Home Na czasie Dell EMC i Orange zamierzają transformować branżę telekomunikacyjną

Dell EMC i Orange zamierzają transformować branżę telekomunikacyjną

0
0
279

Obie firmy będą współpracowały w celu zaspokojenia zapotrzebowania na nowe, rozproszone architektury 5G, które łączą w sobie najlepsze zalety chmury i mobilności. Rozproszone architektury zapewnią wspólną podstawę sprzętową zautomatyzowanej infrastruktury, rozciągającej się od lokalizacji zdalnych przez radio do rdzenia. Głównym celem tego działania jest przyspieszenie wdrażania innowacji oraz świadczenia nowych usług. 5G będzie wymagać nowego rodzaju platform wspierających bogaty katalog usług obliczeniowych i Internetu rzeczy w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Nowe platformy mobilne muszą być zbudowane na zaufanym łańcuchu dostaw, dostarczającym innowacyjny ekosystem rozwiązań spełniających w pełni wymagania sieci 5G. Będą wykorzystywać telemetrię sieci do zaopatrzenia inteligentnych systemów automatyzacji w informacje i orkiestrację usług, wykorzystując sztuczną inteligencję, aby zapewnić spójny poziom usług i wgląd w rozproszone środowiska. Krótko mówiąc, wszystkie warstwy stosu sieci będą widoczne dla systemów zarządzania, a te systemy będą autonomicznie zapewniać zarówno wydajne operacje sieciowe, jak i wysoką jakość działania, której doświadczy sam użytkownik.

Technologie te są podobne do tych, które napędzają realizację zarówno korporacyjnych centrów danych, jak i chmury publiczne. 5G rozszerza te wymagania chmury i wymagania „IT-centric” poza tradycyjny sprzęt o stałej funkcji, aby zapewnić bardziej dynamiczne, przemyślane rozwiązania w zakresie obliczeń, składowania danych oraz działania sieci. Aby wykorzystać nowe możliwości biznesowe, które stworzy wprowadzenie łączności 5G, dostawcy usług komunikacyjnych poszukują możliwości wykorzystania otwartych architektur w połączeniu z sieciami zdefiniowanymi programowo (SDN), wirtualizacją funkcji sieciowych (NFV), aplikacjami natywnymi w chmurze i Multi-Access Edge Computing (MEC).

Łącząc odpowiednią wiedzę Dell EMC i Orange, firmy planują współpracę w zakresie definiowania i opracowywania:

 

  • Przypadków użycia technologii brzegowych, modeli biznesowe i proof-of-concept
  • Współudział w projektach Open Source i partnerstwo dla ekosystemu brzegowego
  • Definiowanie i walidacja akceleratorów infrastruktury, takich jak FPGA, GPU i SmartNIC, dla obciążeń brzegowych, w tym Cloud / Virtual RAN (CRAN / vRAN), MEC oraz interaktywnych aplikacji wrażliwych na opóźnienia w czasie rzeczywistym
  • Oprogramowanie AI / ML do obsługi zdalnej automatyzacji wielu technologii, heterogenicznego brzegu sieci zbudowanego na maszynach wirtualnych, kontenerach i obciążeniach bare-metal
  • Platformy infrastruktury brzegowej wspierające wymagania telekomunikacji w zakresie ochrony środowiska, przestrzeni, eksploatacji i automatyzacji.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

3 strategie na spełnienie wymogów NIS2

Coraz bardziej dynamiczny rozwój technologii oraz kompleksowość cyberzagrozeń wywierają na…