krytycznych momentach system jest w stanie samodzielnie zahamować pojazd.

SUBARU Lab: ku przyszłości z Dell PowerScale

Czy wiedzieliście, że SUBARU Lab, innowacyjne laboratorium rozwoju AI Subaru, może teraz przechowywać około 1000 razy więcej danych dzięki systemom Dell PowerScale? To otwiera Subaru drogę do jeszcze bardziej zaawansowanych badań i rozwoju inteligentnych systemów bezpieczeństwa. „Jako marka, na której można polegać, nieustannie poszukujemy sposobów na ulepszenie naszych pojazdów dzięki sztucznej inteligencji. Współpraca z Dell PowerScale pozwoli nam pchnąć granice możliwości jeszcze dalej,” komentuje Takashi Kanai z SUBARU Lab.

EyeSight: wyprzedzając niebezpieczeństwo

EyeSight to nie tylko technologia; to strażnik bezpieczeństwa, którego skuteczność potwierdzają niezależne agencje na całym świecie. Badania Subaru pokazują, że wskaźnik wypadków w pojazdach wyposażonych w EyeSight wynosi zaledwie 0,06% w Japonii – dowód na to, że przyszłość bezpiecznej jazdy jest już tutaj.

Napędzani przez innowacje

Dzięki Dell PowerScale, SUBARU Lab przyspiesza procesy takie jak analiza danych i sztuczna inteligencja, umożliwiając firmie elastyczne zarządzanie danymi w chmurze publicznej, prywatnej, czy hybrydowej. To właśnie te innowacje sprawiają, że Subaru i Dell Technologies razem tworzą bezpieczniejszą przyszłość na drogach.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Ponad połowa firm w Polsce nie wie, czy będzie objęta NIS 2

Firmy w Polsce stoją przed poważnym wyzwaniem – osiągnięciem zgodności z nowymi przepisami…