Home Na czasie Dell EMC i Orange zamierzają transformować branżę telekomunikacyjną

Dell EMC i Orange zamierzają transformować branżę telekomunikacyjną

4 min
0
0
182

Obie firmy będą współpracowały w celu zaspokojenia zapotrzebowania na nowe, rozproszone architektury 5G, które łączą w sobie najlepsze zalety chmury i mobilności. Rozproszone architektury zapewnią wspólną podstawę sprzętową zautomatyzowanej infrastruktury, rozciągającej się od lokalizacji zdalnych przez radio do rdzenia. Głównym celem tego działania jest przyspieszenie wdrażania innowacji oraz świadczenia nowych usług. 5G będzie wymagać nowego rodzaju platform wspierających bogaty katalog usług obliczeniowych i Internetu rzeczy w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Nowe platformy mobilne muszą być zbudowane na zaufanym łańcuchu dostaw, dostarczającym innowacyjny ekosystem rozwiązań spełniających w pełni wymagania sieci 5G. Będą wykorzystywać telemetrię sieci do zaopatrzenia inteligentnych systemów automatyzacji w informacje i orkiestrację usług, wykorzystując sztuczną inteligencję, aby zapewnić spójny poziom usług i wgląd w rozproszone środowiska. Krótko mówiąc, wszystkie warstwy stosu sieci będą widoczne dla systemów zarządzania, a te systemy będą autonomicznie zapewniać zarówno wydajne operacje sieciowe, jak i wysoką jakość działania, której doświadczy sam użytkownik.

Technologie te są podobne do tych, które napędzają realizację zarówno korporacyjnych centrów danych, jak i chmury publiczne. 5G rozszerza te wymagania chmury i wymagania „IT-centric” poza tradycyjny sprzęt o stałej funkcji, aby zapewnić bardziej dynamiczne, przemyślane rozwiązania w zakresie obliczeń, składowania danych oraz działania sieci. Aby wykorzystać nowe możliwości biznesowe, które stworzy wprowadzenie łączności 5G, dostawcy usług komunikacyjnych poszukują możliwości wykorzystania otwartych architektur w połączeniu z sieciami zdefiniowanymi programowo (SDN), wirtualizacją funkcji sieciowych (NFV), aplikacjami natywnymi w chmurze i Multi-Access Edge Computing (MEC).

Łącząc odpowiednią wiedzę Dell EMC i Orange, firmy planują współpracę w zakresie definiowania i opracowywania:

 

  • Przypadków użycia technologii brzegowych, modeli biznesowe i proof-of-concept
  • Współudział w projektach Open Source i partnerstwo dla ekosystemu brzegowego
  • Definiowanie i walidacja akceleratorów infrastruktury, takich jak FPGA, GPU i SmartNIC, dla obciążeń brzegowych, w tym Cloud / Virtual RAN (CRAN / vRAN), MEC oraz interaktywnych aplikacji wrażliwych na opóźnienia w czasie rzeczywistym
  • Oprogramowanie AI / ML do obsługi zdalnej automatyzacji wielu technologii, heterogenicznego brzegu sieci zbudowanego na maszynach wirtualnych, kontenerach i obciążeniach bare-metal
  • Platformy infrastruktury brzegowej wspierające wymagania telekomunikacji w zakresie ochrony środowiska, przestrzeni, eksploatacji i automatyzacji.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…