Home Na czasie Czy Sprzedajemy.pl zagrozi Allegro?

Czy Sprzedajemy.pl zagrozi Allegro?

0
0
84

W czasie, gdy Grupa Allegro uruchamia serwis konkurencyjny dla Grupona, wyrasta jej nieoczekiwanie nowy rywal. Sprzedajemy.pl powstało z myślą o osobach prywatnych, które chcą szybko, łatwo i bezpiecznie sprzedawać swoje rzeczy przez Internet. Nowa platforma będzie skierowana przede wszystkim do tych Internautów, którzy szukają alternatywy dla skomplikowanych i płatnych serwisów aukcyjnych. Premierę Sprzedajemy.pl zaplanowano na 22 marca.

Serwisy aukcyjne, w tym najbardziej popularne w Polsce Allegro, stały się miejscem, gdzie dominują firmy i sklepy internetowe sprzedające głównie rzeczy nowe. Coraz trudniej znaleźć jest przedmioty wystawiane przez zwykłych ludzi. Wysokie opłaty i prowizje od sprzedaży dodatkowo zniechęcają prywatnych sprzedawców. Dla firm i sklepów handlujących na serwisach aukcyjnych są one łatwiejsze do zaakceptowania, co zapewne również tłumaczy ich szybko rosnącą liczbę.

Pragniemy, aby osoby prywatne w Polsce miały możliwość łatwego sprzedawania swoich rzeczy bez aukcji, bez zbędnych formalności i bez pośredników – mówi Tomasz Moroz, Prezes Zarządu Sprzedajemy.pl i jednocześnie jeden z założycieli. Sprzedajemy.pl będzie atrakcyjną alternatywą dla portali aukcyjnych oraz dla rozmaitych serwisów ogłoszeń drobnych – dodaje Moroz.

W ubiegłą środę nowa platforma rozpoczęła działania promocyjne w Internecie. W ciągu niecałego tygodnia profil Sprzedajemy.pl zgromadził 10.000 fanów. Uczestnicy konkursu wystawili na sprzedaż ponad 1300 przedmiotów we wszystkich kategoriach – od odzieży, przez elektronikę, samochody, aż po nieruchomości. Dochodzi już też do pierwszych transakcji – mówi Daniel Tidebrink z Zarządu Sprzedajemy.pl.

Największą innowacją będzie funkcjonalność społecznościowa nowej platformy. Sprzedajemy.pl będzie pierwszą w Polsce platformą „social selling” i jedną z pierwszych tego typu na świecie – podkreśla Tidebrink.

Czy  jest  szansa  na  to,  aby  dzięki  Sprzedajemy.pl  zmienił  się  wreszcie  obraz  polskiego e-commerce? Jedno jest pewne – trochę świeżości na tym rynku się przyda, wszak zdrowa konkurencja zawsze wychodziła konsumentom na dobre.

Sprzedajemy.pl Sp. z o.o.

Spółka z obszaru e-commerce założona w 2010 roku. W oparciu o aktualne trendy w branży e-commerce stworzyła alternatywną dla portali aukcyjnych i serwisów ogłoszeniowych platformę handlową dla osób prywatnych. Sprzedajemy.pl będzie działało w oparciu o model „C2C”, czyli „Customer-to-Customer” oferując swoim Użytkownikom szybką, łatwą i bezpieczną sprzedaż przez Internet.

Założycielami Spółki są Tomasz Moroz, od ponad 10 lat związany z branżą e-commerce w Polsce, jako współtwórca  i  wieloletni  Prezes  Zarządu  Travelplanet.pl  S.A.  oraz  Daniel  Tidebrink  –  twórca  jednej z pierwszych platform społecznościowych w Szwecji specjalizujący się w zagadnieniach „social selling”.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…