Home Na czasie Zarezerwuj swój stolik!

Zarezerwuj swój stolik!

0
0
105

Uruchomiona w maju aplikacja w ciągu 4 miesięcy została zainstalowana 2 tys. razy. Dziś zrzesza już ponad 4 tys. użytkowników oraz kilkadziesiąt lokali.

MojStolik, to pierwsza w Polsce aplikacja na urządzenia mobilne, z pomocą której klienci mogą zdalnie zarezerwować stolik. Dzięki niej można nie tylko w łatwy sposób wyszukiwać pożądane restauracje przy stosowaniu wybranych kryteriów takich jak lokalizacja. Umożliwia ona również dostęp do menu, informacji o nowościach czy promocjach.

Jest to jednocześnie doskonałe narzędzie dla restauratorów, z pomocą którego mogą wygodnie zarządzać rezerwacjami, pozyskiwać nowych gości i budować bazę danych. Bardzo ważną funkcją aplikacji jest też możliwość zarządzania zgromadzonymi danymi – np. analiza cykli wzmożonego i mniejszego ruchu czy preferencji kulinarnych klientów.

Pomysł na aplikację zrodził się jeszcze w zeszłym roku.

 – Procedura zarezerwowania stolika w restauracji wygląda ciągle tak samo, jak kilkadziesiąt lat temu  należy wykonać telefon, mieć nadzieję, że zostanie odebrany i dokonać rezerwacji – mówi Mariusz Piórkowski, pomysłodawca i współtwórca aplikacji MojStolik. – Czasy się zmieniły, dziś każdy ma przy sobie smartfon, a każda restauracja stronę internetową, czemu zatem nie dokonać rezerwacji za pomocą urządzenia mobilnego?

Architekci aplikacji po gruntownej analizie pomysłu zrezygnowali z utworzenia narzędzia przeznaczonego jedynie dla klientów restauracji. Aby w pełni wykorzystać potencjał relacji między klientem i restauracją MojStolik został zaprojektowany i wykonany w dwóch etapach.

W pierwszej fazie w styczniu 2019 roku, platforma została zaoferowana dla restauracji jako elektroniczna książka rezerwacji.

 – Platforma MojStolik.pl zastępuje papierową książkę rezerwacji tabletem, na którym zapisywany jest komplet danych o rezerwacjach. Zintegrowanie wszystkich kanałów komunikacji (Facebook, Aplikacja Mobilna, Telefon) powoduje, iż restauratorzy w jednym miejscu mogą zarządzać rezerwacjami w czasie rzeczywistym i budować bazę danych gości restauracji – tłumaczy Mariusz Piórkowski.

Obecnie na liście lokali dominują dobrze znane restauracje takie jak Stary Dom, Stixx Bar & Grill, Zielnik, Papu, Rest. Baczewski, Hotel Warszawa, Concept 13. Twórcy aplikacji podkreślają jednak, że najbardziej będzie doceniona tam, gdzie klient nie mogąc się dodzwonić wybierze inne miejsce.

– Jeśli klient jest zdecydowany na konkretną restaurację, bez aplikacji dzwoniłby do skutku. Co innego w przypadku, gdy ktoś poszukuje miejsca na obiad służbowy i kieruje się przy wyborze np. lokalizacją lub typem kuchni. Jeśli telefon będzie zajęty, nikt nie odbierze lub lokal jest jeszcze zamknięty – raczej będzie szukał gdzie indziej – mówi  Mariusz Piórkowski.

W drugim etapie, w maju, została wprowadzona wersja aplikacji na platformy mobilne i zyskuje ona szybko na popularności. W ciągu czerech miesięcy, do września zgromadziła ok. 2 tys. użytkowników, zaś po następnych dwóch miesiącach uległa podwojeniu. Rośnie też liczba restauracji oraz zasięg geograficzny działania aplikacji. Obok Warszawy do platformy dołączają lokale z Trójmiasta i Poznania.

Jesteśmy bardzo dumni ze swojego dzieła nie tylko dlatego, że prawdopodobnie udało nam się stworzyć dobry komercyjny produkt. Dzięki aplikacji przyczyniamy się do upowszechnienia nowego modelu rezerwacji, w którym z restauracji zniknie relikt minionej epoki – zeszyt i ołówek jako narzędzia do prowadzenia rezerwacji – powiedział Mariusz Piórkowski.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…