Home Na czasie CES: firma TT PSC zaprezentuje innowacyjne rozwiązanie SkillWorx.

CES: firma TT PSC zaprezentuje innowacyjne rozwiązanie SkillWorx.

0
0
290

Składają się na niego RealWear HMT-1 – pierwszy na świecie przemysłowy, sterowany głosem komputer przystosowany do noszenia na głowie oraz platforma Thingworx od firmy PTC stworzona z myślą o kompleksowych rozwiązaniach z funkcjami do integracji danych z niezliczonych platform.

„Nowy rok zaczynamy od wielkiego wydarzenia, jakim będzie możliwość zaprezentowania naszej aplikacji SkillWorx na największych targach technologicznych na świecie. Jedna z funkcji tego narzędzia skupia się na procesie wdrażania pracowników, którzy praktycznie od pierwszych dni mogą zacząć wykonywać obowiązki analogiczne, jak ich bardziej doświadczeni współpracownicy. Co ważne, na każdym etapie pracy są jednocześnie prowadzeni krok po kroku. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości” – mówi Adam Gąsiorek, CTO w TT PSC.

Narzędzie TT PSC, które powstało jako odpowiedź na specyficzne potrzeby klientów przemysłowych, dla których kluczowe jest efektywne wprowadzenie nowej osoby, może być wykorzystywane także w farmacji, motoryzacji, medycynie i wielu innych sektorach.

Z rozwiązania skorzystała m.in. firma Solaris Bus & Coach, która poprzez chmurę Microsoft 365 połączyła 1600 pracowników na jednej platformie. Zdalną współpracę zapewniło połączenie obliczeń przestrzennych AR (RealWear HMT-1 i SkillWorx), chmurowej akceleracji algorytmów za pomocą chmury Microsoft Azure z obsługą głosową kasków RealWear HMT-1 i komunikacją poprzez Teams.

„Nasze rozwiązanie SkillWorx znajduje zastosowanie m.in. w branży przemysłowej, gdzie jest dedykowane m.in. kontrolerom jakości, serwisantom, monterom, czy magazynierom. Sprawdza się ono nie tylko do szkolenia pracowników, ale także w pracach terenowych, gdzie przy zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości i sztucznej inteligencji pozwala pracownikowi na łączenie z innym ekspertem, na przykład będącym w innym kraju” – mówi Adam Gąsiorek.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kierunek Gen AI: nowe perspektywy dla firm telekomunikacyjnych

Generatywna sztuczna inteligencja szturmem podbija świat, przynosząc za sobą dynamiczny ro…