Home Biznes KSeF czyli system do obsługi e-faktur

KSeF czyli system do obsługi e-faktur

0
0
266

Czy wiesz, że już w styczniu 2022 roku wszedł w życie rządowy projekt o nazwie Krajowy System e-Faktur? Już na starcie sama nazwa wprowadza przedsiębiorcę w błąd. Dlaczego?

KSeF nie jest stricte programem do wystawiania faktur a ujednoliconym systemem do przesyłania i odbierania faktur elektronicznych, czyli e-faktur. Faktury w określonym ustawą standardzie przesyła się drogą KSeF bezpośrednio do wpiętego w chmurę rządową systemu księgowego odbiorcy.

KSEF nie jest systemem do wystawiania faktur Przeczytaj o KSeF ….

Głównym celem utworzenia platformy jest:

  • raportowanie online zdarzeń gospodarczych,
  • integracja systemów księgowych podatników,
  • obniżenie kosztów administracyjnych przedsiębiorstw.

W ramach utworzonego konta platforma umożliwia też wystawienie i wysłanie prostej e-faktury.

Biorąc pod uwagę fakt,  że  prędzej czy później będziemy zmuszeni do korzystania z rządowej platformy, już dzisiaj powinniśmy wybrać odpowiedni system fakturująco księgowy –  szczególnie, że KSeF ma również swoje zalety.

Co daje przedsiębiorcy szybkie wejście w KSeF

System elektronicznego fakturowania wdrożyło już wiele państw starej Europy oraz naszego regionu. Statystyki wskazują że wdrożenie przyczyniło się do poprawienia przepływów dokumentacji, podniesienia poziomu rozliczeń pomiędzy podmiotami, jak i znacznego obniżenia kosztów funkcjonowania księgowości w firmach, pod warunkiem wyboru dobrego oprogramowania.

Jakie oprogramowanie do fakturowania wybrać?

  • takie, które pozwoli nam wystawić e-fakturę według wzoru Ministerstwa Finansów, czyli elektroniczną fakturę ustrukturyzowaną,
  • takie, które nie tylko wystawia, ale również odbiera e-Faktury z KSeF, oraz jest zintegrowane z systemami księgowymi, -czyli posiada funkcję automatyzacji procesów księgowych
  • takie, które gwarantuje nam stałą zgodność z obowiązującym prawem- szczególnie ważne gdy zmiany w przepisach wprowadzane są codziennie.

Przykładem doskonałego rozwiązania na naszym rynku jest platforma online wFirma.pl Od 15 lat dostarcza oprogramowanie dla MŚP zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Oprogramowanie do wystawiania faktur jest częścią większego systemu służącego do zarządzania sprzedażą, prowadzenia księgowości, a także kadr i płac. System ERP dla przedsiębiorców jak i biur rachunkowych łączy ich pracę online. Dzięki temu znacznie obniża nakład pracy jednych i drugich. Poprawia również komunikację, a także dostarcza informacje o firmie 24/7- a to wszystko on-line.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Creative Labs. zdobywa prestiżowe nagrody European Hardware Awards 2024

Creative Labs., renomowana firma działająca w branży technologicznej, z dumą ogłosiła zdob…