Home Na czasie YouTube.pl

YouTube.pl

0
0
120

Otwarcie serwisów YouTube w języku polskim, pozwala użytkownikom z Polski na tworzenie i udostępnianie filmów wideo we własnym języku, wyszukiwanie najpopularniejszych filmów i łatwiejsze nawiązywanie kontaktów z innymi użytkownikami serwisu YouTube.

„Od samego początku koncentrowaliśmy się na tworzeniu świetnego produktu dla naszych użytkowników i zapewnieniu im niezwykłych przeżyć”- powiedział Steve Chen, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii w firmie YouTube – „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy teraz ten sam produkt zaoferować międzynarodowej społeczności a to dzięki stworzeniu serwisów lokalnych, które nie tylko promują społeczności poszczególnych krajów, ale są również dostępne w lokalnych językach”.

W ramach przygotowań do otwarcia serwisów, w grupie których jest od dzisiaj i Polska, YouTube podpisała ponad 20 dużych międzynarodowych umów partnerskich ze stacjami telewizyjnymi, a także klubami piłkarskimi i organizacjami non-profit.

TVP

Telewizja Polska będzie pierwszą telewizją, która udostępni treści w specjalnie stworzonym kanale w polskiej wersji YouTube. Pod adresem youtube.com/itvp widzowie zobaczą najciekawsze propozycje TVP. Pojawią się tam także materiały przygotowane specjalnie dla tego kanału. Marcin Bochenek, członek Zarządu TVP ds. technologii i rozwoju: “Podjęliśmy współpracę z z YouTube, bo chcemy budować kolejną, interaktywną platformę komunikacji z naszymi widzami.”

WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jedna z największych organizacji charytatywnych w Polsce, a w jej imieniu Fundacja WOŚP, za pomocą platformy YouTube, pragnie podzielić się swoimi wspomnieniami, których w ciągu kilkunastu lat jej działalności nazbierało się ogromne dużo na filmowych półkach. Są to wspomnienia wideo z koncertów, Finałów, obrazy z codziennego życia Fundacji i z miejsc, w których podopieczni Jurka Owsiaka pracują na co dzień.

Pomysł dotarcia do młodych ludzi poprzez YouTube zainteresował Jurka Owsiaka, który skomentował zdarzenie następująco: "Od teraz filmy o naszej Fundacji zagoszczą na YouTube. Oglądajcie, przesyłajcie nam swoje uwagi, bawcie się dobrze, a także podzielcie się z nami swoją filmową twórczością. Kolejność prosta – wrzucajcie swój film na YouTube i wysyłajcie link do nas. Jeśli jakość jest OK, to natychmiast linkujemy to w naszym kanale. I w ogóle dawajcie znać, jak nas odbieracie, komentujcie nasze filmy, piszcie jak najwięcej!"

Bankier.TV

Ze strony multimediów skierowanych do biznesu w inicjatywie YouTube będzie obecny Bankier.TV wchodząca w skład portalu biznesowego Bankier.pl. Jak oświadczył Maciej Klepacki – marketing manager Bankier.pl„Kanał Bankier.TV na YouTube będzie kolejnym miejscem dystrybucji treści naszego portalu. Jestem przekonany, że obecność Bankier.pl zapewni użytkownikom YouTube dostęp do atrakcyjnego merytorycznie kontentu biznesowego, a to przełoży się na większy zasięg i popularność portalu Bankier.pl wśród użytkowników Internetu.”

Innymi partnerami YouTube w Polsce są: Kayah, CD Projekt, dystrybutor filmowy UIP oraz Wiadomości 24 i Gram.pl.

Cóż, inicjatywie YouTube tak bardzo poszerzającej funkcjonalność serwisu należy przyklasnąć. Komputer w Firmie liczy, że wśród użytkowników oczywiście będą stale obecni mali i średni przedsiębiorcy. Dla nich YouTube też może stanowić doskonałą platformę wymiany doświadczeń i uwag na tematy biznesowe, gospodarcze i praktyczne – po prostu.Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…