Home Praca zdalna XNOTE: ucieczka od masówki?

XNOTE: ucieczka od masówki?

0
0
143

Notebooki XNOTE to zestawy bazujące na najlepszych rozwiązaniach rynkowych, tworzone głównie na zamówienie lub jako gotowe konfiguracje sprzętowe – z wykorzystaniem dowolnych podzespołów kompatybilnych z platformą Clevo. Ideą marki jest możliwość rozbudowywania laptopów i ich ulepszania w przyszłości.

– Notebooki produkowane masowo nie są w stanie zadowolić bardziej wymagających konsumentów. Czym innym jest przecież laptop do przeglądania poczty, czym innym zaś przenośne studio pracy grafika, projektanta lub muzyka. Nie mówiąc już o graczach, dla których mobilność też ma znaczenie. Tymczasem większość dostępnych na rynku laptopów to zamknięte konstrukcje, których rekonfiguracja i wszelkie modyfikacje grożą utratą gwarancji – mówi Adrian Szymański, doradca klienta ze sklepu Blue Mobility należącego do Blue Technology Sp. z o.o. – właściciela marki i dystrybutora XNOTE.

XNOTE to konstrukcja otwarta, która umożliwia dogodne przebudowywanie i udoskonalanie notebooka w przyszłości, na przykład w przypadku chęci wymiany podzespołów na lepsze, i to bez utraty gwarancji.

Flagowym modelem serii jest XNOTE P370EM –  nowość rynkowa z systemem dwóch kart graficznych (2x AMD Radeon 7970M CROSSFIRE lub 2x NVIDIA GeForce 680M GTX SLI). Rozwiązanie to pobiło konkurencyjne układy w teście 3D Mark11, wyprzedzając je niemalże dwudziestokrotnie.

Z kolei inny model serii – XNOTE P150EM bazuje na sprawdzonej konstrukcji Clevo, która została doceniona przez redakcję magazynu CHIP w teście na najbardziej wydajnego notebooka (CHIP 11/2012).

 Ciekawostką jest XNOTE W110ER

To najszybszy z najmniejszych notebooków dostępnych na rynku! Ekran 11,6” i wydajna grafika GeForce 650M GT oraz procesor Intel Core I7 sprawiają, że laptop dorównujący osiągami stacjonarnym maszynom może zmieścić się z powodzeniem w damskiej torebce.

Twórcy XNOTE przyznają, że ich ambicją nie jest walka z wielkimi producentami sprzętu komputerowego, ponieważ bliższy jest im model biznesowy dostawców niestandardowych rozwiązań, takich jak Sager, AVA Direct, Eurocom, OriginPC, XMG i MEDION.

– Czasem spędzamy z klientem wiele godzin na rozmowach telefonicznych i wymianie e-maili zanim wybierzemy optymalną konfigurację komputera. Każdy egzemplarz jest przez nas także indywidualnie testowany i sprawdzany już po złożeniu – komentuje Adrian Szymański.

Wszystkie komputery XNOTE są dostępne w sklepie Blue Mobility (www.bluemobility.pl), prowadzonym przez Blue Technology Sp. z o.o.

Notebooki XNOTE będzie można obejrzeć i przetestować na najbliższych targach Poznań Game Arena, które odbędą się w dniach od 26 do 28 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

O marce XNOTE oraz o Blue Technology:

Blue Technology sp. z o.o. to dystrybutor komputerów przenośnych, a także producent notebooków w filozofii Build to Order na bazie podzespołów uznanych firm na rynku (Clevo, Intel, nVidia, AMD) z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych. Za pomocą konfiguratora klienci sklepu www.bluemobility.pl mogą dogodnie wybrać najlepsze komponenty laptopa (procesor, pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna). Sklep Blue Mobility Umożliwia swoim klientom także zakup poszczególnych elementów notebooka oddzielnie oraz rozbudowę i wymianę komponentów kompatybilnych z platformą Clevo bez utraty gwarancji.

O marce Clevo:

Firma Clevo od lat tworzy notebooki, które stają się potem bazą do rozbudowy i dalszej konfiguracji przez innych producentów. Na rynku Amerykańskim na platformie Clevo swoje notebooki tworzą Sager i Eurocom, w Niemczech XMG i MEDION. Przez dłuższy czas fabryki Clevo produkowały również notebooki dla słynnej marki Alienware (seria Area 51).

Firma Clevo jako pierwsza zbudowała hybrydowy DTR, czyli notebook o wydajności komputera stacjonarnego, z zastosowaniem desktopowych procesorów i mobilnych kart graficznych w trybie SLI (model D901C). Komputery Clevo są znane z bardzo efektywnych układów chłodzących oraz z przystosowania do pracy w trudnych warunkach, na przykład podczas wielogodzinnych turniejów zawodowych graczy lub intensywnej pracy z grafiką. O wyjątkowość platformy Clevo decyduje przede wszystkim otwarty system dostępu do komponentów oraz możliwość komfortowej rozbudowy i wymiany podzespołów i tworzenia indywidualnych konfiguracji.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Telewizor, smartfon, pecet. W ten sposób Polacy spędzą najbliższe Święta

Wielkanoc będzie leniwa – wynika z badania online, przeprowadzonego przez firmę Komputroni…