Home Maszyneria Business Everywhere – dla mobilnych pracowników

Business Everywhere – dla mobilnych pracowników

0
0
139

Czasy, kiedy mobilność oznaczała jedynie możliwość zdalnego odczytania poczty elektronicznej z firmowej skrzynki odchodzą w przeszłość. Mobilny dostęp do sieci to brak ograniczeń. Usługa Business Everywhere jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy muszą często się przemieszczać. Dzięki niej w każdej chwili mogą mieć dostęp do firmowej sieci co w praktyce oznacza, że nie ma już pytań, które muszą poczekać na odpowiedź, ani wątpliwości, których nie można rozwiać natychmiast. Oznacza to również, że nie trzeba już poufnych, często mających ogromne znaczenie dla funkcjonowania firmy danych przegrywać na dysk notebooka. Nie trzeba też martwić się o ich aktualność – dane przechowywane mogą być w jednym miejscu, zawsze pewne i aktualne.

Delegacja długoterminowa lub zarządzanie

Dostęp do pełnych zasobów sieci ma również znaczenie w przypadku pracowników delegowanych na długoterminowe kontrakty, lub pracujących w domu. Poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia Business Everywhere pozwala im na wygodną pracę z niemal dowolnego miejsca na kuli ziemskiej.

Nowa usługa TP jest też doskonałym narzędziem dla menedżerów. Firmy coraz częściej wdrażają zintegrowane systemy zarządzania, które do prawidłowego funkcjonowania wymagają ciągłego dostępu do danych znajdujących się w różnych miejscach firmowej sieci (systemy zamówień, stany magazynowe itp). Dzięki Business Everywhere zawsze pracujesz w wewnętrznej sieci, nie ma więc przeszkód, żeby korzystać ze wszystkich niezbędnych narzędzi.

Praca w sieci firmowej to również korzystanie ze wszystkich jej zabezpieczeń. Dzięki dostępowi przez Business Everywhere korzystając z Internetu w firmie czujesz się bezpiecznie: bez obawy logujesz się do kont bankowych i przeprowadzasz transakcje. Nad bezpieczeństwem Twoich danych czuwają skuteczne systemy zabezpieczeń – te same, które chronią dane Twojej firmy. Jeśli korzystasz z usługi Business Everywhere w TP, możesz tak samo bezpiecznie korzystać z Internetu w firmie, w darmowym hotspocie na lotnisku lub w pociągu. Odpowiednia konfiguracja usługi sprawi, że po zalogowaniu się do firmowej sieci przeglądanie Internetu zostanie skierowane przez firmowe systemy zabezpieczeń.

Łączność bez problemów

Żeby w pełni korzystać z możliwości, jakie stwarza Business Everywhere, potrzebujesz notebooka, karty modemowej pracującej w slocie PCMCIA lub wewnętrznego albo zewnętrznego modemu (np. podłączanego przez USB).

Dostawca usługi – Telekomunikacja Polska – dostarcza niezbędny sprzęt sieciowy oraz zapewnia obsługę (instalację niezbędnego oprogramowania i utrzymywanie prawidłowego funkcjonowania urządzeń). Oznacza to, że nie musisz dysponować specjalistyczną wiedzą, żeby wybrać optymalny sprzęt. W zdecydowanej większości przypadków pomoc może zostać udzielona zdalnie przez specjalistów TP – oznacza to, że wizyta serwisanta nie jest konieczna.

Dzięki zainstalowanej w notebooku prostej w obsłudze aplikacji Access Companion nie musisz się zastanawiać, jak połączyć się z firmą, ani obawiać, czy połączenie będzie bezpieczne. Wybierasz tylko taki sposób połączenia, jaki w danej chwili jest dla Ciebie najwygodniejszy i najtańszy.

Bezpiecznie z hotelu

Jeśli jesteś w hotelu, który umożliwia połączenie poprzez telefon stacjonarny, po uruchomieniu aplikacji do zarządzania Business Everywhere wybierasz opcję połączenia telefonicznego. Jeśli hotel udostępnia łączność radiową (czyli jest tam hotspot sieci WLAN/WiFi) – z listy możliwych sposobów połączeń wybierasz właśnie łączność radiową. Jeśli jesteś w zasięgu któregokolwiek z operatorów komórkowych grupy Orange w kraju lub zagranicą – wybierasz łączność poprzez GPRS, EDGE lub UMTS. W chwili potwierdzenia wyboru sposobu połączenia pomiędzy Twoim przenośnym komputerem a serwerem w Twojej firmie zostaje nawiązane w pełni bezpieczne połączenie. Jednocześnie jakikolwiek inny ruch w sieci (np. przeglądanie stron internetowych) jest od tego połączenia całkowicie odseparowany. Poziom bezpieczeństwa takiego połączenia jest taki sam, jak w przypadku połączenia w wewnętrznej sieci firmowej. Po nawiązaniu połączenia pracujesz tak samo, jak przy swoim biurku. Jedyną różnica może być prędkość transmisji, bo ta zależy od wydajności wybranego łącza. W przypadku korzystania z sieci WLAN/WiFi różnica może być prawie niezauważalna.

Dostęp mocno chroniony

System jest chroniony przed nieautoryzowanym dostępem. Dostęp do usługi otrzymują wyłącznie wskazani pracownicy (unikalny login). Każdy Użytkownik usługi Business Everywhere otrzymuje token – niewielki breloczek, którego zadaniem jest generowanie i wyświetlanie dynamicznego kodu, który wraz z unikalnym 4-cyfrowym PINem użytkownika tworzy hasło. Dynamiczny kod generowany przez token zmienia się co minutę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet jeśli Twój komputer wpadnie w niepowołane ręce, nikt inny nie będzie mógł dostać się do firmowych danych.

W momencie nawiązania połączenia pomiędzy komputerem a serwerem w firmie zostaje zestawiony kanał wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Oznacza to, że w publicznie dostępnej sieci zostaje stworzony tunel, którym przesyłane będą dane. Połączenie nie byłoby jednak dostatecznie bezpieczne bez skutecznego szyfrowania, dzięki któremu możesz być pewien, że nikomu nie uda się rozszyfrować Twojej transmisji. Nad jej bezpieczeństwem czuwa protokół IPSec.

Koszty zminimalizowane

bezpłatny numer na terenie całej Polski – kiedy będziesz korzystał z zasobów wewnętrznej sieci poprzez telefon stacjonarny, Twój komputer zostanie połączony z bezpłatną linią dostępną tylko dla posiadaczy usługi Business Everywhere w całej sieci TP. W pakietach „intensywny” i „nielimitowany” koszt takiego połączenia niezależnie od czasu jego trwania wynosi 0 zł. Jeśli zależy Ci na stałej dostępności firmowej sieci, ale wiesz, że nie będziesz korzystał z niej zbyt często – możesz wybrać taki wariant usługi, w którym opłaty naliczane są proporcjonalnie do czasu trwania połączenia (0,20 zł netto za minutę);

jeśli będziesz w zasięgu jakiegokolwiek ogólnodostępnego i darmowego hotspotu sieci WLAN/WiFi – możesz z niej skorzystać bez obaw, całkowicie bezpiecznie. W takim przypadku koszt połączenia niezależnie od czasu trwania zawsze wynosi 0 zł (w pakietach „intensywny mobilny” i „nielimitowany”);

jeśli będziesz w zasięgu sieci Orange w Polsce – możesz poprzez modem PCMCIA skorzystać z transmisji GSM/GPRS/EDGE lub UMTS. W pakietach „intensywny mobilny” i „nielimitowany” w cenie abonamentu za pakiet znajduje się opłata za korzystanie z takiej formy przesyłania danych. Oznacza to, że niezależnie od czasu połączenia nie płacisz ani złotówki. Jeśli wiesz, że nie będziesz korzystał zbyt często z dostępu mobilnego, możesz wybrać pakiet „okazjonalny mobilny” – w cenie abonamentu wliczone jest przesłanie 100 MB danych, a po ich przekroczeniu opłata wynosi 1zł netto za 1 MB;

jeśli jesteś za granicą i łączysz się z za pomocą stacjonarnej linii telefonicznej, koszt takiego połączenia obejmuje koszt lokalnego połączenia z Internetem oraz opłatę za ruch w międzynarodowej sieci IP. Aplikacja zarządzająca Business Everywhere ma zaszyte w pamięci numery dostępowe, które w poszczególnych krajach obsługują transmisję danych dla usługi Business Everywhere. Oznacza to, że nie łączysz się z numerem w Polsce, ale z najbliższym i najtańszym numerem dostępowym (odpowiednikiem 0-800 w Polsce). Koszty takich połączeń nie są wysokie, niezależnie od pory dnia nie przekraczają 1 zł/min nawet w bardzo odległych krajach;

jeśli zagranicą korzystasz z którejkolwiek sieci komórkowej z grupy Orange, zawsze będziesz się łączył po najkorzystniejszych stawkach.

Siła usługi Business Everywhere leży w wielu dostępnych sposobach łączności, bezpieczeństwie transmisji oraz pełnym wsparciu TP w trakcie wdrożenia jak i świadczenia rozwiązania. Dzięki prostej w obsłudze aplikacji do zarządzania, logowanie się do firmowej sieci jest zawsze tak samo proste – niezależnie od tego czy siedzisz przy swoim biurku, czy w przedziale pociągu. Potrzebujesz jedynie notebooka – wszystkie inne niezbędne urządzenia dostarcza Telekomunikacja Polska. Możesz mieć pewność, że są to urządzenia najwyższej klasy – TP gwarantuje ich serwis i konfigurację.

 

Komputer w Firmie sądzi, że warto skorzystać.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wygoda i funkcjonalność mobilnych projektorów: Jak i gdzie ich używać?

Inwestycja w wysokiej jakości projektor to krok, który otwiera przed nami nowe możliwości …