Home Na czasie Czym litewski „kevin.” może zaskoczyć polskiego odbiorcę?

Czym litewski „kevin.” może zaskoczyć polskiego odbiorcę?

0
0
465

W obliczu rosnącej liczby oszustw internetowych, kevin., czyli litewski konkurent technologiczny Visy i Mastercard, oferuje na polskim rynku płatności między kontami, co zwiększy bezpieczeństwo oraz obniży koszty zarówno dla konsumentów, jak i handlowców.

Choć sezon świąteczny dobiegł już końca, gorączka zakupów online, podsycana trwającą pandemią, wydaje się nie ustawać. Według najnowszych badań na temat polskich konsumentów, ponad 30% Polaków częściej kupuje w sieci, a 43% wskazuje, że cena produktów i usług jest dla nich obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Zakupy w sieci mają wiele niezaprzeczalnych zalet, jak oszczędność czasu, brak kolejek czy atrakcyjne ceny, bardziej przyjazne dla portfela niż w sklepach stacjonarnych. Tym jednak, na co warto zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo w sieci, związane z rosnącą próbą oszustw i włamań na konta bankowe konsumentów w trakcie dokonywania płatności online. Co warto wiedzieć i jak się chronić?

Oszustwa z wykorzystaniem kart płatniczych, głównie w przypadku braku fizycznej obecności karty, znane są pod nazwą oszustw bez użycia karty (ang. Card Not Present Fraud, CNPF). Są one następstwem przejęcia konta bankowego danej osoby bądź firmy, a także  kradzieży wrażliwych danych osobowych, jak dane dowodu tożsamości. Mają one ogromny wpływ na handel elektroniczny – badania wskazują, że w ciągu najbliższych 5 lat globalne straty z powodu oszustw związanych z płatnościami online przekroczą 206 miliardów dolarów.

Jak działa kevin.?

 „kevin.” ze swojej strony opracował i wprowadza na polski rynek autorską infrastrukturę płatniczą, która może stanowić wyzwanie dla dominacji kart kredytowych przy płaceniu lub oferowaniu produktów i usług online. Infrastruktura ta nie tylko zwiększy bezpieczeństwo, ale również umożliwi firmom ominięcie drogich systemów kartowych i obniży opłaty wielu innych stron trzecich, działając na rzecz zwiększenia przewagi konkurencyjnej. Nasze usługi świadczymy obecnie w 21 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), a do połowy 2022 roku fintech swoim zasięgiem obejmiemy w sumie 28 krajów EOG.” – mówi Krzysztof Hejduk, kierownik regionu Polska w kevin.

Litewski startup kevin. wyróżnia się ofertą, uwzględniającą wielowymiarowe rozwiązania dedykowane dla różnych grup odbiorców: od konsumentów detalicznych po globalne korporacje. Technologia kevin. umożliwia zarówno redukcję kosztów, jak i poprawę bezpieczeństwa w trakcie dokonywania płatności. Dostarczając branży płatniczej infrastrukturę technologiczną, firma umożliwia dostawcom produktów i usług korzystanie z płatności między kontami (A2A), które są możliwe dzięki Open Banking. Taki rodzaj płatności obniża koszty poprzez wyeliminowanie wszystkich pośredników i zapewnia dostawcom produktów i usług większy zasięg oraz wyższe wskaźniki konwersji. Dzięki wykorzystaniu wieloczynnikowego uwierzytelniania wymaganego przez aplikację bankową klienta oraz wyeliminowaniu konieczności wielokrotnego korzystania z kart płatniczych, które są bardzo podatne na zagrożenia ze strony oszustów, płatności są wysoce odporne próby oszustwa i przejęcia konta

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa infrastruktury płatniczej kevin. zawsze stanowiły podstawę naszej innowacyjności. Dlatego też kevin. oferuje firmom rozwiązania płatnicze w pełni zgodne z PSD2 i SCA, zapewniając spokój ducha zarówno sprzedawcom, jak i ich klientom.” – dodaje Krzysztof Hejduk, kierownik regionu Polska w kevin.

Ze względu na liczne korzyści, takie jak szybkość, niższe koszty i większe bezpieczeństwo, specjaliści z branży przewidują, że do 2023 roku płatności A2A będą stanowiły 20% wszystkich płatności w handlu elektronicznym, przewyższając pod tym względem zarówno karty kredytowe, jak i debetowe.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kierunek Gen AI: nowe perspektywy dla firm telekomunikacyjnych

Generatywna sztuczna inteligencja szturmem podbija świat, przynosząc za sobą dynamiczny ro…