Home Na czasie ZTE Optik: nowe oblicze tabletu

ZTE Optik: nowe oblicze tabletu

4 min
0
0
37

Dzięki nowemu systemowi operacyjnemu Android 3.2 Honeycomb, tablet obsługuje szereg wszechstronnych funkcji, takich jak odtwarzacz multimedialny czy czytnik e-booków oraz umożliwia pobieranie ogromnej ilości aplikacji i gier z platformy Android Market. Urządzenie działa w oparciu o wydajny, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon i posiada 1GB pamięci RAM. Optik umożliwia tworzenie zarówno połączeń internetowych za pomocą WiFi/WLAN, jak i połączeń głosowych przy wykorzystaniu sieci GSM oraz 3G. Urządzenie ZTE wyposażone jest także w moduł Bluetooth 2.1 z akceleratorem przesyłu danych EDR (Enhanced Data Rate).

Multimedia

Funkcje multimedialne urządzenia zapewniają użytkownikom możliwość odtwarzania plików audio i wideo czy słuchania radia. 7-calowy, dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 oferuje wygodę zarówno podczas przeglądania filmów"zte czy zdjęć, jak i w czasie lektury wirtualnych książek oraz grania. Ta ostatnia opcja została dodatkowo uatrakcyjniona wbudowanym G-sensorem, dzięki któremu nawigacja gier zyskuje całkiem nowe możliwości. Dopełnieniem funkcji multimedialnych są głośniki stereo, które zapewniają wysokiej klasy dźwięk podczas odtwarzania muzyki czy filmów. Optik wyposażony jest ponadto w dwa aparaty – przedni o rozdzielczości 2MPx oraz tylny 5MPx. Tablet posiada wbudowany moduł GPS i nawigację z mapami Google, co stanowi dodatkową funkcjonalność dla kierowców, zastępując im tradycyjne urządzenie nawigacyjne.

Optik to kolejny tablet w ofercie ZTE. Jest on odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy poszukują mobilnego urządzenia, wyposażonego we wszechstronne funkcje, a jednocześnie wpisującego się we właściwości ekonomicznej technologii” – mówi Karolina Dzienia reprezentująca firmę ZTE Poland.

Jak przystało na zaawansowany technologicznie tablet, Optik posiada wiele funkcjonalności stworzonych, aby sprostać wszechstronnym potrzebom użytkowników. Może on służyć na przykład jako e-book reader, umożliwiający przechowywanie i odczytywanie dziesiątek książek czy dokumentów. Wewnętrzna pamięć urządzenia o pojemności 16GB może być dodatkowo rozszerzona za sprawą instalacji karty pamięci SD do 32GB. Udogodnieniem dla osób piszących dużo wiadomości tekstowych jest wirtualna klawiatura Swype.

*W USA urządzenie kosztuje 350 $


Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Ochrona prywatności danych — wyzwanie prawne czy kulturowe?

 Nasze dane osobowe mają wartość jak pieniądze w banku, jednak nie zawsze  są tak samo chr…