Home Bezpieczeństwo Acronis True Image 2021 – jak szwajcarski scyzoryk

Acronis True Image 2021 – jak szwajcarski scyzoryk

0
0
148

Nowa wersja integruje zaawansowane funkcje cyberbezpieczeństwa z najlepszymi w swojej klasie narzędziami do tworzenia kopii zapasowych urządzeń końcowych, tak aby utworzyć pierwsze kompletne rozwiązanie do ochrony przed cyberzagrożeniami dla użytkowników domowych, prosumentów i małych firm na całym świecie.

Włączenie funkcji bezpieczeństwa, takich jak ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym, skanowanie antywirusowe na żądanie, filtrowanie sieci i ochrona wideokonferencji w programie Acronis True Image zapewnia użytkownikom pełną ochronę przed atakami. Dla użytkowników indywidualnych i małych firm połączenie tych kluczowych funkcji w jednym rozwiązaniu sprawia, że ​​ich ochrona jest łatwiejsza w zarządzaniu i tańsza, przy jednocześnej poprawie bezpieczeństwa ich danych i urządzeń.

Dostarczenie tego kompleksowego rozwiązania następuje w momencie, gdy pandemia COVID-19 ujawnia luki w tradycyjnych rozwiązaniach i strategiach. Zabezpieczanie komputerów domowych nigdy nie było ważniejsze, a niedawna ankieta firmy Acronis wykazała, że ​​prawie połowa (47%) pracowników zdalnych nigdy nie otrzymała jasnych wytycznych dotyczących pracy z domu.

„Ponieważ coraz więcej osób pracuje lub uczy się z domu, FBI dokumentuje wzrost liczby cyberataków o 400%, ponieważ hakerzy wiedzą, że komputery używane w domu zwykle nie są tak dobrze chronione jak w firmach” – powiedział Serguei „SB” Beloussov, założyciel i Dyrektor Generalny Acronis. „Sama kopia zapasowa bez dodatkowej ochrony w obszarze cyberbezpieczeństwa jest w tej sytuacji niepełną opcją, podobnie jak sama ochrona przed cyberzagrożeniami bez kopii zapasowej. Acronis True Image 2021 zapewnia łatwą, wydajną i bezpieczną ochronę, której potrzebujemy w obecnzch czasach ”.

Integrując firmową technologię ochrony przed złośliwym oprogramowaniem (popartą certyfikatem VB100), wraz z nagradzanym oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych, Acronis może w wyjątkowy sposób zaoferować jedno rozwiązanie, które sprawdza się w całym zakresie współczesnych zagrożeń utraty danych.

Oddzielenie tworzenia kopii zapasowych i ochrony przed cyberzagrożeniami to przeszłość

W dzisiejszych czasach uzależnieni jesteśmy od urządzeń takich jak komputery, smartfony i tablety, a zawarte w nich dane mają nieodłączną wartość. Cyberprzestępcy nieustannie rozwijają metody ataków, aby dotrzeć do tych danych, dlatego firmy zajmujące się badaniami nad bezpieczeństwem, takie jak AV-Test, zgłaszają codziennie ponad 350.000 wykrywanych zagrożeń związanych ze złośliwym oprogramowaniem.

Ponieważ nierzadko same oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, jak i backupowane pliki, są często celem tych nowych ataków, samo tworzenie kopii zapasowych nie zapewnia już wystarczającej ochrony użytkownikom. Podobnie konwencjonalne rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa nie zapewniają ochrony danych i możliwości odzyskiwania danych, których potrzebują użytkownicy po ataku.

Poleganie na wielu różnych produktach, które nie zostały zaprojektowane do współpracy ze sobą, stwarza potencjalne luki w zabezpieczeniach, i jest na pewno bardziej skomplikowane w zarządzaniu i bardziej kosztowne.
Acronis True Image 2021 jako jedno zintegrowane rozwiązanie wypełnia te luki, czyniąc cyberochronę skuteczniejszymi, łatwiejszymi w zarządzaniu i tańszymi. Użytkownicy mają autentyczne, niezmienione dane, które są wolne od złośliwego oprogramowania, co umożliwia bezpieczne odzyskiwanie z kopii zapasowej. Mogą proaktywnie zatrzymać każdy atak złośliwego oprogramowania, a następnie szybko przywrócić pliki, których dotyczy problem. Pojedynczy, intuicyjny interfejs upraszcza zarządzanie zabezpieczeniami i kopiami zapasowymi.

Integracja zapewnia doskonałą ochronę przed cyberzagrożeniami

Przez ostatnie kilka lat Acronis True Image był jedynym rozwiązaniem dla użytkowników indywidualnych do tworzenia kopii zapasowych z wbudowanym oprogramowaniem antywirusowym, które powstrzymuje ataki w czasie rzeczywistym i automatycznie przywraca wszelkie pliki, których dotyczył problem.

Wraz z premierą Acronis True Image 2021 te możliwości zostały rozszerzone o zaawansowaną technologię do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, która jest obecnie wdrażana w Acronis Cyber ​​Protect Cloud. Niezależne laboratoria bezpieczeństwa, takie jak Virus Bulletin i AV-Test, wykazały, że to najnowocześniejsze oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem daje 100% wskaźnik wykrywania bez fałszywych trafień.

W rezultacie użytkownicy domowi zyskują zaawansowane możliwości programu Acronis True Image 2021, w tym:

  • Ochrona w czasie rzeczywistym, oparta na heurystyce behawioralnej wspomaganej sztuczną inteligencją, która wstrzymuje złośliwe oprogramowanie – w tym ataki „zero-day” przez nieznane wcześniej zagrożenia
  • Skanowanie antywirusowe na żądanie całego systemu lub szybkie skanowanie plików zagrożonych, z których każde w trybie zaawansowanym można zaplanować lub uruchomić natychmiast,
  • Filtrowanie ruchu sieciowego, które automatycznie blokuje użytkownikom systemu Windows dostęp do złośliwych witryn zawierających złośliwe oprogramowanie, dezinformację, oszustwa i ataki typu phishing,
  • Ochrona wideokonferencji zapobiega wykorzystywaniu popularnych aplikacji, takich jak Zoom, Cisco Webex i Microsoft Teams,
  • Kompleksowe wykrywanie, obejmujące zarówno analizę behawioralną, jak i mechanizmy analizy oparte na sygnaturach.

Te zaawansowane funkcje ochrony przed złośliwym oprogramowaniem są zawarte w licencjach Advanced i Premium i oferowane jako trzymiesięczna wersja próbna z licencjami Standard i Essential.

Acronis True Image 2021 zapewnia osobom fizycznym i małym firmom dostęp do tych samych technologii ochrony, z których korzystają korporacje i najlepsze na świecie drużyny sportowe w najbardziej wymagających dyscyplinach.

Niezawodność jak zawsze

Rozszerzenie wbudowanego oprogramowania chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem nie odbywa się kosztem możliwości tworzenia kopii zapasowych programu Acronis True Image, ponieważ nadal występują zagrożenia, takie jak awarie dysków, przypadkowe usunięcia oraz zgubienie lub kradzież urządzeń.

Nowa wersja pakietu zawiera kilka ulepszeń, w tym:

  • Wznawialna replikacja kopii zapasowych: Jeśli rozłączenie nastąpi podczas replikacji danych w chmurze, proces zostanie wznowiony od miejsca przerwania, aby uniknąć duplikowania wcześniej zreplikowanych danych.
  • Szybsze sprawdzanie poprawności kopii zapasowych: Użytkownicy mogą teraz wybrać opcję sprawdzania poprawności najnowszej wersji tylko do tworzenia kopii zapasowych, co znacznie przyspiesza standardowy proces sprawdzania skuteczności kopii zapasowych.
  • Więcej opcji w obszarze maszyn wirtualnych: Użytkownicy mogą teraz pracować z archiwami typu .tibx, przenosić je, zmieniać ich nazwy i konwertować do formatu .vhd – co umożliwia ich uruchamianie jako maszyny wirtualne.

Ceny i dostępność

Dostępne są cztery wersje programu Acronis True Image: Standard, Essential, Advanced i Premium. Licencje na jeden komputer zaczynają się od 59,99 USD za wersję Standard i 49,99 USD za pakiet Essential. Specjalne ceny dla licencji Advanced i Premium (zaczynające się odpowiednio od 69,99 USD i 99,99 USD) są dostępne do listopada 2020 r., Kiedy to obowiązuje pełny MSPR (zaczynając od odpowiednio 89,99 USD i 124,99 USD).

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…