Home Maszyneria Nowy mobilny Dell dla firm

Nowy mobilny Dell dla firm

0
0
121

Stacja mobilna dla wymagających

Dell zaprezentował mobilną stację roboczą Precision™M6300, która udostępnia wydajność komputera stacjonarnego w przenośnej obudowie, pozwalając inżynierom, artystom, deweloperom i innym profesjonalistom na uruchamianie najważniejszych aplikacji w terenie.

Świętująca 10 rocznicę linia Precision jest najlepiej sprzedającą się profesjonalną stacją roboczą na świecie. Dell projektuje i certyfikuje stacje Precision tak, aby działało na nich najpopularniejsze profesjonalne oprogramowanie z zakresu inżynierii, tworzenia multimediów, badań naukowych czy finansów. Dell Precision M6300 zbudowano w oparciu o najnowsze rozwiązania z zakresu procesorów, grafiki OpenGLŽ, rozdzielczości ekranu czy pamięci – przez co dostarcza wyjątkową, mobilną wydajność.

"Klienci kupują stacje robocze, ponieważ muszą wykonać swoją pracę. M6300 przeznaczony jest dla tych, którzy pracują na wymagających aplikacjach i potrzebują maksymalnej wydajności komputera bez względu na to, gdzie się znajdują", powiedział Eric Greffier, dyrektor działu Client Solutions, Dell EMEA.

Dell Precision M6300

Stacja robocza o symbolu M6300 wykonana została ze stopu magnezu, a przy tym posiada wzmocniony szkielet, co pozwoliło na zwiększenie trwałości całej konstrukcji i obniżenie wagi do 3.86 kg. Do dyspozycji mamy matryce o przekątnej 17 cali i rozdzielczości 1440×900 lub 1920×1200 pikseli i pokryciu matowym lub odblaskowym.

Montowany procesor to 64-bit IntelŽ Core™ 2 Duo i Extreme Edition (do X7900) jest taktowany zegarem 2.8GHz współpracującym z 4GB pamięci RAM oraz kartą graficzną NVIDIA Quadro FX 1600M OpenGL, która w aplikacjach wykorzystujących grafikę osiąga do 70% większa wydajność.

Ponadto do dyspozycji mamy dysk twardy o pojemności 200GB oraz nagrywarkę DVD-RW lub czytnik Blu-ray z funkcją zapisu DVD-RW.

Standardem energooszczędności jest norma Energy Star 4.0

Cena i dostępność

Ceny stacji Dell Precision M6300 zaczynają się od 7.296 PLN netto zaś sprzęt można zamawiać na platformie Dell’a  od 4 września 2007.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…