Home Po godzinach Super X-Fi czyli holografia dźwięku

Super X-Fi czyli holografia dźwięku

0
0
112

 Firma Creative Technology ogłosiła dziś, na targach CES 2019 wprowadzenie na całym świecie technologii holografii dźwięku w słuchawkach Super X-Fi, która zmieni nasze wrażenia odbioru dźwięku na słuchawkach.

Super X-Fi odtwarza scenę dźwiękową wielogłośnikowego systemu surround w słuchawkach i personalizuje go, skanując głowę i uszy użytkownika, dzięki czemu możliwe jest indywidualne dopasowanie dźwięku do naszych preferencji.

Zapowiedziany w zeszłym roku w formie prototypu, Super X-Fi otrzymał nagrodę "Best of CES 2018" od AVS Forum, a wielu ekspertów w dziedzinie dźwięku, recenzentów i użytkowników zachwycało się niespotykanym poziomem realizmu w słuchawkach stworzonego przez Super X-Fi. Od tego czasu wydano pierwszy, komercyjny produkt, SXFI AMP – który oferuje technologię holografii słuchawkowej i wzmacniacz słuchawkowy klasy premium w obudowie nie większej niż palec. SXFI AMP docenią osoby, które wolą używać własnych słuchawek, ale także chcą cieszyć się jakością Super X-Fi.

Jest to najnowszy dodatek do gamy produktów – serii Creative SXFI AIR, pierwszych na świecie słuchawek z układem Super X-Fi UltraDSP. SXFI AIR to słuchawki Bluetooth i USB z Super X-Fi i innymi innowacyjnymi funkcjami. SXFI AIR C to słuchawki USB z Super X-Fi przeznaczone dla graczy. Warto dodać, że współpracują z urządzeniami wyposażonymi w systemy Android i iOS. Możliwe jest także korzystanie z nich na platformach takich jak PS4, Nintendo Switch, Mac i PC.

Super X-Fi to najnowsze dzieło Creative’a, które zapewnia najwyższą jakość dźwięku. Uważam to za rewolucję w dziedzinie audio. Dzięki słuchawkom z technologią Super X-Fi można teraz oglądać filmy tak, jak w kinie, słuchać muzyki jak podczas koncertu na żywo i grać w gry, czując się jakbyśmy byli w ich „wnętrzu”.” – powiedział Sim Wong Hoo, dyrektor generalny Creative Technology.

Przejawem przełomowej technologii Super X-Fi w jej formie produktowej jest zainteresowanie mediów z całego świata. Setki dziennikarzy, recenzentów i wpływowych osób zapisało się na sesje demo, które odbędą się w CES 2019 w Venetian w Las Vegas. W ciągu ostatniego roku kilku partnerów branżowych wyraziło zainteresowanie Super X-Fi. Podczas tego wydarzenia Creative skontaktuje się z innymi potencjalnymi partnerami w celu zbadania możliwości współpracy.

Poza serią SXFI AMP i SXFI AIR, firma Creative zaprezentuje również inne innowacje Super X-Fi, które będą dostępne w przyszłości.

 

Creative zaprezentuje także inne rozwiązania audio podczas CES, takie jak:

– Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster AE-9,

– Outlier Air, pierwszy zestaw słuchawkowy True Wireless od Creative o długiej żywotności baterii

– Sound BlasterX G6, karta dźwiękowa USB zapewniająca najwyższą jakość dźwięku w grach

 

Prezentacja produktów Creaative podczas CES 2019 odbędzie się w Venetian. Warto odwiedzić sale konferencyjne 2701-2703 od 8 do 11 stycznia 2019.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…