Home Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo przez eToken

Bezpieczeństwo przez eToken

0
0
135

Pewne zabezpieczenie

eTokeny to małe urządzenia przenośne, które posiadają wbudowany unikatowy elektroniczny klucz, umożliwiający dostęp do określonych funkcji, informacji lub usług. Klucz ten umożliwia wprowadzenie drugiego poziomu autoryzacji, co w znacznym stopniu zapobiega naruszeniu lub kradzieży danych. Aladdin jest   dostawcą modularnych systemów bezpieczeństwa opartych na szyfrowaniu danych oraz jest producentem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego i uwierzytelniania dostępu użytkowników do elektronicznych zasobów informacyjnych. Firma propaguje stosowanie kilkupoziomowego systemu autoryzacji, poprzez wykorzystanie co najmniej dwóch kryteriów identyfikacji użytkowników.

eTokeny zabezpieczają dostawcę i klienta

eTokeny mogą zabezpieczyć dowolny komputer, dostęp do wybranych dysków, folderów, poczty lub udostępniać szersze zasoby – np. dane w wewnętrznych systemach przedsiębiorstwa. Urządzenia wspierają użytkowników pracujących zdalnie (VPN), w tym coraz bardziej rozpowszechnioną telepracę. Zabezpieczają też przed dostępem do danych zapisanych na dyskach skradzionych komputerów. Ochrona realizowana przez eTokeny uwzględnia zarówno bezpieczeństwo organizacji (ochrona przed nielegalnym wykorzystaniem danych lub ich utratą), jak również jej klientów i partnerów, którzy wymagają odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Aladdin oferuje obecnie wiele typów eTokenów. Są wśród nich urządzenia USB i urządzenia będące hybrydą tokenów USB z generatorami haseł jednorazowych OTP (One-Time Password).

Firma oferuje także platformę wsparcia dla instytucji klucza publicznego PKI, tokeny zawierające przenośną pamięć flash oraz tokeny Single Sign-On (jedno hasło do wielu zasobów informacyjnych i funkcji).

Współpracujący z Aladdinem LANSTER to specjalistyczna firma, zajmująca się projektowaniem i wdrażaniem systemów bezpiecznego przesyłania i wymiany informacji. Lanster oferuje i wdraża kompleksowe rozwiązania, które są wybrane spośród najlepszych światowych technologii. Firma zdobyła wiele doświadczeń w dopasowywaniu rozwiązań i technologii do specyficznych wymagań różnych użytkowników, zarówno prywatnych jak i publicznych.

Na liście referencyjnej znajdują się między innymi: Wojsko Polskie, policja, urzędy państwowe i firmy produkcyjne.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…