Home Maszyneria Adaptery Powerline z prędkością 500 Mbps

Adaptery Powerline z prędkością 500 Mbps

0
0
155

Utworzenie sieci komputerowej poprzez wykorzystanie istniejącej w budynku instalacji elektrycznej to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie nie chcemy lub nie możemy wiercić i układać dodatkowych kabli, a zasięg Wi-Fi jest ograniczony. W ten nowy trend wykorzystujący wtyczki zasilające zapewniające łatwą łączność sieciową w całym domu czy biurze wpisują się nowe adaptery ASUS PL-X51P (pojedynczy) i PL-X52P (podwójny).

Doskonała alternatywa dla konwencjonalnej łączności sieciowej

Zainstalowanie adapterów PL-X51P i PL-X52P jest niezwykle proste – wystarczy podłączyć je do istniejących gniazdek. Automatycznie wykrywają podłączone urządzenia i mogą być konfigurowane z dowolnego komputera. Posiadają gniazdka, dzięki czemu można korzystać z zasilania nawet wtedy, gdy adapter jest podłączony. Zintegrowany filtr szumów kompensuje wahania zasilania, zapewniając stabilne połączenie, niezależnie od warunków sieci energetycznej. Nie wymagają osobnych zasilaczy, dzięki czemu nie powodują dodatkowego bałaganu związanego z plątaniną kabli.

Najszybsze połączenie

Adaptery PL-X51P i PL-X52P oferują transfer danych na poziomie 500Mbps – jest to największa prędkość wśród urządzeń Powerline dostępnych obecnie na rynku. Dzięki temu użytkownik otrzymuje nie tylko rozszerzenie łączności sieciowej, ale może szybko pobierać pliki, strumieniować filmy HD lub grać w trybie multiplayer.

Cztery porty LAN i przydzielanie priorytetów VIP 

Mimo niewielkich rozmiarów nowe adaptery ASUSa typu Powerline, jako pierwsze na rynku, posiadają cztery porty Gigabit LAN, czyli tyle samo ile tradycyjne routery i adaptery. Pozwalają więc na podłączenie tej samej liczby urządzeń. Oprócz tego, wyposażone zostały w dedykowany port VIP LAN, który dzięki wbudowanej funkcji kontroli połączeń i ruchu sieciowego, zapewnia płynne działanie ważnych aplikacji. Rozwiązanie to przypadnie do gustu szczególnie tym użytkownikom, którzy jednocześnie pobierają pliki, strumieniują multimedia i grają online.

Inteligentny, oszczędny tryb czuwania zmniejsza rachunki za prąd 

Inżynierowie ASUS projektując nowe adaptery pomyśleli również o ochronie środowiska i kieszeni użytkowników. PL-X51P i PL-X52P zostały wyposażone w inteligentne wykrywanie trybu czuwania. Kiedy połączenie nie jest używane lub kiedy transfer jest bardzo niski, adaptery przechodzą w tryb oszczędzania energii, co zapewnia większą wydajność, mniejsze rachunki za prąd oraz pozytywnie wpływa na ochronę środowiska.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…