Home Praca zdalna Cisco Webex dla Android Auto i Webex PWA dla Chromebooków

Cisco Webex dla Android Auto i Webex PWA dla Chromebooków

0
0
128

Cisco od dłuższego czasu współpracuje z Google nad usprawnieniami zakresie pracy hybrydowej – tak w przypadku oprogramowania, jak i samych urządzeń. Niezależnie od tego, czy użytkownicy korzystają z Webexa w trakcie pracy w domu, w szkole czy w podróży, Cisco wspólnie z Google umożliwiają prostą i przyjemną współpracę.

W trakcie odbywającej się niedawno konferencji Google I/O firmy zakomunikowały dwie nowe innowacje.

Po pierwsze, Webex będzie obsługiwany przez Android Auto™ w ponad 500 modelach aut. Integracja zapewni użytkownikom dostęp do znanych im elementów sterujących spotkaniami i połączeniami, aby bezpiecznie współpracować w trakcie podróży.

Dodatkowo nowa aplikacja Webex Progressive Web App (PWA) dla systemu ChromeOS będzie obsługiwać połączone spotkania i funkcje przesyłania wiadomości. Zapewnia ona szybszy i bardziej płynny sposób łączenia się poprzez spotkania i wiadomości w jednej aplikacji internetowej, którą można zainstalować i wyświetlić jako samodzielną aplikację.

Komunikacja w drodze dzięki Webex i Android Auto

Możliwość bezpiecznego prowadzenia spotkań i rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem jest ważnym udogodnieniem dla ludzi na całym świecie. Aby nadać priorytet bezpiecznej i pewnej współpracy w samochodzie, Webex będzie dostępny na Android Auto, udostępniając znajome elementy sterujące spotkaniami i połączeniami, gdy użytkownik musi dołączyć do spotkania w drodze.

Podczas spotkań w trasie wykorzystywane są wyłącznie dźwięki, co minimalizuje rozproszenie uwagi. Menu pozwala użytkownikom na wgląd w nadchodzące spotkania, historię połączeń oraz zapewnia łatwy dostęp do kontaktów Webex.

Dodatkowo inteligencja audio firmy Webex poprawia wrażenia kierowcy i wszystkich pasażerów Eliminacja szumu w tle oraz hałasów spoza samochodu oraz wzmocnienie głosu prelegenta sprawiają, że łatwiej go usłyszeć — niezależnie od tego, czy mija akurat plac budowy, czy też jego dzieci bawią się na tylnym siedzeniu.

Szybsza współpraca dzięki Webex i Google Chromebooks

Hybrydowy model pracy i kooperacja w podróży mogą być łatwiejsze dzięki Webex PWA, stworzonej z myślą o wysoce mobilnym stylu i wyglądzie urzadzeń opartych o ChromeOS. Dzięki nowemu Webex Messaging połączonemu z aplikacją Meetings, użytkownicy otrzymują kolejny sposób na jeszcze szybsze nawiązywanie kontaktów w ramach ujednoliconej aplikacji internetowej. Webex PWA należy do Chrome Enterprise Recommended, czyli programu stworzonego przez Google, aby pomóc przedsiębiorstwom znaleźć rozwiązania, które sprawią, że praca w sieci i w chmurze będzie jeszcze lepsza.

Webex PWA można zainstalować z poziomu witryny Webex, a następnie przypiąć w celu łatwego dostępu, dzięki czemu użytkownicy mogą w prosty i intuicyjny sposób przesyłać wiadomości i spotykać się z innymi. Jest to idealne rozwiązanie do pracy, ponieważ tego typu progresywne aplikacje internetowe są zoptymalizowane pod kątem szybkości, aktualizowane automatycznie i zajmują znacznie mniej miejsca na urządzeniach.

Webex PWA jest już dostępny, a nowe doświadczenie komunikacji Webex trafi do Android Auto jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Toshiba wprowadza na rynek dyski HDD o pojemności ponad 30 TB

Toshiba , z sukcesem osiągnęła pojemność przechowywania danych na poziomie ponad 30TB. Jes…