Home Maszyneria Czy komputer w monitorze może zastąpić PC?

Czy komputer w monitorze może zastąpić PC?

0
0
291

Często bywa tak, że nie do końca wykorzystujemy potencjał naszych sprzętów. W tym artykule pod lupę bierzemy komputery AiO i podpowiadamy, dla kogo będą one dobrym rozwiązaniem. I czy rzeczywiście przeciętny użytkownik będzie z nich zadowolony. 

Zanim odpowiemy na pytanie, czy All-in-One jest w stanie zastąpić tradycyjny PC, musimy się zastanowić, do jakich zadań będziemy go wykorzystywać. Jeżeli do codziennego użytkowania, czy podstawowej pracy biurowej, komputer All-in-One powinien sprawdzić się dobrze.

Wygląd i estetyka

Niektórzy decydują się na zakup AiO, ponieważ przemawia do nich estetyka i brak plątaniny kabli. Wszystko zamknięte jest w kompaktowej obudowie i zajmuje mało miejsca, wyglądając przy tym stylowo. Przykładem takiego All-in-One’a może być Apple iMac ME087LL/AK1, którego ekran ma przekątną 21,5 cala. Wybierany jest on przez użytkowników ceniących sobie elegancki wygląd. Ten model można kupić już za 3999 zł.

Wygoda użytkowania

AiO łączy zalety PC i laptopa. Dostajemy monitor, który nie zajmuje dużo miejsca, ułatwia przenoszenie sprzętu i daje możliwość pracy na dużym ekranie. Co więcej, często istnieje możliwość powieszenia go na ścianie. W komputerach AiO producenci wykorzystują podobnie jak w przypadku laptopa energooszczędne podzespoły — to oznacza mniejsze zużycie prądu. Przystępnym cenowo AiO jest Lenovo IdeaCentre 510-A1/ND, który również ma 21,5-calowy ekran. Posiada procesor AMD A6-9210 oraz kartę graficzną AMD Radeon R4. W tym przypadku za 2300 zł otrzymujemy komputer z dyskiem SSD o pojemności 256 GB, co powinno wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi.

Stosunek wydajności do ceny

Jeżeli szukamy możliwie najtańszego komputera, który będzie służył do przeglądania sieci i będzie większy niż standardowy laptop, powinniśmy zwrócić uwagę na HP 20-C013. Kosztuje on 1455 zł. Za taką cenę nie możemy oczekiwać najlepszych komponentów – na wyposażenie składa się procesor Intel Celeron J3060 oraz zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 400. Całość sprawdzi się jako domowy komputer, zajmie mało miejsca i poradzi sobie z grami dla dzieci.

Odpowiadając na tytułowe pytanie — to, czy AiO może zastąpić PC lub laptopa, zależy od naszych potrzeb i przede wszystkim budżetu. Jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsce, mamy mniejszy budżet, to wyżej wymienione propozycje powinny być odpowiednie. Jeżeli potrzebujemy dużego ekranu bądź po prostu lubimy pracować na większej powierzchni, AiO będzie ciekawszą alternatywą niż laptop.

Wszystkie komputery All-in-One dystrybuowane przez CK MEDIATOR posiadają 24-miesięczną gwarancję. Dla wybranych modeli gwarancja jest realizowana w systemie door-to-door. Oferowane produkty dostępne są w sklepach na terenie całego kraju, a także w detalicznym sklepie dystrybutora Funtech.pl.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …