Home Maszyneria Acer Swift 14 AI: laptop z procesorem Snapdragon X Elite

Acer Swift 14 AI: laptop z procesorem Snapdragon X Elite

0
0
518

Acer we współpracy z Microsoft i Qualcomm Technologies Inc. zaprezentował swoje najnowsze dziecko – Acer Swift 14 AI. To urządzenie wprowadza nową erę sztucznej inteligencji do codziennego użytku, łącząc zaawansowane funkcje AI w systemie Windows 11 z niezwykłą wydajnością i inteligencją platformy Snapdragon X Elite.

Kedar Kondap, Senior Vice President & General Manager of Compute & Gaming w Qualcomm Technologies, Inc., podkreśla, że Swift 14 AI jest wyposażony w najszybszy na świecie NPU (Neural Processing Unit) dla laptopów oraz wysokowydajne rdzenie CPU. To połączenie zapewnia przełomową sztuczną inteligencję, która znacznie zwiększa produktywność i kreatywność użytkowników.

Nowe procesory Snapdragon® X Elite to jedne z najbardziej wydajnych i energooszczędnych układów stworzonych dla systemu Windows. Laptop Acer Swift 14 AI, napędzany przez te procesory, posiada 12 rdzeni CPU w układzie 4 nm, zintegrowany procesor graficzny Qualcomm Adreno™ o mocy 3,8 TFLOPS oraz NPU Qualcomm Hexagon™ o mocy 45 TOPS. Urządzenie może być wyposażone w do 32 GB pamięci LPDDR5X-8533 i do 1 TB NVMe PCIe Gen 4 SSD, co sprawia, że jest w stanie obsłużyć nawet najbardziej wymagające aplikacje.

Copilot+ i nowe możliwości AI

Nowy Swift 14 AI to laptop zoptymalizowany pod kątem zaawansowanej sztucznej inteligencji. Dzięki funkcji Recall, użytkownicy mogą łatwo znaleźć wszystko, co widzieli na swoim komputerze, opisując zapamiętane szczegóły. Nowa oś czasu umożliwia przeglądanie aplikacji, dokumentów i wiadomości, z których wcześniej korzystali. Funkcja napisów na żywo zapewnia automatyczne generowanie napisów i tłumaczenie w czasie rzeczywistym w 44 językach.

Copilot+ umożliwia również współtworzenie obrazów i tekstów AI za pomocą wizualnych lub pisemnych podpowiedzi. Funkcja Auto Super Resolution automatycznie zwiększa rozdzielczość grafiki i częstotliwość odświeżania klatek w grach, zapewniając wysoką jakość bez wpływu na wydajność. Windows Studio Effects automatycznie poprawia oświetlenie i eliminuje niepożądane szumy w tle, a trzy dostępne filtry artystyczne umożliwiają kreatywne wyrażanie siebie na platformach wideo.

Design i funkcje klasy premium

Acer Swift 14 AI to nie tylko zaawansowana technologia, ale również styl i wygoda. Laptop wyposażony jest w 14,5-calowy wyświetlacz IPS WQXGA (2560×1600) z częstotliwością odświeżania 120 Hz i 100-procentowym pokryciem palety barw sRGB. Nowoczesne funkcje i unikalny design podkreślają jego premium charakter – od eleganckiej ikony AI na obudowie po sygnalizację aktywności Copilot+ na touchpadzie.

Kamera internetowa 1440p QHD IR z trzema mikrofonami zapewniającymi prywatność i wspieranymi przez AI narzędziami Acer PurifiedView™ 2.0 oraz Acer PurifiedVoice™ 2.0 sprawiają, że użytkownicy zawsze wyglądają i brzmią najlepiej. Laptop posiada również funkcję Windows Hello, która umożliwia szybkie i bezpieczne logowanie biometryczne.

Zrównoważony rozwój i nowoczesna łączność

Zrównoważony rozwój jest jednym z kluczowych filarów Acer, a Swift 14 AI jest wykonany z plastiku PCR, dostarczany w opakowaniu w 100% nadającym się do recyklingu oraz posiada certyfikat EPEAT Gold. Laptop oferuje łączność Wi-Fi 7 i Bluetooth™ 5.4, co zapewnia prędkość do 5,8 Gb/s i niskie opóźnienia sieciowe poniżej 2 ms. Z szerokim wyborem portów, w tym dwa USB Type-C i dwa USB 3.2 Type-A, Swift 14 AI spełnia wszystkie potrzeby nowoczesnego użytkownika.

Ceny i Dostępność

Acer Swift 14 AI będzie dostępny w Europie od czerwca 2024 roku, a cena startowa wynosi około 6 499 PLN. Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność mogą się różnić w zależności od regionu. Aby dowiedzieć się więcej, warto skontaktować się z najbliższym biurem Acer lub odwiedzić stronę www.acer.com.

Czy Snapdragon X Elite ma szansę zastąpić Intela? Wydaje się, że przyszłość jest obiecująca. Nowe laptopy, takie jak Acer Swift 14 AI, pokazują, że możliwości i innowacje oferowane przez platformy Snapdragon mogą wkrótce zmienić krajobraz rynku komputerów osobistych. Czy to wystarczy, aby zdetronizować Intela? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – użytkownicy mają teraz więcej wyboru i lepsze możliwości niż kiedykolwiek wcześniej.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Open source – bezpieczniejszy wybór dla biznesu?

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele firm obawiało się korzystać z oprogramowania open sourc…