Home Bezpieczeństwo Cztery postanowienia noworoczne 2023 w kwestii bezpieczeństwa

Cztery postanowienia noworoczne 2023 w kwestii bezpieczeństwa

0
0
81

W ubiegłym roku miliony osób padło ofiarą cyberprzestępców tracąc cenne dane, a nierzadko też środki finansowe. Bitdefender, dostawca systemów bezpieczeństwa IT, doradza jak zachowywać się w cyberprzestrzeni, aby w bieżącym roku nie dać się przechytrzyć hakerom.

Nowy rok jest doskonałą okazją do wyznaczania sobie nowych celów. Niektórzy chcą zmienić dietę, inni postanawiają, że zaczną chodzić na siłownie. Dlaczego w noworocznych postanowieniach nie uwzględnić praktyk dotyczących cyfrowego bezpieczeństwa? Specjaliści z firmy Bitdefender zachęcają, aby wraz z 2023 rokiem stosować się do czterech zasad, które pozwolą chronić swoją prywatność i finanse przed cyberprzestępcami.

Nie używaj tych samych haseł do kont osobistych i firmowych

Używaj silnych, unikalnych haseł, aby zabezpieczyć swoje konta internetowe przed złośliwymi przejęciami i oszustwami. Tylko takie hasła stanowią skuteczną, pierwszą linię obrony przed próbami włamań i dostępem do danych osobowych finansowych.

Ustal zasady zarządzania hasłami, korzystając z menedżera haseł oraz uwierzytelniania wieloskładnikowego. Jednym z najbardziej popularnych narzędzi jest Bitdefender Password Manager, który między innymi automatycznie generuje hasła,  zapisuje dane logowania, automatycznie uzupełnia złożone sekwencje.

Nadaj priorytet cyfrowej tożsamości, monitorując swój ślad online

Duża aktywność w Internecie sprawia, że zostawiasz za sobą wiele cyfrowych śladów, które przestępcy mogą wykorzystać do naruszenia bezpieczeństwa finansowego i fizycznego. Tego typu informacje stanowią podstawę rozmaitych działań cyberprzestępczych. Dlatego musisz ograniczać do niezbędnego minimum ilość danych udostępnianych online. W praktyce oznacza to likwidację starych, nieużywanych kont oraz regularne przeglądanie ustawień prywatności. Uzupełnij narzędzia do cyberochrony o usługę monitorowania tożsamości cyfrowej.

Zobowiąż się do ochrony swoich urządzeń i danych przed cyberatakami

Rok 2022 przyniósł kilka bolesnych lekcji na temat cyberbezpieczeństwa. Jak się okazuje ofiarami cyberataków są zarówno użytkownicy indywidualni, jak i koncerny. Dlatego każdy użytkownik Internetu powinien posiadać odpowiednie narzędzia zabezpieczające przed phishingiem, oprogramowaniem szpiegującym, trojanami czy ransomwarem. Bitdefender zaleca stosowanie ochronę wielowarstwową, aby chronić wszystkie urządzenia przed cyberzagrożeniami.

Bądź anonimowy w Internecie dzięki wirtualnej sieci prywatnej (VPN)

Wirtualna sieć prywatna jest niezbędnym narzędziem do ochrony tożsamości i prywatności, czyniąc cię anonimowym za każdym razem, gdy korzystasz z Internetu. Sieć VPN zaszyfruje Twój ruch, kierując go przez specjalny serwer z dala od szpiegów i wścibskich oczu, w tym dostawców usług internetowych, hakerów i agencji rządowych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najwięcej nowych aut kupują programiści

Przedsiębiorcy, którzy zamawiają najwięcej nowych aut trudnią się programowaniem, doradztw…