Home Biznes Testuj hosting przed zakupem

Testuj hosting przed zakupem

0
0
140
 

 

Testując wybrany hosting należy zwrócić uwagę na narzędzia do administrowania serwerem. Systemy do zarządzania i aplikacje powinny być intuicyjne w obsłudze. Sprawne i łatwe wykonywanie wszelkich operacji na serwerze, ułatwi korzystanie z usługi (np. mało skomplikowane zakładanie baz danych przyspiesza tworzenie stron WWW). Intuicyjne w obsłudze programy pocztowe pozwalają na sprawną komunikację pracowników firmy z klientami.

  • Aby ułatwić te codzienne czynności, systemy pocztowe powinny umożliwiać korzystanie z poczty z poziomu strony WWW, czyli z dowolnego komputera za pomocą przeglądarki internetowej.
  • Ważna jest również możliwość przekierowania na serwer nielimitowanej liczby domen. Pozwala to na przypisanie pakietu domen do jednego serwisu internetowego lub umieszczenie na jednym serwerze kilku stron WWW.
  • Następnie, warto zwrócić uwagę na chroniące usługę systemy antywirusowe i antyspamowe. To one, gwarantują brak niechcianych wiadomości i zabezpieczają przed działaniem niepożądanych programów.
  • Okres testowy serwera ma także ten plus, że w jego trakcie można zdecydować się na zmianę parametrów bez ponoszenia koszów. Dokładny test serwera da gwarancję, że w późniejszym okresie użytkowania będzie działał zgodnie z oczekiwaniami.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…