Home Na czasie Nowe wersje językowe Google Apps

Nowe wersje językowe Google Apps

0
0
83

Nowa wersja również po polsku

W skład pakietu Google Apps, udostępnionego publicznie w sierpniu 2006 r., wchodzi usługa poczty elektronicznej Gmail™, Google Kalendarz  z funkcją współdzielenia danych, komunikator Google Talk™ obsługujący również połączenia VoIP, a także Start Page, czyli mechanizm pozwalający przygotować dla danej domeny indywidualnie dopasowaną stronę startową. Szereg komponentów, które do tej pory dostępne były wyłącznie dla anglojęzycznych użytkowników i administratorów Google Apps, obecnie oferowany jest także w wersjach: polskiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, holenderskiej, fińskiej, norweskiej, szwedzkiej, rosyjskiej i tureckiej.

Współtworzone dokumenty i arkusze

Użytkownicy pakietu Google Apps posługujący się wymienionymi wyżej językami zyskali dostęp do aplikacji Google Dokumenty i Arkusze pozwalającej tworzyć oraz wspólnie pracować nad dokumentami i arkuszami kalkulacyjnymi, bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Będą oni mogli także tworzyć i edytować oraz współdzielić w czasie rzeczywistym prezentacje przechowywane w jednym miejscu w sieci.

Nowości po polsku  

Wśród istotnych nowych funkcjonalności dostępnych teraz dla użytkownika polskojęzycznego wymienić należy: stronę startową centralny punkt, w którym użytkownicy Google Apps mogą sprawdzić swoje skrzynki pocztowe, zawartość kalendarzy i dokumentów, uzyskać dostęp do najważniejszych materiałów firmowych i przeszukiwać Internet; Google Apps Premier Edition dla firm i organizacji wymagających gwarantowanej dostępności usługi email – 10 gigabajtów miejsca na pocztę dla użytkownika, interfejsów API na potrzeby integracji, a także wielojęzycznego wsparcia telefonicznego w najważniejszych kwestiach (specjaliści ds. wsparcia mówią w języki angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim i holenderskim) oraz narzędzia do migracji poczty dla administratorów, którzy chcą przejść do systemu Gmail z innego rozwiązania pocztowego (dostępne tylko w wersjach Premier i Education). Warto także wspomnieć przyjazny panel administracyjny  dla administratorów Google Apps.

„Międzynarodowy zasięg Google Apps, wprowadzenie modułu prezentacji
do Google Dokumenty i Arkusze, a także ciągle uzupełniany zestaw innych funkcji, pokazują tempo, w jakim system Google Apps rozwija się i zmienia. Koncentracja na globalnym rozwoju naszych produktów jest kwestią niezwykle ważną, ponieważ 65%* użytkowników Internetu na świecie posługuje się językiem innym niż angielski. Z lokalizacji uczyniliśmy zadanie priorytetowe, żeby móc jak najszybciej reagować na potrzeby naszych klientów na całym świecie.” – powiedział Janusz Moneta, Country Marketing Manager, Google CEE.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…