Home Praca zdalna VDI masowe

VDI masowe

0
0
99

„Microsoft wprowadził już zmiany w sposobie udzielania licencji na oprogramowanie Virtual Enterprise Centralised Desktop oraz zacieśnił współpracę z firmą Citrix, aby ułatwić przejście na środowiska wirtualne. Pozycję lidera na rynku mają nadal firmy VMware i EMC. Będą one chciały rozszerzyć tę dominację na wciąż rozwijający się rynek VDI. Dwaj liderzy w integracji systemów i oferowaniu „wszystkiego jako usługi”, IBM i HP, mają własnych preferowanych partnerów i prowadzą już intensywne kampanie marketingowe swoich rozwiązań” – komentuje Rik Ferguson z Trend Micro, produkującego oprogramowanie do zabezpieczania wirtualnych serwerów i VDI.

Siódemka wzmacnia wirtualizację

Ponadto najnowszy system operacyjny Microsoft 7 spotkał się z dużo szerszą akceptacją wśród przedsiębiorstw niż jego poprzednik i skłonił wiele firm do rozpoczęcia opóźnionej modernizacji komputerów stacjonarnych i stopniowego odchodzenia od Windows XP. W obecnej trudnej sytuacji gospodarczej cięcie wydatków ma kluczowe znaczenie, a VDI umożliwia zmniejszenie całkowitego kosztu posiadanych stanowisk oraz koszty wdrażania i zarządzania usługami.  Badanie ITC potwierdza te tendencje.

  • W ankiecie ITIC 2010 Global Virtualization Deployment and Trends Survey, która objęła ponad 800 firm na całym świecie 31% respondentów odpowiedziało, że planuje wdrożenie VDI w 2010 r. Jest to ponad dwukrotnie więcej w porównaniu z poprzednim rokiem.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…