Home Maszyneria Workplace Hub – pod prąd współczesnym trendom?

Workplace Hub – pod prąd współczesnym trendom?

0
0
163

Czym jest Workplace Hub?

Platforma Workplace Hub opiera się na oprogramowaniu Konica Minolta i działa na wydajnym serwerze HPE. Rozwiązanie integruje punkt dostępu Wi-Fi dla pracowników i gości, wielofunkcyjną drukarkę oraz wirtualne środowisko pracy. Ekosystem pozwala na uruchomienie systemów biznesowych takich jak ERP[1], DMS[2], OCR[3] czy BPM[4].Wszystkie te funkcje łączy jedno urządzenie, które zajmuje powierzchnię jednego metra kwadratowego.

Workplace Hub bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach IT. Współpraca z firmą Microsoft pozwoliła na zintegrowanie ​środowiska Office 365, w tym wymiany, przechowywania i współdzielenia plików czy bezpośredniego dostępu do poczty, zadań i kalendarza. Oprogramowanie Acronis umożliwia odzyskiwanie i tworzenie kopii zapasowych danych. Platforma wyposażona została także w zaporę sieciową następnej generacji i rozwiązania ochronne SOPHOS, które monitorują ruch sieciowy i reagują na potencjalne zagrożenia.

"Workplace

W odpowiedzi na cyfrowe wyzwania

Rozwiązanie powstało z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, które spotykają się z problemem niedoboru specjalistów IT na rynku pracy lub brakiem środków na poszerzenie kadry. Wyzwaniem dla sektora MŚP jest również konieczność spełnienia wymogów bezpieczeństwa (stawianych m.in. przez RODO), a także starzejący się sprzęt czy duże rozproszenie dostawców usług IT.

– Workplace Hub pozwala małym i średnim firmom korzystać z rozwiązań dostępnych do tej pory głównie w największych przedsiębiorstwach. Rozwiązanie minimalizuje przy tym koszty związane z awariami, wyciekiem danych czy sytuacjami przerzucania się odpowiedzialnością między dostawcami usług. Zgodnie z rynkowymi trendami, platforma wspiera tzw. model miękki, czyli zawieranie umów subskrypcyjnych zamiast ponoszenia sporych inwestycji w sprzęt czy serwery. W efekcie pozwala toobniżyć całkowite wydatki na IT – wskazuje Mateusz Macierzyński, menedżer ds. systemów ITS w firmie Konica Minolta.

Dane organizacji pod kontrolą

Workplace Hub to zarządzanie całą infrastrukturą IT za pomocą jednego interfejsu. Zapewnia pracownikom szybki dostęp do informacji z dowolnego miejsca i pozwala kontrolować wszystkie zasoby firmy. Klienci otrzymują dostęp do Konica Minolta Marketplace – autorskiego sklepu, z którego na bieżąco mogą pobierać nowe aplikacje partnerów technologicznych. Nad bezpieczeństwem i sprawnym działaniem platformy czuwa system aktywnego monitoringu sprzętu i oprogramowania oraz globalne centra wsparcia technicznego. Świadczone usługi są koordynowane przez specjalistów helpdesku IT, dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Specjaliści zdalnie nadzorują stan systemów i licencji, reagując jeszcze zanim pojawią się problemy.

To może mieć sens

Serwer w firmie może wydawać się przeżytkiem, jednak w połączeniu z chmurą zapewnia ciekawe rozwiązanie hybrydowe. Coraz więcej firm poszukuje możliwości bezpiecznego składowania plików i uruchamiania aplikacji u siebie w firmie. Serwery NAS nie dają takich możliwości jak "kombajn" oferowany przez Konica-Minolta, który zapewnia również dostęp do sieci i bezpieczeństwo przechowywania danych. Rozwiązanie oferowane jest jako usługa, wyceniana w zależności od konfiguracji i uruchomianych aplikacji. Cennik rozpoczyna się od 4500 zł miesięcznie, co tylko pozornie może wydawać się znaczącą kwotą, biorąc jednak pod uwagę kompleksowość może przyciągnąć świadomych swoich potrzeb klientów.
 


[1] ang. Enterprise Resource Planning, planowanie zasobów przedsiębiorstwa.

[2] ang. Document Management System, system zarządzania dokumentami.

[3] ang. Optical Character Recognition, optyczne rozpoznawanie znaków.

[4] ang. Business Process Management, zarządzanie procesami biznesowymi.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Pierwszy na świecie benchmark dużych modeli językowych AI. Wiesz, co wybrać!

Salesforce wprowadził pierwszy na świecie benchmark LLM, który ma pomóc firmom w ocenie sz…