Home Maszyneria 5 sygnałów, że komputer w Twojej firmie niedomaga

5 sygnałów, że komputer w Twojej firmie niedomaga

0
0
120

Tymczasem Microsoft przeprowadził pierwsze na świecie badania, które analizują wpływ technologii i cyfrowej kultury organizacyjnej na produktywność, innowacyjność, rozwój potencjału pracowników, a także ich poczucie wpływu na organizację. Dane dla Polski pokazują, że w firmach o rozwiniętej kulturze cyfrowej – sprawną, szybszą i bardziej wydajną pracę – potwierdza co trzeci badany pracownik (32 proc.). A jak jest w Twoim biznesie? Jeśli na komputerach w firmie zauważasz tych 5 sygnałów, to znaczy, że chyba pora na wymianę i niemały lifting…

Nie ma wątpliwości, że komputer jest podstawowym narzędziem pracy w dzisiejszym biznesie, który staje się coraz bardziej mobilny. Niestety, aby wykorzystać potencjał możliwości jakie daje nam rozwój technologii w niemal wszystkich dziedzinach życia z korzyścią dla naszego przedsiębiorstwa, nie wystarczy być po prostu na bieżąco z obowiązującymi trendami. Niezbędnym elementem tej interaktywnej układanki powinna być solidna infrastruktura informatyczna, której podstawą jest dobry komputer. Na co zwrócić uwagę podczas audytu urządzeń w firmie? Przedstawiamy 5 funkcjonalności dzisiejszych urządzeń, które mogą skłonić do wymiany komputerowej floty w przedsiębiorstwie.

Sygnał 1 – Stary system nie udźwignie najnowszego urządzenia

Trudno o duety idealne, ale gdy mowa o komputerze i oprogramowaniu – tę perfekcję należy zachować. W innym razie, nawet urządzenie wyprzedzające cyfrowe trendy nie sprosta obowiązkom, które czekają na co dzień w pracy. Z najnowszych badań Microsoft wynika, że w firmach o rozwiniętej kulturze cyfrowej, aż co trzeci pracownik twierdzi, że pracuje wydajnie, szybko i efektywnie (32 proc.). Sprawne urządzenie w firmie to podstawa, której fundamenty to odpowiednie oprogramowanie. Najnowsze urządzenia zasilone mocą Windows 10 Pro i Office 365, to gwarancja wykorzystania w pełni funkcjonalności, jakie oferuje ten zespół. Dodatkowo – legalne oprogramowanie, kupione w sprawdzonym źródle zapewni dostęp do aktualizacji, pomoże ustrzec się przed wirusami i co w firmie szczególnie istotne – działaniami cyberprzestępców i hakerów, którzy mogą próbować narazić biznes na niemałe kłopoty.

Sygnał 2 – Ekran przyprawia cię o zawroty głowy?

Kolejnym elementem, który może skłonić do zmiany komputera na nowszy model, jest ekran. Najnowsze urządzenia oferują nie tylko lepsze parametry wyświetlania dzięki wysokiej rozdzielczości i świetnemu odwzorowaniu kolorów, ale także posiadają pewną funkcjonalność, która powoduje, że starsze laptopy wydają się być urządzeniami z zamierzchłej epoki. Ekrany dotykowe dają możliwość pracy w najbardziej intuicyjny sposób bez konieczności używania klawiatury i myszki. Co więcej, niektóre komputery oferują rysiki, świetnie sprawdzające się w sporządzaniu ręcznych notatek bezpośrednio na ekranie, a także – co w firmach bardzo istotne – podpisywanie dokumentów.

Sygnał 3 – Za mało miejsca na dysku? Sięgnij po chmurę!

Według badań Ipsos MORI, realizowanych dla firmy Microsoft, aż 77% polskich firm z sektora MŚP korzystających z rozwiązań chmurowych twierdzi, że ich rozwiązania IT pozwalają na bardziej efektywne wykonanie pracy. Praca z drugiego końca Polski czy świata, podczas podróży pociągiem, samolotem – to dziś codzienność, która pozwala zaoszczędzić pracownikom i pracodawcom wiele czasu oraz stresu związanego z brakiem możliwości szybkiej reakcji. Dostęp do danych w chmurze umożliwia wygodniejszą pracę bez względu na miejsce, w którym jesteśmy. By ten komfort sobie zapewnić warto rozważyć przesiadkę na nowoczesne i bardzo mobilne urządzenia typu 2w1, których waga często nie przekracza nawet jednego kilograma.

Sygnał 4 – Bateria odmawia posłuszeństwa?

Oczywiście sama waga to nie wszystko, co świadczy o poziomie mobilności urządzenia. Jeszcze kilka lat temu – tradycyjny laptop – ważący nierzadko prawie 3 kg, potrafił ciążyć i skutecznie zniechęcić do zabierania komputera z biurka. Dzisiaj, urządzenia mieszczą się w damskiej torebce a wagą nie przewyższają 1 kg. Poza wyglądem i rozmiarem komputera ważna jest także wydajność baterii, która determinuje czas pracy naszego urządzenia. W tej materii dokonała się prawdziwa rewolucja. O ile laptopy sprzed kilku lat standardowo pracowały korzystając z baterii przez około 2,5 godziny, to dzisiejsze urządzenia typu 2w1 potrafią wytrwać bez podłączania do gniazdka nawet 4 razy dłużej. Daje to komfort nieprzerwanej pracy przez cały dzień roboczy nawet jeżeli dostęp do zasilania jest mocno ograniczony.

Sygnał 5 –  Wygląd ma znaczenie

O wizerunku firmy świadczą ludzie. To przede wszystkim, ale kiedy w biurowym zgiełku bardziej usłyszeć można wiatraki chłodzące stare pecety, niż rozmowy pracowników – to głośny alarm dla pracodawcy. Urządzenia nowoczesne mają w sobie sznyt, który cechuje się lekkimi, a równocześnie wytrzymałymi materiałami wykonania oraz klasyką designu. Z przykuwającym wzrok wyglądem urządzenia, na spotkaniu z partnerem czy klientem biznesowym, każdy przedstawiciel firmy podbuduje wizerunek marki, dla której pracuje.

Sprzęt, który sprosta wymaganiom jutra

Rozwój aplikacji i oprogramowania komputerowego z każdym rokiem poprawia nasz komfort i wydajność pracy dając nam możliwości, o których jakiś czas temu mogliśmy tylko pomarzyć. Wszystko to jednak sprawia, że nowe programy czy materiały multimedialne wymagają coraz lepszego sprzętu, który będzie w stanie sprostać wygórowanym wymaganiom. Co więcej, zakupiony kilka lat temu sprzęt działa po prostu wolniej niż dzisiejsze urządzenia. Łatwo to zmierzyć już na poziomie samego rozruchu, który w starszym sprzęcie zajmuje nawet kilka minut podczas gdy najnowszym komputerom zajmuje to zaledwie kilkanaście sekund. Proces logowania znacząco ułatwiają takie funkcje jak Windows Hello korzystające z biometrycznego uwierzytelniania. Pozwala to nie tylko na oszczędzenie czasu, ale również zapewnienie najwyższego poziomu zabezpieczeń. Wystarczy spojrzenie albo dotknięcie, bez konieczności wpisywania hasła, które zawsze może ktoś podejrzeć.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacyjna bankowość spółdzielcza. Czy banki nadążają za trendami technologicznymi?

Z badania pt. „European Retail Banking Radar” przeprowadzonego przez Kearney wynika, że 37…