Home Maszyneria Creative: nowa karta graficzna z USB 2.0

Creative: nowa karta graficzna z USB 2.0

7 min
0
0
76

Wewnątrz minimalistycznej, czarnej obudowy Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 mieszczą się najnowocześniejsze technologie X-FI oraz wysokiej jakości komponenty elektroniczne gwarantujące dźwięk o znakomitych parametrach i brzmienie, którego nie powstydziłby się dobry odtwarzacz CD/DVD. Szeroki zestaw złącz pozwała na podłączenie przewodami analogowymi do aktywnych głośników komputerowych, ale też pojedynczym światłowodem do dowolnego zestawu kina domowego posiadającego wejście cyfrowe. Układ zdalnego sterowania w połączeniu z oprogramowaniem multimedialnym uprzyjemnia i ułatwia sterowanie podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera PC lub notebooka przez port USB, aby wprowadzić muzykę z plików MP3 na wyższy poziom jakości. Technologie X-Fi pozwolą także poznać w pełni przestrzenny dźwięk kinowy podczas oglądania filmów DVD lub pobranych z sieci, a efekty Creative EAXŽ Advanced HD dodadzą realizmu dźwiękom w grach.

Funkcje X-Fi

X-Fi 24-bit Crystalizer – poprawia brzmienie muzyki i filmów pobranych z sieci, przywracając szczegółowość i dynamikę utraconą w procesie kompresji. Inteligentnie wzmacnia wysokie i niskie tony, dzięki czemu brzmienie ma lepsza dynamikę a poszczególne dźwięki są lepiej wyeksponowane.

X-Fi CMSS-3D – przekształca stereofoniczny dźwięk z plików MP3 i cyfrowych filmów w dźwięk przestrzenny, nawet w zwykłych słuchawkach. Pozycjonuje głosy przed słuchaczem, a pozostałe instrumenty i dźwięki dookoła, tak jak na koncercie.

Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Złącze USB 2.0, wysokiej jakości dźwięk 5.1.

Technologie X-Fi poprawiające brzmienie.

Zasilanie z portu USB.

Pozłacane wyjścia RCA na tylnym panelu i wyjścia kanałów dookolnych mini-jack, zapewniające maksymalną wierność oryginalnemu brzmieniu.

Wyjście optyczne do podłączenia do zestawu kina domowego.

Odtwarzanie i nagrywanie z 24-bitową rozdzielczością (ADC, DAC) oraz niezależne wejście liniowe.

Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania i oprogramowanie Full Screen Entertainment Centre przekształci każdy komputer PC w domowe centrum rozrywki.

Łatwo dostępne wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe.

Wygodny regulator głośności i z funkcją szybkiego wyciszenia.

Monitoring sygnału z wejścia liniowego.

Obsługa EAX Advanced HD 4.0 i OpenAL.

Oprogramowanie Creative ALchemy przywracające dźwięk przestrzenny w grach DS3D w systemie Windows Vista.

Dostępność, cena

Karta Creative USB Sound BlasterŽ X-FiŽ Surround 5.1 dostępna będzie na rynku polskim z końcem maja w cenie 249  PLN brutto. Objęta jest dwuletnią gwarancją.

Creative to światowy lider w dziedzinie produktów przeznaczonych do cyfrowej rozrywki, współpracujących z komputerami osobistymi i Internetem. Firma zasłynęła z produkcji kart dźwiękowych Sound Blaster początkując multimedialną rewolucję. Dziś Creative stanowi awangardę rozrywki cyfrowej na platformie PC, m.in. dzięki wielokrotnie nagradzanym odtwarzaczom Creative MP3 serii Zen.

Centrala Firmy Creative Technology, która powstała w 1981 roku mieści się Singapurze. Oddział Creative Labs Europe utworzono w 1993 roku w celu zwiększenia udziału firmy w rozwijającym się rynku europejskim. Europejski oddział i centrum operacyjno-techniczne znajduje się w Dublinie w Irlandii, skąd firma zapewnia dostawy i pomoc techniczną dla rynku europejskiego. Centrala zapewnia również strategiczną obsługę klientów oddziałów sprzedaży Creative w krajach Beneluksu, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Gemius: Paczkomat® InPost nr 1 dostaw e-commerce w Polsce

Zgodnie z raportem firmy Gemius „E-commerce w Polsce w roku 2022” Paczkomat® InPost umocni…