Home Bezpieczeństwo Szyfrowanie na topie

Szyfrowanie na topie

5 min
0
0
89

Verbatim wprowadza na rynek serię napędów USB z szyfrowaniem sprzętowym, kart typu Solid State Drive (SSD), przenośnych twardych dysków oraz płyt DVD z szyfrowaniem programowym, które w razie utraty uniemożliwiają osobom nieupoważnionym dostęp do zapisanych na nich danych. Nośniki przeznaczone są dla wszystkich, którzy na co dzień przenoszą poufne informacje w formacie cyfrowym. Nowe produkty marki Verbatim zaprezentowano podczas targów Infosecurity w Londynie w dniach 28-30 kwietnia. W sprzedaży dostępne będą pod koniec drugiego kwartału tego roku.

„W ostatnich latach zdarzyło się wiele przypadków utraty napędów USB lub innych nośników zawierającego poufne dane” – powiedział Hans Christoph Kaiser, Dyrektor Rozwoju Działu Pamięci Flash Verbatim EUMEA.

„Korzystając z naszych urządzeń wyposażonych w szyfrowanie sprzętowe organizacje mogą mieć pewność, że ich dane są bezpieczne, nawet jeśli napęd lub dysk trafi w niepowołane ręce” – dodał Kaiser.

""

Napęd USB Executive Secure

Podobnie jak nagradzany napęd USB Business Secure, również model Executive Secure marki Verbatim wyposażony jest w 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES (Advanced Encryption Standard), które w połączeniu ze zintegrowaną ochroną hasłem zapewnia napędowi wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Executive Secure posiada wiele funkcji zabezpieczających, w tym obowiązkowe wprowadzenie hasła, algorytm haszowania hasła oraz specjalny system jego wpisywania, który usuwa dane z urządzenia w razie określonej liczby nieudanych prób uzyskania dostępu.

Karta ExpressCard SSD Secure

Bazujące na pamięci flash karty typu Solid State Drive (SSD) to wytrzymałe, szybkie i energooszczędne nośniki coraz częściej wykorzystywane w laptopach, serwerach i innych urządzeniach. Karty ExpressCard, idealnie pasujące do gniazd PCI ExpressCard, w które wyposażone są nowoczesne laptopy, zapewniają łatwy sposób na zwiększenie pojemności komputera bez konieczności otwierania jego obudowy. W odpowiedzi na rosnącą popularność tych urządzeń oraz coraz większe zapotrzebowanie na bezpieczne pamięci przenośne, Verbatim wprowadza nową serię kart Secure SSD ExpressCard, które gwarantują bezpieczeństwo danych nawet w przypadku utraty nośnika.

""

Szyfrujące dyski twarde

Coraz więcej osób wykorzystuje przenośne dyski twardedo przechowywania oraz przenoszenia dużych ilości informacji prywatnych i służbowych. W związku z tym istotnego znaczenia nabiera możliwość skutecznego zabezpieczenia tych danych. Potrzebę tę zaspokaja 2,5-calowy dysk twardy marki Verbatim ze 128-bitowym szyfrowaniem sprzętowym, który oferuje szyfrowanie całej powierzchni dysku w czasie rzeczywistym, bez spowolnienia transferu danych.

SecureSave DVD

Poufne dane – takie jak umowy, projekty, oprogramowanie, czy prywatna korespondencja – często zapisywane są na dyskach optycznych. Verbatim wprowadza na rynek SecureSave DVD, nagrywalny dysk DVD z 256-bitowym szyfrowaniem AES, który zapewnia bezproblemowe zapisywanie i skuteczną ochronę plików.

Superpamięć do peceta i maka


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Obrońmy pracowników przed cyberprzestępcami

Ludzie stanowią główny wektor ryzyka i najczęstszy cel ataków hakerskich. Dominuje przekon…