Home Po godzinach Bezpiecznie jak w domu?

Bezpiecznie jak w domu?

0
0
113

Czujniki dymu

Największe niebezpieczeństwo w domu to niespodziewany pożar, który może zostać spowodowany przez różne czynniki. W celu zabezpieczenia dobytku przed utratą go w zgliszczach stosuje się nowoczesne czujniki dymu i czadu, które nie tylko wydają sygnał dźwiękowy podczas niebezpieczeństwa, ale także łączą się z aplikacją na naszym telefonie. Umożliwia to szybką reakcję na niebezpieczeństwo, kiedy przebywa się poza domem.

Kamery

Drugim dużym niebezpieczeństwem są włamania. Najpopularniejszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem, jest w tym przypadku instalacja monitoringu. Jest to jedno z rozwiązań typu smart home. Technologia pozwala m.in. na połączenie kamery z telefonem oraz możliwość sprawdzenia, co się dzieje wdomu, w każdym momencie dnia. Na rynku dostępne są także urządzenia z możliwością połączenia audiowizualnego. Rozwiązania tego typu proponuje nam np. firma EZVIZ oferując bateryjną kamerę C3A mogącą pracować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wysyła onapowiadomienie na telefon w momencie wykrycia niepożądanego ruchu w domu oraz pozwala na przekazanie bezpośredniego połączenia, można w ten sposób wystraszyć ewentualnego niechcianego gościa. Kamery z audiowizualnym połączeniem stosuje się także jako, ulepszoną wersję elektronicznej niani. Pozwala ona na kontakt z opiekunką w ciągu dnia, a w nocy można nadzorować dzieci, nie tylko poprzez słuchanie dźwięków, ale także stały przekaz obrazu dostępny na telefonie.

Nie zgub klucza!

Ile razy zdarza się zgubić klucze do domu? Wbrew pozorom jest to dość częste zjawisko. Czasami tylko zostawia się je w pracy lub u znajomych, a innym razem gubi się je na wakacjach. W tych sytuacjach pomogą drzwi wejściowe do domu otwierane dzięki inteligentnym systemom proponowanym m.in. przez G-U Polska. Drzwi mogą być otwierane za pomocą czytnika linii papilarnych, pilota, klawiatury kodowej, czytnika RFID lub Bluetooth. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, że nie wymaga ciągłego lokalizowania pęku kluczy.

Antywirus

Na niebezpieczeństwo narażony jest także sprzęt np. komputer. Aby zabezpieczyć go przed kradzieżą danych lub włamaniem do systemu, stosuje się programy antywirusowe. W dzisiejszych czasach ich zaawansowane funkcje są skonstruowane w taki sposób, aby natychmiast wykryć większość ataków na  komputer i od razu je zatrzymać. Według danych zebranych przez G DATA, nowa próbka złośliwego oprogramowania powstaje co 7 minut. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie antywirusa, który będzie monitorował bezpieczeństwo urządzenia oraz w razie potrzeby je zwalczał.

Monitory oddechu u dzieci

Technologia proponuje również rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dzieciom. Aktualnie można nabyć urządzenia, które umieszczane pod materacem dzieci, pozwalają kontrolować ich oddech podczas snu. Wysyłają powiadomienie w momencie, kiedy dziecko zacznie zbyt płytko oddychać lub gdy nastąpi bezdech. Elektronika nie ma bezpośredniej styczności z dzieckiem, dlatego jest w pełni bezpieczna. Korzystając z takich rozwiązań, możnaspać spokojnie i nie martwić się o swoje dziecko.

Nowatorskie sprzęty domowe

Podstawowe funkcje pralki czy zmywarki nie są nikomu obce. Aktualnie większość takich urządzeń ma dodatkową funkcję, którą jest kontrola rodzicielska. Zapewnia ona pewność, że dziecko np. nie włączy przypadkiem pralki. Programy są łatwe w obsłudze oraz zapewniają bezpieczeństwo. Dla dorosłych nie jest to zbyt duże utrudnienie, ponieważ w razie potrzeby otwarcia np. pralki, wystarczy wprowadzićkonkretną kombinację przycisków. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem w tym obszarze jest połączenie sprzętów z aplikacją mobilną w telefonie. Dzięki temu w przypadku np. awarii pralki lub pozostawienia włączonego piekarnika, urządzenie automatycznie wyśle nam powiadomienie. Pozwala to na szybką reakcję i możliwość wyeliminowania większych szkód, które mogą spowodować takie sytuacje.

Zawsze chroń swoich bliskich

W każdym obszarze życia, można wprowadzić nowe rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo. Warto się z nimi zapoznać, gdyż są tworzone specjalnie z myślą o użytkowniku docelowym, mając wspomagać go w codziennych sytuacjach. Dzięki ich stosowaniu można pozbyć się wielu, w mniejszym lub większym stopniu, niebezpiecznych czynników, które wprowadzają ciągłą niepewność i obawę.

 

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …