Home Maszyneria Barco – gigant rozdzielczości

Barco – gigant rozdzielczości

7 min
0
0
112

Rozdzielczość 3280 x 2048

Barco Coronis Fusion 6MP DL to pierwszy na świecie 30-sto calowy diagnostyczny, kolorowy monitor LCD obsługujący rozdzielczość 3280 x 2048, gwarantującą 6 milionów pikseli. Przeznaczony jest dla medycyny cyfrowej, w szczególności do systemów archiwizowania i transmisji obrazów (PACS). Pozwala na analizę z największa dokładnością zdjęć CT, MR, echo czy też klisz radiologicznych znacznie ułatwiając pracę m.in. radiologom i rentgenelogom. Urządzenie równie dobrze radzi sobie ze zdjęciami dwu, jak i 30-sto bitowymi, trójwymiarowymi.

Coronis Fusion 6MP DL wykorzystuje najnowszą wersję technologii In-Plane Switching – IPS-Pro (odmianę TFT LCD stworzoną przez Hitachi, której nazwa pochodzi od równoległego ułożenia ciekłych kryształów w jednej płaszczyźnie w komórkach ekranu). Ta obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technik LCD pozwala wygenerować o ok. 50 proc. wyższy kontrast i jasność niż dotychczasowe rozwiązania, gwarantując jednocześnie większe kąty widzenia i żywsze kolory. W przypadku niniejszego modelu kontrast wynosi 800:1, jasność 800 cd/m², a kąty widzenia po 178 stopni.  Co więcej, zastosowana technologia ULT (Uniform Luminance Technology) gwarantuje równomierne rozłożenie jasności na całej powierzchni ekranu, spełniając tym samym najostrzejsze kryteria wyświetlania obrazów medycznych (m.in. najważniejszy standard DICOM). Monitor jest elastyczny – przestrzeń ekranu można podzielić na dwie samodzielne części, co sprawia, że zyskamy dwa wyświetlacze po 3 megapiksele każdy.

„Nowy monitor Barco stanowi technologiczny przełom w dziedzinie systemów wizualizacji medycyny cyfrowej. Pozwala błyskawicznie i w najdrobniejszym szczególe wyświetlać trój i dwuwymiarowe zdjęcia medyczne nie tylko radiologom. Możliwe jest to m.in. dzięki zastosowaniu w budowie matrycy zaawansowanej technologii IPS-Pro, która gwarantuje znacznie lepsze parametry od dotychczasowych rozwiązań,” – powiedział Adam Koźbiał, menedżer ds. medycyny cyfrowej w Veracomp S.A.

Specyfikacja

Technologia LCD                                             TFT AM LCD IPS-Pro technology

Rozdzielczość natywna                                3280 x 2048

Aktywna szerokość ekranu                        654.36 mm (25.76")

Aktywna wysokość ekranu                        408.58 mm (16.09")

Kąty widzenia                                                  178° (10:1)

Kontrast                                                             typ. 800:1

Jasność                                                               Max. typ. 800 cd/m² DICOM calibrated 500 cd/m²

Stabilizacja jasności obrazu                        Front of screen I-Guard light sensor

Cyfrowe złącza wideo

(2X DVI-D Dual Link)                                      2 x DVI-D Dual-Link

Temperatura pracy                                        +0° to +35° C (+32° to +95° F)

Certyfikaty bezpieczeństwa, Europa:    CE, EN60601-1 DEMKO

USA/Kanada/Chiny/Korea/Japonia:       UL 60601-1/c-UL CSA C22.2 no 601.1/CCC GB4943-2001/

                                                                              KETI (eK)/PSE

Zgodność z normami, Europa:                   EN60601-1-2, EN 55011 Level-B

USA/ Kanada/Korea/Chiny:                       FCC Level-B /ICES-001 Level-B /KETI (eK) Level-B/CCC Level-B

Barco jest międzynarodową firmą aktywną w trzech obszarach technologii przetwarzania obrazu: projekcji wielkoformatowej, systemach wizualizacji w medycynie oraz systemach wizualnego nadzoru. Rozwiązania Barco mają zastosowanie w dziedzinie pomieszczeń kontrolnych, wizualizacji w reklamie, symulacji i rzeczywistości wirtualnej, wydarzeń kulturalnych i sportowych, mediów, kin elektronicznych, kontroli lotniczej, obrony i bezpieczeństwa, wizualizacji medycznej, awioniki, sortowania tekstyliów i żywności.

Wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy Barco w Polsce jest Veracomp S.A.

Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą, peryferia i multimedia. Realizuje strategię dystrybucji z wartością dodaną (VAD – Value Added Distributor).

Oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, Veracomp prowadzi doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową. Spółka działa w 16 krajach Europy Środkowowschodniej.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Dostęp do Internetu mobilnego w Polsce jest coraz droższy 

Czwarta edycja dorocznego badania Digital Quality of Life wskazuje, że Polska zajmuje 23. …