Home Chmura Citrix rozszerza ofertę zdalnego dostępu PC

Citrix rozszerza ofertę zdalnego dostępu PC

0
0
119

 By spełnić wymogi bezpieczeństwa pracy zdalnej wiele firm korzysta z rozwiązań Virtual Private Network (VPN), które pozwalają pracownikom łączyć się z siecią w firmie i dzięki temu uzyskać dostęp do firmowych zasobów. Jako że rozwiązania te pochodzą rodem z lat 90tych, to mają swoje ograniczenia. Niedawne badanie Citrix-OnePoll, przeprowadzone na grupie ponad 2 000 amerykańskich zdalnych pracowników wykazało, że praca zdalna oparta na sieci VPN wiąże się dla nich z niską wydajnością i brakiem dostępu do wszystkich aplikacji potrzebnych im do pracy. Inne  badania ujawniły obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności.

By zapewnić bardziej bezpieczny, elastyczny i niezawodny dostęp do zasobów firmy, Citrix Systems, Inc., ogłosił rozszerzenie rozwiązania Remote PC Access do chmury, udostępniając je jako część Citrix Desktop Service i Citrix Desktop Essentials. Dzięki temu organizacje mogą zapewnić swoim pracownikom zdalny dostęp do ich fizycznych i wirtualnych komputerów, przy zachowaniu wysokiej wydajności i komfortu pracy. Wykorzystując rozwiązanie Remote PC Access pracownicy mogą bezpiecznie korzystać ze wszystkich swoich aplikacji, informacji i zasobów, których potrzebują do zdalnego realizowania zadań biznesowych.

Bezpieczne i niezawodne rozwiązanie

Citrix Remote PC Access pozwala organizacjom szybko i łatwo zapewnić pracownikom pełny, zdalny dostęp do pulpitu ich komputera. Instalacja małego klienta (VDA) umożliwia użytkownikom bezpieczne połączenie do komputerów z systemem Windows lub Linux z dowolnej lokalizacji przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia. Taki zdalny dostęp nie wymaga połączenia VPN i by zabezpieczyć poufne treści może również zawierać takie środki bezpieczeństwa, jak np. uwierzytelnianie wieloskładnikowe.

Szersze możliwości zastosowania

Zdalny dostęp do komputerów PC, zawarty w rozwiązaniach Citrix Virtual Apps and Desktops Advanced / Premium i Citrix Workspace Premium Plus, jest teraz oferowany jako część Citrix Virtual Desktops Essentials i Citrix Virtual Desktops Service. Dzięki usłudze Citrix Virtual Desktops Service firmy mogą zapewnić zdalny dostęp do fizycznego komputera, a także do infrastruktury wirtualnego pulpitu (VDI) zlokalizowanej we własnej serwerowni, lub w dowolnej chmurze publicznej. Citrix Virtual Desktops Essentials Service pozwala na korzystanie z usługi w modelu miesięcznym, dostępnym na Azure Marketplace, a także na dostarczanie dostępu do wirtualnych desktopów hostowanych na platformie Azure.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Wzrost kosztów związanych z wyciekami danych w branży medycznej. Decyzje podejmowane ad hoc mogą być kosztowne

W 2023 r. koszty wycieków danych w branży ochrony zdrowia były o ponad 53% większe niż w 2…