Home Analizy Trzy błędy w myśleniu o pozycjonowaniu strony. Popełniasz je?

Trzy błędy w myśleniu o pozycjonowaniu strony. Popełniasz je?

0
0
121

 Działając szybko i nieprzemyślanie, nie tylko nie podniesiesz widoczności strony, ale doprowadzisz do spadku jej pozycji w Google.

Na trzy najczęstsze błędy w myśleniu o SEO wskazuje Artur Pajkert z Blink.pl. A należą do nich:

1. Pozycjonowanie stron po słowach, które na nich nie występują.

PRZYKŁAD: Hotel znajdujący się na obrzeżach miasta próbuje pozycjonować swoją stronę www po frazie „nocleg warszawa centrum”, ponieważ jest to słowo częściej wyszukiwane w Google niż „nocleg pod warszawą”.

Tego typu działanie, co do zasady, jest pozbawione sensu. Nawet, jeżeli klient trafi w ten sposób na stronę, nie zdecyduje się na wykupienie oferty, ponieważ nie jest ona dostosowana do jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Tym samym przedsiębiorca traci budżet na działania marketingowe, które zwyczajnie nie trafiają do jego grupy docelowej.

 2. Skupianie się na generowaniu dużego ruchu przy zbyt ogólnych frazach.

PRZYKŁAD: Właściciel warsztatu samochodowego pozycjonuje swoją stronę po frazie „naprawa aut”, ponieważ jest to bardziej uniwersalne słowo niż „naprawa aut śródmieście wrocław”.

Trzeba bazować na frazach o większym stopniu szczegółowości, czyli takich, które będą wpisywane przez potencjalnych klientów. Im bardziej konkretne słowa wybierzemy, tym lepiej, ponieważ zbyt ogólne sformułowania są trudne do wypozycjonowania, stosunkowo drogie, a utrzymanie wypracowanej pozycji – obarczone wysokim poziomem ryzyka.

3. Tendencje do tworzenia stron pod Google, a nie pod klienta.

PRZYKŁAD: Przedsiębiorca uzupełnia stronę o słowa kluczowe, nie dbając o estetykę witryny, która staje się nieczytelna, a przez to – rzadziej odwiedzana i rekomendowana na zewnątrz.

Witryna powinna być atrakcyjna przede wszystkim dla odwiedzających. Google pozytywnie odbiera ruch na stronie, windując w górę taki serwis. Jeżeli strona będzie ciekawa pod kątem treści, zawarte w niej teksty będą interesujące oraz unikalne, ludzie będą chętniej spędzać czas w danej witrynie.

Przedsiębiorcy podejmujący próby samodzielnego pozycjonowania stron www powinni mieć świadomość, że każdy popełniony błąd to ryzyko spadku pozycji w wyszukiwarce, w skrajnych przypadkach – całkowitej eliminacji witryny z wyników wyszukiwania. SEO to niełatwa dziedzina, a samo pozycjonowanie wymaga nakładu pracy, czasu i cierpliwości. Pamiętajmy jednak, że to inwestycja, która się opłaca, dzięki której stajemy się widoczni w sieci i zyskujemy drogę dotarcia do nowych, potencjalnych klientów.

 

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…