Home Maszyneria Wideorejestratory klasy premium – czy warto je kupować?

Wideorejestratory klasy premium – czy warto je kupować?

0
0
1,172

Rynek wideorejestratorów w Polsce jest obecnie bardzo bogaty. Mnogość kamer samochodowych o różnych funkcjach jest tak duża, że każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś dla siebie. Przedział cenowy tych urządzeń jest bardzo szeroki i zależy od dostępnych funkcji. Przyjrzyjmy się zatem kamerom klasy premium i sprawdźmy, co mogą oferować droższe wideorejestratory.

Nowość o unikatowych funkcjach

Świetnym przykładem kamery klasy premium jest nowy zestaw kamer Mio MiVue 955WD. Przednia kamera Mio MiVue 955WD nagrywa w rozdzielczości 4K 2160P Ultra HD. Posiada ona także użyteczny tryb HDR, który pozwala na nagrywanie obrazów po zmierzchu oraz w nocy – wówczas otrzymamy nagrania w rozdzielczości 2,5K 1440P przy 30 kl./s. Dodatkowo MiVue 955WD posiada sensor 1/1.8” oraz autorskie rozwiązanie Mio Night Vision Ultra – dzięki niemu kamera uchwyci każdy szczegół na drodze, nawet w słabych warunkach oświetleniowych. W jej wnętrzu znajduje się superkondensator, który gwarantuje długi czas pracy. Model ten posiada też zintegrowane Wi-Fi, a dzięki aplikacji MiVue Pro App możliwe jest natychmiastowe sparowanie ze smartfonem za pomocą kodu QR oraz błyskawiczna transmisja danych.

MiVue E60, która jest tylną kamerę zestawu, posiada optyczny sensor STARVIS & System RCW, który ostrzega kierowcę o kolizji wstecznej, gdy za autem znajdzie się inny obiekt. Kamera ta wykorzystuje STARVIS firmy Sony do nagrywania wideo o bardzo wysokiej szczegółowości dzięki technologii Night Vsion w rozdzielczości 2,5K 1440P przy 30 kl./s oraz HDR.

Nowa kamera MiVue 955WD posiada niezwykle użyteczny system ostrzegania przed odcinkowym pomiarem prędkości – kamera pokazuje dystans oraz czas do zbliżającego się fotoradaru. Wskazuje też ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o średniej prędkości na mierzonym odcinku. Mio MiVue 955WD dzięki wbudowanego GPS wysyła ostrzeżenia o  najbliższych fotoradarach, co jest możliwe dzięki funkcji Mio Smart Alert. Z Mio MiVue 955WD jest także wyposażona w aktywny tryb parkingowy podtrzymywany przez zasilacz Smartbox III.

Ciekawą cechą Mio MiVue 955WD jest funkcja komendy głosowej – dzięki niej kierowca może zmieniać ustawienia kamery bez zdejmowania rąk z kierownicy.

Zestaw dwóch kamer Mio MiVue 955WD kosztuje 1200 zł. Istnieje także możliwość zakupu samej przedniej kamery Mio MiVue 955W w cenie 999 zł.

4K i HDR dla doskonałych nagrań

Inną kamerą, która nagrywa obrazy w rozdzielczości 4K jest Mio MiVue 886. Model ten posiada sensor 1/1.8 i autorskie rozwiązanie Mio Night Vision Ultra, które gwarantuje jaśniejsze i bardziej nasycone kolorami obrazy nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Rzeczywisty kąt widzenia MiVue 886 wynosi aż 160O, co pozwala na rejestrację szczegółów znajdujących się również na poboczu.

To, co wyróżnia MiVue 886 i ma kluczowe znaczenie dla wiarygodności nagrania, to płynność odtwarzanego obrazu oraz jego szczegółowość. MiVue 886 oferuje aż 6 ustawień rozdzielczości, w tym możliwość nagrywania w tempie 120 FPS przy rozdzielczości Full HD. Dzięki funkcji HDR Mio MiVue 886 rejestruje wiele klatek w rozdzielczości 2K z różnymi wartościami ekspozycji. Pozwala to na odczytanie tablic rejestracyjnych pojazdów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Gdy silnik jest wyłączony, MiVue 886 automatycznie przełącza się na Inteligentny tryb parkingowy (wykrywanie ruchu i uderzenia) lub Pasywny tryb parkingowy (tylko wykrywanie uderzenia). Aby uzyskać stałe nagrywanie, Mio dodało tryb poklatkowy, który jest dostępny przy wyborze Inteligentnego trybu parkingowego, który wykonuje sekwencję klatek na sekundę, aby zarejestrować zmiany, które zachodzą powoli w czasie.

Mio MiVue 886 również posiada funkcję ostrzeżeń przed odcinkowym pomiarem prędkości, dzięki czemu konieczność płacenia mandatów przejdzie do przeszłości. Cena tego urządzania to 1099 zł.

Kamera, która znajdzie twój samochód i obliczy kilometrówkę

Inną interesującą kamerą z segmentu premium jest Mio MiVue 818. Posiada ona funkcję „Znajdź zaparkowany samochód”. Gdy zakończymy trasę, MiVue 818 wyśle na smartfon współrzędne miejsca, gdzie zostawiliśmy auto. Po powrocie na parking, aplikacja określi nasze aktualne położenie i wytyczy drogę do miejsca, gdzie stoi zaparkowany samochód.

Kamera Mio MiVue 818 posiada też funkcję ewidencji przebiegu. Jeśli wyposażysz swój służbowy pojazd w kamerę MiVue 818, sporządzenie raportu z twoich służbowych wyjazdów stanie się dziecinnie proste! Opcja ta przyda się również małym firmom, które posiadają kilka służbowych samochodów i szukają sposobu na zweryfikowanie do jakich celów pracownicy używają aut. W aplikacji MiVue Pro App za pomocą odpowiednich tagów można określić czy przejazd był służbowy czy prywatny. Aplikacja wygeneruje raport w formacie pdf. Mio MiVue 818 posiada także inteligentny tryb parkingowy.

Oprócz powyższych unikatowych funkcji Mio MiVue 818 posiada także system ostrzegania o odcinkowym pomiarze prędkości. Połączenie, szklanych soczewek, przysłony F1.8, szerokiego, rzeczywistego kąta widzenia 140O oraz możliwość dostosowania rozdzielczości obrazu do naszych preferencji pozwala otrzymać nagrania bardzo wysokiej jakości. Mio MiVue 818 umożliwia też nagrywanie w rozdzielczości 2K 1440p oraz przy gęstości zapisu 60 kl./s. W tym modelu zastosowało technologię Mio Night Vision, która zapewnia bardzo dobrą jakość nagrań po zmroku.

Mio MiVue 818 można kupić już za 499 zł.

Aż 3 lata gwarancji

Teraz kupując kamery Mio, otrzymasz uaktualnienie oraz aż 3 lata bezpłatnej gwarancji na urządzenie i jego baterię. Bezpłatna aktualizacja nie obejmuje akcesoriów eksploatacyjnych (uchwyty, ładowarki samochodowe). Gwarancja na akcesoria wynosi odpowiednio 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowa era marketingu: 6 trendów w świecie post SEO

W 2024 roku marketing cyfrowy przechodzi rewolucję. Aktualizacje algorytmów Google zachwia…