Home Bezpieczeństwo WinOptimizer 19 – czyściciel wart uwagi

WinOptimizer 19 – czyściciel wart uwagi

6 min
0
0
6,156
Podsumowanie
łatwość obsługi
ergonomia
efektywność
cena
Podsumowanie
Ashampoo WinOptimizer to efektywne narzędzie do dostrajania, które daje Twojemu komputerowi z systemem Windows zastrzyk nowego życia.
89 %

WinOptimizer to narzędzie do optymalizacji, które powinno być na twoim radarze. Podobnie jak w poprzednich latach, WinOptimizer zwiększa wydajność komputera, usuwając niepotrzebne pliki, skróty i defragmentuje rejestr systemowy. Najnowsza wersja ulepsza i zachowuje funkcje optymalizacji, jednocześnie dodając odnowiony, atrakcyjny interfejs i nowe możliwości ustawień.

Dołączone narzędzia

Podobnie jak wiele innych programów przeznaczonych do optymalizacji i „dostrojenia” komputera, Ashampoo WinOptimizer jest cyfrowym zestawem narzędzi zawierającym wiele aplikacji zwiększających wydajność. Funkcji jest wiele, więc wspomnę tylko o kilku. Skoncentruję się na nowych funkcjach unikalnych dla wersji płatnej.

Nowy Harmonogram zadań pozwala ustawić narzędzie Konserwacja systemu lub Optymalizator One Click (ikona, którą klikasz, aby wyczyścić wszystko) tak, aby uruchamiało się automatycznie w określonych odstępach czasu. Możesz ustawić, aby działał codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

Skaner ADS, kolejna nowa funkcja, analizuje pliki na komputerze pod kątem alternatywnych strumieni danych, które mogą spowodować, że Twój komputer stanie się ofiarą hackera. Jest to potencjalnie dobry dodatek do ogólnego pakietu zabezpieczeń komputera.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Ashampoo WinOptimizer zawiera Windows 10 Privacy Control i Antispy, narzędzia, które dają Ci kontrolę nad danymi zbieranymi przez Windows. Te dwie aplikacje pozwalają zdecydować, które hasła, dane telemetryczne lub zdjęcia mają pozostać prywatne.

Ulepszenia wydajności i porównania

Przetestowałem zdolność Ashampoo WinOptimizer na komputerze z którego korzystam na co dzień i jest on wyposażony w oprogramowanie AVG z modułem TuneUp, który czyści komputer w tle. Ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem poprawę wyniku testu po uruchomieniu WinOptimizer. Czas rozruchu mojego stanowiska testowego wyniósł 27,49 sekundy, co jest bardzo dobrym wynikiem, aczkolwiek nie to decyduje o wartości oprogramowania.

Ashampoo WinOptimizer pozytywnie wpływa na Twój komputer, ale możesz się zastanawiać, jak jego ulepszenia porównują się z tymi, które pochodzą z własnych aplikacji dostrajających systemu Windows 10.  Jeśli przyłożysz się należycie to sam Windows 10 oferuje wiele możliwości optymalizacji systemu. No tak – ale gdzie? A komu chce się bawić w systematyczne klikanie, aby uruchomić kolejne narzędzia?

WinOptimizer ma wszystkie narzędzia usprawniające system w jednym wygodnym miejscu. W systemie Windows 10 masz aplikacje do defragmentacji dysków, wykrywania pamięci i uruchamiania, ale wszystkie znajdują się w różnych miejscach w systemie operacyjnym. Nie ma jednego przycisku – ani nawet jednego interfejsu – który aktywuje je wszystkie.

Dodatki czynią różnicę

Ashampoo zawiera narzędzie File Wiper (trwale usuwa pliki ze względów bezpieczeństwa), File Manipulator (dzieli pliki na wiele części co ułatwia wysłanie ich pocztą e-mail lub kopiowania na nośnik), Disk Doctor (przeszukuje dysk twardy w poszukiwaniu błędów) i Duplicate Finder (znajduje i usuwa zduplikowane pliki).

Windows 10 ma funkcję, która nadpisuje usunięte dane, ale wymaga odpalenia Windows Powershell i majstrowania przy linii poleceń. Prawdopodobnie nie chcesz tego robić za każdym razem, gdy chcesz bezpiecznie usunąć plik. Tu widać różnicę na korzyść WinOptimizer – OneClick!

To co jest dla mnie istotne to również możliwość np. optymalizacji połączenia internetowego, czy wyszukanie plików zajmujących zbyt dużo miejsca. Do tego kolejne rozwiązania, które pozwalają zapanować np. nad programami, które uruchamiają się z systemem a nie koniecznie są niezbędne.

Solidne narzędzie do optymalizacji

Ashampoo WinOptimizer wykonał świetną robotę, poprawiając wydajność mojego komputera, a co najważniejsze niczego nie „popsuł”. Jeśli chcesz tylko podstawowego czyszczenia komputera, bezpłatne narzędzia systemu Windows 10 są również przyzwoitą opcją. Nie oczekuj jednak tego samego scentralizowanego interfejsu użytkownika ani dodatkowych funkcji.

Ashampoo WinOptimizer to efektywne narzędzie do dostrajania, które daje Twojemu komputerowi z systemem Windows zastrzyk nowego życia.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  Robert Kamiński
Pobierz więcej z Bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cyber-ratownicy pomagają gminie, która padła ofiarą ataku

Wiosną zeszłego roku doszło do cyberataku na systemy informatyczne Urzędu Gminy Aleksandró…