Home Na czasie DELL robi zieloną rewolucję w Łodzi

DELL robi zieloną rewolucję w Łodzi

4 min
0
0
220

Zorganizowany 10 października 2008 piknik „Green ReEvolution” to kolejna inicjatywa firmy Dell na rzecz redukcji ilości dwutlenku węgla w atmosferze i ochrony środowiska naturalnego.

Na stworzenie klombu o wielkości 1 hektara wykorzystano prawie 30 tysięcy cebulek kwiatowych. Już najbliższej wiosny miniaturowa planeta zapełni się wielobarwnymi kontynentami i zielonymi oceanami. W przyszłości teren, na którym powstał klomb, zostanie przeznaczony na plac zabaw dla dzieci.

Bicie rekordu odbyło się pod koniec września w parku Stawy Stefańskiego przy ul. Patriotycznej. W akcji udział wzięli pracownicy firmy Dell wraz z rodzinami. W trakcie imprezy uczestnicy mogli również skorzystać ze specjalnego punktu zbierania elektrośmieci. Każdy, kto zdecydował się oddać przechowywany w domu zużyty sprzęt RTV i AGD, otrzymał roślinkę.

Polityka ekologiczna firmy Dell

Akcja, odbywająca się pod hasłem „Green ReEvolution” ma uczynić Dell’a „najbardziej zieloną” firmą IT na świecie. Działania te obejmują m.in. projektowanie produktów pod kątem ochrony środowiska (poprzez zwiększanie ich wydajności energetycznej i unikanie niebezpiecznych dla środowiska naturalnego materiałów), recykling zużytych produktów i dostosowywanie budynków firmy do surowych wymogów ekologicznych. W swoje programy ochrony środowiska Dell włącza zarówno dostawców i partnerów biznesowych, jak i pracowników oraz klientów.

Polityka ekologiczna firmy Dell ilustruje zamierzenia globalnego ruchu ReGeneration, którego celem jest ochrona naturalnego środowiska człowieka w dobie nowoczesnych technologii.

Ważnym obszarem działań Dell jest ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery poprzez sadzenie drzew. Służy temu m.in. globalny program “Plant a Forest for Me”, realizowany w ramach lokalnych projektów odnowy terenów leśnych. W Polsce pierwszy etap tej inicjatywy zrealizowano w 2007 roku we współpracy z Fundacją Aeris Futuro.

Dell sfinansował wtedy zasadzenie 130 tysięcy drzew, co pozwoliło zneutralizować 7 tysięcy ton dwutlenku węgla. W tym roku dzięki wsparciu firmy zostanie zasadzonych 166 tysięcy drzew – każde z nich odpowiada jednemu sprzedanemu w Polsce komputerowi marki Dell.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …