Home Maszyneria Workplace Hub – pod prąd współczesnym trendom?

Workplace Hub – pod prąd współczesnym trendom?

0
0
161

Czym jest Workplace Hub?

Platforma Workplace Hub opiera się na oprogramowaniu Konica Minolta i działa na wydajnym serwerze HPE. Rozwiązanie integruje punkt dostępu Wi-Fi dla pracowników i gości, wielofunkcyjną drukarkę oraz wirtualne środowisko pracy. Ekosystem pozwala na uruchomienie systemów biznesowych takich jak ERP[1], DMS[2], OCR[3] czy BPM[4].Wszystkie te funkcje łączy jedno urządzenie, które zajmuje powierzchnię jednego metra kwadratowego.

Workplace Hub bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach IT. Współpraca z firmą Microsoft pozwoliła na zintegrowanie ​środowiska Office 365, w tym wymiany, przechowywania i współdzielenia plików czy bezpośredniego dostępu do poczty, zadań i kalendarza. Oprogramowanie Acronis umożliwia odzyskiwanie i tworzenie kopii zapasowych danych. Platforma wyposażona została także w zaporę sieciową następnej generacji i rozwiązania ochronne SOPHOS, które monitorują ruch sieciowy i reagują na potencjalne zagrożenia.

"Workplace

W odpowiedzi na cyfrowe wyzwania

Rozwiązanie powstało z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, które spotykają się z problemem niedoboru specjalistów IT na rynku pracy lub brakiem środków na poszerzenie kadry. Wyzwaniem dla sektora MŚP jest również konieczność spełnienia wymogów bezpieczeństwa (stawianych m.in. przez RODO), a także starzejący się sprzęt czy duże rozproszenie dostawców usług IT.

– Workplace Hub pozwala małym i średnim firmom korzystać z rozwiązań dostępnych do tej pory głównie w największych przedsiębiorstwach. Rozwiązanie minimalizuje przy tym koszty związane z awariami, wyciekiem danych czy sytuacjami przerzucania się odpowiedzialnością między dostawcami usług. Zgodnie z rynkowymi trendami, platforma wspiera tzw. model miękki, czyli zawieranie umów subskrypcyjnych zamiast ponoszenia sporych inwestycji w sprzęt czy serwery. W efekcie pozwala toobniżyć całkowite wydatki na IT – wskazuje Mateusz Macierzyński, menedżer ds. systemów ITS w firmie Konica Minolta.

Dane organizacji pod kontrolą

Workplace Hub to zarządzanie całą infrastrukturą IT za pomocą jednego interfejsu. Zapewnia pracownikom szybki dostęp do informacji z dowolnego miejsca i pozwala kontrolować wszystkie zasoby firmy. Klienci otrzymują dostęp do Konica Minolta Marketplace – autorskiego sklepu, z którego na bieżąco mogą pobierać nowe aplikacje partnerów technologicznych. Nad bezpieczeństwem i sprawnym działaniem platformy czuwa system aktywnego monitoringu sprzętu i oprogramowania oraz globalne centra wsparcia technicznego. Świadczone usługi są koordynowane przez specjalistów helpdesku IT, dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Specjaliści zdalnie nadzorują stan systemów i licencji, reagując jeszcze zanim pojawią się problemy.

To może mieć sens

Serwer w firmie może wydawać się przeżytkiem, jednak w połączeniu z chmurą zapewnia ciekawe rozwiązanie hybrydowe. Coraz więcej firm poszukuje możliwości bezpiecznego składowania plików i uruchamiania aplikacji u siebie w firmie. Serwery NAS nie dają takich możliwości jak "kombajn" oferowany przez Konica-Minolta, który zapewnia również dostęp do sieci i bezpieczeństwo przechowywania danych. Rozwiązanie oferowane jest jako usługa, wyceniana w zależności od konfiguracji i uruchomianych aplikacji. Cennik rozpoczyna się od 4500 zł miesięcznie, co tylko pozornie może wydawać się znaczącą kwotą, biorąc jednak pod uwagę kompleksowość może przyciągnąć świadomych swoich potrzeb klientów.
 


[1] ang. Enterprise Resource Planning, planowanie zasobów przedsiębiorstwa.

[2] ang. Document Management System, system zarządzania dokumentami.

[3] ang. Optical Character Recognition, optyczne rozpoznawanie znaków.

[4] ang. Business Process Management, zarządzanie procesami biznesowymi.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …