Home Praca zdalna Corel rozgościł się w chmurze

Corel rozgościł się w chmurze

0
0
316

Pandemia, która pojawiła się na początku minionego roku wymusiła pracę zdalną, która okazuje się efektywna pod warunkiem zastosowania odpowiednich narzędzi. Jak pokazują badania, właściwe rozwiązania wspierające współpracę w trakcie realizacji projektów zwiększają wydajność o 15%.

Dlatego niezwykle istotne jest zastosowanie oprogramowania wspierającego nowy model pracy, tym bardziej, że 85% pracowników jest zainteresowanych wariantem hybrydowym, w którym 2-3 dni tygodniowo będzie to praca zdalna. Zatem obecnie wdrażane rozwiązania znajdą zastosowanie również po pandemii.

Współpraca na odległość

O ile ubiegłoroczna edycja CorelDRAW trochę przez przypadek stała się odpowiedzią na potrzeby zdalnych pracowników w czasach pandemii, o tyle najnowsza wersja konsekwentnie rozwija możliwości współpracy na odległość.

Najnowsze wydanie CorelDRAW to jedno wspólne środowisko, a dzięki integracji z MS Teams nie trzeba już wysyłać plików pdf do recenzji – udostępniając wyniki swojej pracy online. Co niezwykle istotne współpracownicy nie muszą dysponować oprogramowaniem CorelDraw, gdyż prezentacja z możliwością nanoszenia komentarzy może być realizowana przy pomocy przeglądarki.

Współpraca nowej generacji oznacza więc, możliwość pozostania w stałym kontakcie z innymi użytkownikami, monitorowanie postępu realizacji projektów oraz wspólne prowadzenie prac z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym.

Licencja CorelDraw to zarówno oprogramowanie instalowane na komputerze jak i corel draw app – aplikacja możliwa do uruchomienia w przeglądarce, na dowolnym urządzeniu.

To, jak myślimy o miejscu pracy, stale się zmienia, dlatego aplikacja CorelDRAW.app™ została zoptymalizowana pod kątem obsługi dotykowej i jest dostępna również na iPada, dając grafikom możliwość realizowania twórczych projektów w dowolnym miejscu i z praktycznie dowolnego urządzenia.

„Sposób, w jaki pracujemy, zmienia się szybciej, niż jeszcze niedawno byliśmy w stanie sobie wyobrazić – pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 wychodzi naprzeciw potrzebom projektantów. W czasach, gdy łączność z innymi jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, nasze narzędzia umożliwiają zespołom dzielenie się inspiracjami i opiniami w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy pracownicy znajdują się w innym mieście, czy też są rozproszeni po całym świecie” – powiedział John Falsetto, Senior Director of Products, Graphics and Productivity. „Dzięki zmodyfikowaniu toku pracy użytkowników i wprowadzeniu istotnych ulepszeń w całym pakiecie pomagamy grafikom w szybszej realizacji projektów, od wstępnej koncepcji do końcowego rezultatu”.

Wysyp nowości

 • Pulpit: Pulpit w programie CorelDRAW® 2021 i aplikacji CorelDRAW.app pełni rolę centrum współpracy, w którym dostępne są pliki projektowe w chmurze, a jedno kliknięcie wystarczy, aby wyświetlić podgląd, zobaczyć liczbę komentarzy i członków zespołu oraz stan pracy. Użytkownicy mają możliwość bezpośredniego udostępniania projektów z poziomu programu CorelDRAW 2021 bez konieczności otwierania poszczególnych plików.
 • Komentarze publikowane na bieżąco: Recenzenci i osoby zatwierdzające mogą teraz dodawać komentarze i adnotacje do dokumentów w aplikacji CorelDRAW.app, a informacje o tym są natychmiast wyświetlane w pliku roboczym projektanta w programie CorelDRAW 2021 na platformie. Udostępnianie uwag i komentarzy w czasie rzeczywistym eliminuje przestoje i przyspiesza zatwierdzanie projektów.
 • Integracja z programem Microsoft Teams: Klienci korporacyjni mogą wyświetlać i edytować pliki projektów przy pomocy aplikacji CorelDRAW.app for Teams. Wystarczy zalogować się za pomocą firmowego konta użytkownika Microsoft 365, aby tworzyć nowe projekty oraz w czasie rzeczywistym przeglądać projekty wspólnie z członkami zespołu.

Elastyczna przestrzeń projektowa pozwala użytkownikom pracować wydajniej i zapewnia im większą kontrolę nad projektami i zasobami.

 

 • Widok wielostronicowy: Użytkownicy mogą wyświetlać i edytować wszystkie zasoby cyfrowe w projekcie oraz zarządzać nimi z poziomu jednego widoku. Są oni również w stanie przenosić i kopiować obiekty między stronami, porównywać projekty, zestawiając je obok siebie, i z łatwością zmieniać kolejność stron, układając je według dowolnego pomysłu.
 • Okno dokowane/inspektor strony: W nowym widoku matrycy miniatur w oknie dokowanym/inspektorze stron znajdują się wszystkie strony projektu, dzięki czemu można łatwo nimi zarządzać oraz je sortować. Użytkownicy zyskują możliwość poruszania się po projektach, dodawania ich, usuwania i zmiany ich nazwy oraz, za pomocą jednego kliknięcia, przełączać tryby wyświetlania, tak aby skupić się na jednej stronie lub skorzystać z nowego widoku wielostronicowego.
 • Eksport wielu zasobów: Elastyczne opcje eksportowania stron i obiektów pozwolą zaoszczędzić czas oraz umożliwią tworzenie własnej listy zasobów do wyeksportowania jednym kliknięciem. Projektanci mogą wyeksportować ten sam element projektu w różnych rozmiarach, rozdzielczościach i formatach plików – co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku tworzenia w aplikacjach internetowych i na urządzeniach mobilnych – albo w prosty sposób wyeksportować kilka elementów z użyciem takich samych ustawień. Strony i obiekty można eksportować w różnych standardowych formatach, w tym jako pliki PDF.

Zaawansowane funkcje ilustratorskie pozwalają uzyskać niesamowite efekty w rekordowo krótkim czasie dzięki precyzyjnemu tworzeniu układów stron i innowacyjnym narzędziom upraszczającym skomplikowane procesy.

 

 • Rysowanie w perspektywie: Teraz rysowanie obiektów lub ilustrowanych scen w perspektywie przebiega szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek. Użytkownik może wybrać jedno-, dwu- lub trzypunktową perspektywę, rysować lub dodawać istniejącą grupę obiektów na współdzielonej płaszczyźnie perspektywy oraz swobodnie przenosić i edytować obiekty.
 • Prowadnice i NOWA opcja przyciągania tylko do innych obiektów: Dzięki tej funkcji projektanci zyskali możliwość zarządzania niestandardowymi prowadnicami i mogą jednym kliknięciem przełączać widok ze skali rzeczywistej na wymiary strony. Opcja przyciągania tylko do innych obiektów pozwoli szybko i precyzyjnie przenosić i przekształcać elementy projektu dzięki możliwości włączania i wyłączania przyciągania.

 

Dzięki progresywnej edycji zdjęć w programie Corel PHOTO-PAINT™ 2021 możliwe jest szybsze i łatwiejsze tworzenie nieskazitelnych obrazków o jakości wykraczającej poza oczekiwania klienta.

 • Okno dokowane/inspektor dopasowań: Projektanci zyskali natychmiastowy dostęp do najważniejszych i najczęściej używanych filtrów, aby pracować w niedestrukcyjny sposób w czasie rzeczywistym i widząc kontekst oraz możliwość szybkiego wydzielania obiektów i obszarów na obrazkach przy użyciu nowego trybu dopasowania lokalnego. Dodatkowo mogą zapisywać ustawienia w celu ich późniejszego wykorzystania i dostosowywać ulubione filtry, aby móc od razu rozpocząć pracę.
 • ·         Zamiana kolorów: Dostępna w nowym oknie dokowanym / inspektorze dopasowań funkcja zamiany kolorów umożliwia precyzyjną i dopracowaną modyfikację barwy, nasycenia i jasności obrazka. Dzięki temu, ulepszonemu tokowi pracy z kolorami, projektanci mogą uzyskać bardziej naturalne rezultaty edycji zdjęć w czasie dużo krótszym niż dotychczas.
  • Obsługa formatu HEIF (High Efficiency Image File) w programach Corel PHOTO-PAINT i CorelDRAW 2021 pozwala na korzystanie ze zdjęć wykonanych przy pomocy smartfonów iPhone.

 

Program CorelDRAW to prawdziwie wieloplatformowe oprogramowanie dostępne z poziomu online lub na komputerach z systemem Windows i macOS i urządzeniach mobilnych.

 

 • Natywna obsługa układu Apple silicon: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 na komputery z systemem macOS został opracowany pod kątem wykorzystania niezwykłej mocy i wydajności układu Apple M1. Ponadto, menu, okna i widoki, pola i etykiety, przyciski oraz inne elementy interfejsu użytkownika odzwierciedlają aktualny wygląd systemu macOS Big Sur.
 • Aplikacja CorelDRAW.app dostosowana do obsługi dotykowej: Dzięki nowemu interfejsowi dostosowanemu do ekranów dotykowych aplikacja CorelDRAW.app poszerza zakres możliwości korzystania z urządzeń mobilnych.
 • NOWOŚĆ! CorelDRAW.app na tablety iPad: Nowaaplikacja na iPady jeszcze bardziej ułatwia projektowanie poza biurem, a także umożliwia recenzowanie projektów i dodawanie adnotacji do udostępnionych plików projektu z dowolnego miejsca.
 • ULEPSZENIE! Wydajność wyświetlania w systemie Windows 10: Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 został zoptymalizowany pod kątem pełnego wykorzystania możliwości procesorów graficznych (GPU). Zapewnia nawet 14,6 razy płynniejsze panoramowanie i 4,4 razy płynniejsze powiększanie.

 

Linia produktów CorelDRAW 2021 oferuje rozwiązania do projektowania graficznego spełniające potrzeby projektantów.

Firma Corel wprowadza również nowe produkty CorelDRAW Essentials 2021 i CorelDRAW Standard 2021, które oferują kreatywnym konsumentom i małym firmom wydajne, niedrogie rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Więcej informacji, ceny oraz porównania produktów można znaleźć na stronie: www.coreldraw.com/family.

Dostępność i ceny pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2021

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021, w wersjach na platformy Windows i macOS, jest dostępny języku polskim, angielskim, brazylijskim portugalskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, czeskim, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, rosyjskim, tureckim oraz włoskim. W ramach rozszerzenia wsparcia językowego najnowsza wersja oprogramowania jest również dostępna w języku szwedzkim. Cena subskrypcji wynosi 1 600 PLN za rok. Dostępne są licencje stałe w sugerowanej cenie detalicznej 3 199 PLN. Ceny zawierają podatek VAT.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…