Home Na czasie Zortrax uruchamia usługi druku 3D

Zortrax uruchamia usługi druku 3D

0
0
156

Technologia druku 3D jest tańsza i efektywniejsza od tradycyjnego formowania wtryskowego. 

Nie ma konieczność przezbrajania maszyn, tworzenia kosztownych form oraz dużej skali produkcji, która pozwalała na zachowanie efektywności kosztowej. Stosując technologię druku 3D, można postawić na tworzenie pojedynczych prototypów i ciągłe udoskonalania produktu bez konieczności tworzenia nowych form lub kalibrowania sprzętu. To wielka korzyść zarówno z uwagi na przyspieszenie prac nad projektami, jak również optymalizacji budżetu.  Z tego powodu przedsiębiorcy i projektanci chętnie inwestują w desktopowe drukarki 3D, które zmieszczą się w każdym biurze i są proste
w obsłudze. Teraz, osoby chcące wykorzystać druk 3D w swoich projektach, a nie mające odpowiednich zasobów: wiedzy lub sprzętu, również będą miały dostęp do tej technologii.

Wprowadzenie usług druku na zamówienie jest kolejnym etapem w rozwoju firmy i odpowiedzią
na potrzeby rynku. Chcemy być nie tylko producentem urządzeń, ale również partnerem dla każdego zainteresowanego wdrażaniem technologii 3D w swoich projektach czy na linii produkcyjnej. Druk na zamówienie to otwarcie na kolejny segment klientów, którzy niekoniecznie muszą posiadać własne urządzenia, ale chcą skorzystać z możliwości jakie oferuje
druk 3D – mów Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax.             

Jak działa nowa usługa? Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Zortrax.
Po jego uzupełnieniu i załączeniu pliku z projektem przygotowanym w programie klasy CAD , specjalista Zortrax pomoże dobrać najlepszą technologię i materiał do konkretnego wydruku. Przy realizacji zleceń dostępne będą wszystkie drukarki firmy m.in. M200 Plus, M300 Plus, M300 Dual czy Inkspire oraz materiały Zortrax. Do profesjonalnego wygładzania wydruków w procesie post produkcji stosowane będzie urządzenie Apoller. Farma drukarek Zortrax składa się z sieci ponad 200 urządzeń, co umożliwia szybką i sprawną obsługę zleconych projektów. Dodatkowo firma gwarantuje realizację zleceń przez wykwalifikowanych, doświadczonych inżynierów specjalizujących się w technologiach przyrostowych. Produkt końcowy może zostać wysłany do dowolnej lokalizacji na świecie.

Oferujemy naszym klientom trzy technologie druku 3D: LPD, LPD Plus, UV LCD co umożliwia nam zrealizowanie praktycznie każdego projektu. Nasze rozwiązania mogą być przydatne na przykład dla branży stomatologicznej, jubilerskiej, dla których w swojej ofercie mamy dedykowane materiały. Jesteśmy otwarci na zróżnicowane projekty. Pod naszym okiem powstawały lampy, części do samochodów i motocykli, obudowy do elektroniki czy elementy z żywic biokombatybilnych.  Oferowane przez nas wygładzanie oparami umożliwia przeniesienie na nas postprodukcji, która może być uciążliwa dla osób nie posiadających specjalistycznego sprzętu lub  dopiero rozpoczynających przygodę z drukiem 3D.  Dzięki farmie drukarek, możemy również podjąć się produkcji seryjnej – dodaje Miłosz Bertman Lead 3D Designer w firmie Zortrax.

Wszystkie szczegóły dotyczące nowo wdrożonej usługi można znaleźć na stronie: www.zortrax.com.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…