Home Maszyneria Transmitery TP-LINK

Transmitery TP-LINK

3 min
0
0
98

Pierwsze z urządzeń, model TL-PA4010, charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami – 65×52×28,5 mm. Drugi z wprowadzonych do sprzedaży transmiterów, dzięki nieco większym gabarytom, oferuje dodatkowo wbudowane gniazdko sieci elektrycznej, umożliwiające podłączenie do prądu dowolnego urządzenia. Nowe modele gwarantują bardzo wysoką wydajność – prędkość transmisji danych do 500 Mb/s pomiędzy transmiterami oraz szybką i łatwą instalację. Obydwa urządzenia posiadają także tryb oszczędzania energii, który pozwala na obniżenie poboru prądu nawet o 85%.            

  • Transmitery TL-PA4010 i TL-PA4010P to bardzo praktyczne rozwiązanie, umożliwiające szybkie zbudowanie stabilnej, wydajnej i bezpiecznej sieci lokalnej na bazie istniejącej instalacji elektrycznej – bez konieczności układania dodatkowych kabli oraz skomplikowanej konfiguracji urządzeń. Przewagą takiego rozwiązania nad popularnymi sieciami Wi-Fi jest możliwość bezproblemowego i niezakłócanego przesyłania sygnału w lokalach o dużej liczbie pomieszczeń i grubych ścianach działowych (np. stare kamienice). Transmitery sieciowe TP-LINK doskonale sprawdzą się także w dużych skupiskach miejskich, gdzie często dochodzi do zakłócania sygnału sieci Wi-Fi spowodowanego znaczną liczbą aktywnych urządzeń bezprzewodowych pracujących w paśmie 2,4 GHz.

  • Dzięki wykorzystaniu technologii HomePlug AV transmitery zapewniają stabilny i szybki (z prędkością do 500Mb/s) przesył danych w obrębie typowej sieci elektrycznej na odległość do 300m. Ponadto produkty TP-LINK oferują pełne wsparcie dla 128-bitowego szyfrowania AES, co gwarantuje bezpieczne przesyłanie informacji i plików pomiędzy dowolnymi urządzeniami sieciowymi – od komputerów, poprzez konsole do gier, na dekoderach telewizji cyfrowej oraz dyskach sieciowych NAS kończąc. Dodatkowo TP-LINK zadbał o pełną optymalizację transmisji IPTV oraz wsparcie dla protokołu IGMP, dedykowanego do zarządzania grupami multicastowymi w sieciach opartych na protokole IP.

Transmitery sieciowe TP-LINK TL-PA4010KIT i TL-PA4010PKIT (zestaw dwóch urządzeń) są już dostępne w sprzedaży w sugerowanych cenach brutto wynoszących odpowiednio 219 zł i 299 zł. Urządzenia objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Gemius: Paczkomat® InPost nr 1 dostaw e-commerce w Polsce

Zgodnie z raportem firmy Gemius „E-commerce w Polsce w roku 2022” Paczkomat® InPost umocni…