Home Praca zdalna Zarejestrować domenę z myślnikiem czy bez?

Zarejestrować domenę z myślnikiem czy bez?

4 min
0
0
147

Zarejestruj obie domeny

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa jest rejestracja zarówno domeny z użyciem myślnika, jak i bez. Warto rozważyć atuty adresu firmowego serwisu, w którym użyto pauzy. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż rejestracja domen użyciem „-” zyskała popularność stosunkowo niedawno, więc w puli wolnych domen wciąż dostępna jest duża liczba atrakcyjnych nazw.

Nazwa kombinowana

W przypadku, kiedy nazwa domeny ma składać się z kilku słów, użycie w niej myślnika może okazać się bardzo korzystnym zabiegiem. Jeśli nazwę stanowić będzie kombinacja krótkich wyrazów nie jest koniecznym użycie „-” (np. „komputerwfirmie” – przykład redakcji) . Jednak w przypadku kiedy domena ma składać się z dłuższych słów o skomplikowanej pisowni, oddzielenie ich bardzo korzystnie wpłynie na czytelność adresu internetowego. Należy zwrócić uwagę, że kontakt odbiorcy z adresem strony WWW (promowanym np. na plakatach lub w spotach telewizyjnych) jest bardzo krótki. Dlatego ważne jest, aby domena była łatwa do odczytania. Potencjalnym klientom dużo łatwiej zapamiętać nazwę, która składa się ze słów klarownie oddzielonych myślnikiem.

Pauza w nazwie

Zastosowanie pauzy w nazwach, które składają się z więcej niż jednego słowa, znacznie ułatwia wprowadzenie ich w okno przeglądarki internetowej. Ponieważ są bardziej przejrzyste, użytkownik może łatwiej wyłapać ewentualne błędy we wprowadzanym adresie. Zmniejsza się więc ryzyko, że w wyniku błędnie wprowadzonego adresu serwisu użytkownik trafi na niewłaściwą witrynę.

Wpływ na pozycjonowanie

Kolejnym aspektem, na który pozytywny wpływ ma użycie „-”, jest pozycjonowanie witryn w wynikach wyszukiwania. Każde słowo znajdujące się w adresie firmowej witryny może być pozycjonowane przez algorytmy wyszukiwarek osobno. Przykładowo, w adresie wyraz1-wyraz2.pl  rozpozna on dwa słowa kluczowe („wyraz1” oraz „wyraz2”).

Jeśli więc firmowa domena zawiera więcej niż jeden wyraz, warto zarejestrować opcję zarówno z myślnikiem, jak i bez. Jest to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści.

Jak zarejestrować domenę – krok po kroku


Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Praca zdalna

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…