Home Na czasie CASIO: 12 nowych projektorów LED

CASIO: 12 nowych projektorów LED

0
0
100

Osiem projektorów z serii Standard pojawi się na rynku już w maju br. Natomiast dwa projektory PRO o jasności 3.500 ANSI lumenów (XJ-H1650 i XJ-H1600) i dwa projektory krótkoogniskowe (doskonale współpracujące z interaktywnymi  tablicami w edukacji) pojawią się w połowie lipca. Ceny nowych projektorów nie są jeszcze znane.

Pierwsze projektory z serii CASIO Green Slim wykorzystujące najnowsze źródło światła w postaci laserowo-diodowych lamp hybrydowych – „Laser&LED” zadebiutowały na rynku w kwietniu 2010 roku. Nie zawierające szkodliwej dla środowiska rtęci hybrydowe źródła światła pozwalały uzyskać jasność 2.500 ANSI lumenów. W Listopadzie 2010 roku CASIO wykonało następny krok w rozwoju tej technologii i wypuściło na rynek projektory o jasności 3.000 ANSI lumenów. Zdobyły one duże uznanie rynkowe jako nowa, doskonała technologia.

Sercem wszystkich modeli projektorów CASIO jest hybrydowe źródło światła łączące technologię laserową i diody LED – dające żywotność ok. 20 tys. godzin pracy oraz możliwość uzyskania pełnej mocy natychmiast po włączeniu uniknąć konieczności chłodzenia lampy po wyłączeniu projektora. Nowe modele projektorów wyposażono również w innowacyjne funkcje, takie jak automatyczne dostosowywanie jasności obrazu do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu, możliwość projekcji obrazów przestrzennych 3D oraz wiele opcji dostarczania sygnału wizyjnego.

Najważniejsze cechy nowych projektorów – różne dla poszczególnych modeli – to:

  • Hybrydowe laserowo-LEDowe źródło światła o dużej żywotności i nie zawierające szkodliwej rtęci, zapewniające uzyskanie wysokiej jasności obrazu oraz uzyskujące pełną moc na- tychmiast po włączeniu i nie wymagające chłodzenia po wyłączeniu
  • Automatyczne dostosowanie jasności obrazu do natężenia oświetlenia zewnętrznego
  • Przestrzenne prezentacje (3D) z wykorzystaniem technologii DLP 3D (konieczne są dodatkowe okulary CASIO 3D, nie dotyczy sygnałów dostarczanych kablem HDMI)
  • Trzy rodzaje gniazd wejściowych audio&wideo oraz HDMI, D-Sub15 i RS-232
  • Możliwość bezprzewodowego podłączenia komputera czy smartphone’a (IEEE 802.11 b/g
  • oprogramowanie MobiShow dla smartphone’ów)

 Laser & LED (Laser & LED Hybrid Light Source)

Wysoka jasność nowych projektorów CASIO uzyskiwana jest bez stosowania tradycyjnych lamp zawierających  szalenie  szkodliwą  dla  środowiska  rtęć.  Wysokiej  jasności  trójbarwny  strumień świetlny padający na procesor DLP powstaje z połączenia czerwonej składowej emitowanej przez diodę LED, zielonej składowej uzyskiwanej przez konwersję strumienia światła niebieskiego lasera i niebieskiej składowej uzyskiwanej z diody LED. Źródło światła ma żywotność ok. 20 tys. godzin, co pozwala znacznie obniżyć koszty eksploatacyjne (zakup nowych lamp), jak i koszty obsługi (wymiana lamp). Dodatkowo, projektor osiąga pełną jasność w czasie krótszym niż 5 sekund od włączenia oraz nie wymaga chłodzenia po wyłączeniu.

Automatyczne dostosowanie jasności  (Intelligent Brightness Control)

Wbudowane czujniki natężenia oświetlenia zewnętrznego w pomieszczeniu umożliwiają automa– tyczne dostosowanie jasności wyświetlanego obrazu do jasności otoczenia. Funkcja ta pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej, a tym samym zmniejszyć koszty eksploatacyjne projektora.

Projekcje przestrzenne (DLP ®3D projection Ready)

Projektor może wyświetlać obrazy przestrzenne (trójwymiarowe) przygotowane przez oprogramowanie CASIO 3D Converter (sprzedawane oddzielnie). Uczestnicy projekcji 3D muszą mieć specjalne okulary CASIO 3D (sprzedawane oddzielnie).

Wiele gniazd połączeniowych

Każdy z nowych projektorów ma gniazda: D-Sub15, wejście wideo, HDMI i RS-232C. Modele z serii Pro XJ-H i Short Throw XJ-ST maja dwa gniazda wejściowe D-Sub15 i gniazdo wyjściowe D-Sub15. Wyposażone w funkcję transmisji bezprzewodowej projektory XJ-H1650, XJ-ST155, XJ-ST145, XJ- M255, XJ-M155 i XJ-M145 wyposażone są także w gniazdo LAN.

Bezprzewodowa komunikacja ze smartphone’m i komputerem

Projektory  XJ-H1650, XJ-ST155, XJ-ST145, XJ-M255, XJ-M155 i XJ-M145 mogą być wykorzystane do zorganizowania bezprzewodowej prezentacji z komputera, smartphone’a czy innego przenośnego urządzenia zgodnie ze standardem Wi-Fi (IEEE 802.11 b/g) i wyposażonego w oprogramowanie Mo- biShow® dostępnego dla systemów Android, Apple OS i Windows Mobile.

Prezentacje bez komputera (USB Host function)

Projektory  XJ-H1650, XJ-ST155, XJ-ST145, XJ-M255, XJ-M155 i XJ-M145 mogą wyświetlać prezenta- cje, arkusze kalkulacyjne, filmy, zdjęcia, pliki PDF itp. bezpośrednio z pendrive’a czy innego nośnika podłączonego do gniazda USB.

Interaktywne prezentacje (Interactive Pointing Function)

Projektory XJ-H1650, XJ-ST155 i XJ-ST145, po dokupieniu interaktywnego wskaźnika – CASIO Interactive Pointer – pozwalają prowadzić interaktywne prezentacje. Interaktywny wskaźnik umożliwia zdalne sterowanie prezentacją, wskazywanie i zaznaczanie obiektów na ekranie, pisanie na ekranie itp. Konieczne jest to tego zainstalowanie oprogramowania Presentation Draw dołączonego do interaktywnego wskaźnika.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…