Home Chmura Citrix nadaje pracy bardziej osobisty charakter

Citrix nadaje pracy bardziej osobisty charakter

0
0
97

„Jako konsumenci coraz częściej polegamy na takich aplikacjach jak np. Uber, by upraszczać  sobie zadania życia codziennego. Za pomocą jednego kliknięcia możemy zrealizować swoje aktualne potrzeby”- powiedział Tim Minahan, wiceprezes wykonawczy ds. strategii i dyrektor ds. marketingu w Citrix. „W biurze te konsumenckie, spersonalizowane narzędzia zastępowane są technologiami narzucanymi przez firmę, które często są bardziej skomplikowane w obsłudze, mniej intuicyjne i spowalniają nas w działaniu”.

Uciszyć cyfrowy hałas

W ciągu typowego dnia w pracy pracownicy korzystają z kilkunastu aplikacji, – często z czterech lub więcej, by ukończyć pojedyncze zadanie, takie jak np. rozliczenie wydatków, rezerwację podróży służbowej, składanie zamówień lub zatwierdzanie czasu wolnego. Ponadto wielu pracowników spędza co najmniej 20% czasu na szukaniu potrzebnych im informacji. Badania pokazują, że nasza praca jest zakłócana sms-em, czatem czy innym alertem średnio co dwie minuty, co znacząco wpływa na naszą dekoncentrację.

Praca przyszłości dostępna już dziś

IDC przewiduje, że do 2021 r. 60% procent firm z rankingu Global 2000 wdroży cyfrowe miejsca pracy. Kolejne 10% oranizacji zastosuje rozwiązania cyfrowego miejsca pracy w formie usługi. (IDC FutureScape: Worldwide Future of Work 2019 Prognozy, październik 2018). Elastyczne, inteligentne, połączone ze sobą wirtualne i fizyczne środowiska mają za zadanie poprawić komfort i satysfakcję oraz pozytywnie wpłynąć na wydajności pracowników. Korzystając z Citrix® Workspace, firmy mogą zoptymalizować codzienne zadania dla każdego ze swoich pracowników, organizując je i automatyzując w inteligentny i spersonalizowany sposób, tak by mogli oni skoncentrować się na kluczowych dla firmy działaniach.

Koniec z monolitycznymi aplikacjami

Wyposażona w innowacyjne technologie, takie jak uczenie maszynowe i mikroaplikacje, platforma Citrix Workspace pozwala organizacjom na zbudowanie dla swoich pracowników, ustandaryzowanego, inteligentnego i bezpiecznego środowiska, zawierającego zarówno aplikacje jak i dane. Ponadto, dzięki technologiom zawartym w Citrix Workspace firmy mogą podłączyć do nowego środowiska starsze, rodzime (dedykowane) systemy. W celu integracji z własnymi systemami, za pomocą tzw. mikroaplikacji i mikro automatyzacji, firmy mogą wykorzystać stworzone do tego celu i dostarczone wraz z platformą narzędzia, nie wymagające umiejętności  programistycznych. Citrix Workspace zapewnia integrację z najczęściej używanymi i najpopularniejszymi na świecie aplikacjami, takimi jak SAP (Ariba, Concur i SuccessFactors); Microsoft (Dynamics, Power BI i Teams); Google G-Suite (Drive, Calendar i Directory); Salesforce; Workday, Atlassian (Jira); Zendesk i ServiceNow. Wraz z rowiązaniem dostarczono ponad 100 wstępnie skonfigurowanych mikroaplikacji, zawierących nowe, inteligentne funkcje pozwalające firmom na:

 

  • Automatyzację powtarzalnych, mniej istotnych zadań i wyszukiwania informacji.
  • Wyodrębnienie z wielu systemów najistotniejszych zadań i działań oraz dostarczanie ich poszczególnym pracownikom w postaci spersonalizowanych feedów i mikroaplikacji, dostępnych dla pracowników na każdym z posiadanych przez nich urządzeń.
  • Wprowadzenie możliwości wykonania wprost z aplikacji Citrix Workspace łatwych, często jednoelementowych działań, w celu zwiększenia efektywności pracowników, optymalizacji czasu i uproszczenia rutnowcyh zadań, takich jak rozliczanie wydatków służbowych czy wnioskowanie o urlop.
  • Zbudowanie pomiędzy pracownikami zależności, opartych na kontekście i automatyzacji zadań, w taki sposób by mogli oni skupić się na kluczowych elementach swojej pracy, nie marnując czasu na poszczególne czynności.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…