Home Maszyneria Swissbit wprowadza iShield Archive – nową kartę microSD do szyfrowania danych

Swissbit wprowadza iShield Archive – nową kartę microSD do szyfrowania danych

0
0
108

Firma Swissbit, specjalizująca się w przechowywaniu danych i zabezpieczeniach, wprowadza na rynek nową kartę microSD o nazwie „iShield Archive”, zaprojektowaną do szyfrowania i ochrony dostępu do nagrań wideo i obrazów. Jest to kolejny produkt w linii iShield firmy Swissbit, oferujący rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa typu plug-and-play.

Karta ta jest przeznaczona przede wszystkim dla producentów i użytkowników, dla których poufność danych oraz ochrona danych zgodnie z przepisami GDPR stanowią priorytet. Można ją używać niezależnie od rodzaju kamery. System typu plug-and-play oferuje firmom ubezpieczeniowym, rządom lub organizacjom zajmującym się bezpieczeństwem skuteczne rozwiązanie, które gwarantuje, że zapisy nie zostaną nigdy obejrzane, skopiowane ani usunięte przez nieuprawnione osoby. Dane są sprzętowo szyfrowane w standardzie AES-256-bit przez iShield Archive i mogą być również używane w scenariuszach typu WORM (Write Once, Read Many). Karta microSD dostępna jest w pojemnościach od 16 do 64 GB i posiada ocenę UHS-I U3 oraz V30 do nagrywania wideo 4K.

Bezpieczne przechowywanie wrażliwych danych wideo i obrazów jest w wielu przypadkach niezbędne, aby zapewnić ochronę danych, poufność lub integralność istotnych dowodów. Przecież naruszenia danych mogą mieć poważne konsekwencje, zwłaszcza dla bezpieczeństwa publicznego, ale także dla branży ubezpieczeniowej czy opieki zdrowotnej. Tutaj właśnie Swissbit iShield Archive oferuje niezawodne rozwiązanie. Producenci, integratorzy systemów, firmy lub organy administracji publicznej mogą łatwo wyposażyć drony, kamery korpusowe i wiele innych rodzajów kamer w dodatkową warstwę zabezpieczeń, korzystając z karty microSD.

Funkcjonalność i działanie

Do konfiguracji karty służy oprogramowanie „iShield Archive Tool” (iAT) dostępne na komputery PC. Tutaj konfiguruje się parametry bezpieczeństwa oraz PIN użytkownika. Po pierwszej konfiguracji iShield Archive bezpiecznie przechowuje dane w urządzeniu końcowym i używa sprzętowego szyfrowania AES-256-bit do ich ochrony.

Po wyłączeniu kamery lub wyjęciu karty microSD, wcześniej zapisane dane nie są już widoczne na iShield Archive i można uzyskać do nich dostęp i je pobrać tylko za pomocą iAT w połączeniu z prawidłowym hasłem. Procedurę tę można powtarzać, aż do osiągnięcia pojemności karty. Aby zwolnić miejsce na karcie, dane muszą być najpierw usunięte z iShield Archive, co jest możliwe tylko po uwierzytelnieniu za pomocą właściwego hasła.

Opcjonalnie usunięcie można dodatkowo zabezpieczyć za pomocą PIN administratora, co pozwala na kontrolę dostępu w oparciu o role. W tym przypadku tylko określona grupa osób ma uprawnienia do trwałego usuwania nagrań lub danych. W trybie WORM (Write Once, Read Many), zwykli użytkownicy mają dostęp tylko do odczytu za pomocą PIN użytkownika, ale nie są uprawnieni do edycji lub usuwania danych. Tryb WORM jest powszechnie używany do przechowywania danych w bezpieczny i niezmienialny sposób zgodnie z przepisami prawnymi.

Specyfikacja techniczna i dostępność

Opcje pojemności 16, 32 i 64 GB dla iShield Archive posiadają ocenę Speed Class UHS-I U3 i Video Speed Class V30 do nagrywania wideo 4K. Karty microSD są oparte na pamięci 3D-pSLC NAND i przeznaczone do użytku w temperaturze przemysłowej od -40 do +85 °C. Oprogramowanie iAT jest dostępne dla systemów operacyjnych Windows, macOS i Linux i może być pobrane za darmo ze strony www.swissbit.com.”

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Open source – bezpieczniejszy wybór dla biznesu?

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele firm obawiało się korzystać z oprogramowania open sourc…