Home Po godzinach Wiedźmin Geralt, Kratos i wyścigi w 3D

Wiedźmin Geralt, Kratos i wyścigi w 3D

7 min
0
0
33

Wiedźmin 3, Forza Horizon, God of War, Daying Light – to tylko kilka z aż 50 tytułów, w które będziemy mogli pograć z efektem 3D na nowych laptopach Predator Helios 300 od Acera. Producent zapowiedział właśnie, że jeden z najlepszych przenośnych komputerów gamingowych będzie obsługiwać specjalną technologię, która nie wymaga wykorzystania specjalnych okularów do gry w 3D. Znamy szczegółową listę tytułów, które będą dostępne przy starcie aplikacji do gry w trzech wymiarach.

Nowy laptop z popularnej serii Helios to nie wszystko. Producent zaprezentował też dwa nowe monitory mobilne, które także będą obsługiwać tę technologię grania w widoku 3D. Acer SpatialLabs™ View i Acer SpatialLabs™ View Pro to sprzęt, który może trafić w gusta graczy, ale i twórców działających w sektorze grafiki.

Nowy wymiar rozgrywki

Predator Helios 300 SpatialLabs Edition (PH315-55s) to laptop gamingowy, który zostanie wyposażony w specjalną aplikację SpatialLabs TrueGame. Dzięki niej, gry kompatybilne z technologią 3D dosłownie przeniosą graczy w nowy wymiar rozgrywki. Będzie to możliwe także dzięki niezwykle potężnemu wyposażeniu, jakie będzie skrywać ten laptop. W najmocniejszych zestawieniach będzie to procesor Intel® Core™ i9 12 generacji w towarzystwie karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080, 32 GB pamięci DDR5-4800 oraz szybkiego dysku PCIe NVMe 4. generacji w macierzy RAID 0.

Całość będzie wspierać system dwóch wentylatorów, z czego jeden z nich to wentylator 3D AeroBlade 5. generacji, który skutecznie będzie chłodzić wnętrze laptopa. Dodatkowo pojawi się też specjalna pasta termiczna na bazie ciekłego metalu oraz wykorzystana zostanie technologia Acer CoolBoost.

PREDATOR-HELIOS-300-SpatialLabs™-Edition-PH315-55s-01.png

Nie tylko laptop

Rozgrywkę i pracę w 3D zapewnią też dwa nowe, 15,6-calowe, mobilne monitory 4K, które będzie można podłączyć do komputera. Użytkownicy docenią z pewnością zgrabna sylwetkę tych urządzeń (waga to mniej niż 1,5 kg!). Dzięki tym zaletom monitory będzie można swobodnie zapakować ze sobą w podróż. Dodatkowym atutem, który spodoba się w szczególności twórcom wizualnym, jest pokrycie 100% palety kolorów Adobe RGB.

Acer SpatialLabs View oferuje użytkownikom całkowicie nową technologię stereoskopową 3D zaprojektowaną głównie z myślą o grach, natomiast Acer SpatialLabs View Pro to nie tylko technologia 3D, niezbędna do realizacji różnych wymagających projektów graficznych, lecz także inteligentne wzornictwo przemysłowe, stawiające na łatwość użytkowania, co przekłada się z kolei na lepszą jakość prezentacji.

Acer-SpatialLabs™-View-Pro-ASV15-1BP-04.png

Jak działa 3D od Acera i w co na nim zagramy?

SpatialLabs TrueGame to nowa aplikacja, która wprowadza stereoskopowy obraz 3D do świata gier, dając graczom możliwość doświadczenia swoich ulubionych tytułów w zupełnie nowej odsłonie i jakości. Jest to możliwe dzięki temu, że gry są w większości przypadków tworzone z myślą o środowisku trójwymiarowym: programiści zawierają w kodzie informacje o głębi w każdej opracowanej scenie i w każdym obiekcie, który tworzą. SpatialLabs korzysta z tych informacji, by generować świat gry w stereoskopowym trybie 3D.

Kiedy aplikacja trafi na rynek, dla każdej z ponad 50 współczesnych i klasycznych gier dostępny będzie specjalny, wstępnie skonfigurowany profil 3D, który umożliwi graczom wejście w świat swoich ulubionych gier tym razem w trybie 3D. Profile dla kolejnych tytułów będą dodawane na bieżąco.

Choć profile te zawierają cały szereg informacji, a optymalizacja każdego z nich wymaga znacznego nakładu pracy, sama platforma jest niezwykle przyjazna dla użytkownika. Po uruchomieniu aplikacji TrueGame, wystarczy po prostu przejść do wybranego tytułu i nacisnąć przycisk ‘Play’. Aplikacja zajmie się resztą. Wszystkie niezbędne pliki gry zostaną uruchomione automatycznie w systemie użytkownika przy jednoczesnej aktywacji profilu TrueGame 3D, dzięki której gra uruchomi się w stereoskopowym trybie 3D. Co ważne nowe monitory mogą służyć także jako standardowy ekrany 4K.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Po godzinach

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak nadrobić 10 lat zacofania i zdążyć do 2035 roku?

Przez najbliższe 3 lata sprzedaż samochodów elektrycznych musi wzrosnąć aż 12-krotnie, aby…